Nowa Zelandia: szczątki dzieci znaleziono w walizkach kupionych przez rodzinę na aukcji, mówi policja

A RaportPolicja poinformowała, że ​​została powiadomiona o sprawie w zeszłym tygodniu, kiedy rodzina z południowego przedmieścia Auckland w Manurewa zgłosiła części ludzkiego ciała wśród kilku przedmiotów zakupionych z magazynu.

Rodzina nie została powiązana ze śmiercią dzieci i jest „zrozumiale przygnębiona”, powiedziała policja.

Dzieci – które mogą mieć od 5 do 10 lat – mogły nie żyć od kilku lat, może od trzech do czterech lat, powiedział inspektor Tofilau Famanuya Walua na konferencji prasowej w czwartek.

Waluwa powiedział, że przeprowadza się sekcję zwłok w celu ustalenia tożsamości dzieci. Śledczy szukają również wskazówek, jak, kiedy i gdzie dzieci zginęły.

Waielua powiedział, że policja współpracowała z Interpolem i otworzyła dochodzenia w zagranicznych agencjach, ale wstępne dochodzenia wskazywały, że krewni ofiar przebywali w Nowej Zelandii.

„Naprawdę współczuję ofiarom lub rodzinom tych ofiar. I wiesz, w tej chwili są tam krewni, którzy nie wiedzą, że ich bliscy nie żyją” – dodał.

Powiedział, że sprawa była „bardzo smutną wiadomością dla społeczności”.

Policja próbuje obejrzeć nagrania z telewizji przemysłowej, które mogą dostarczyć pewnych wskazówek, chociaż przyznają, że trudno będzie je zdobyć, ponieważ minęło już sporo czasu.

Firma magazynowa pomaga w dochodzeniach policyjnych, a inne przedmioty gospodarstwa domowego i osobiste sprzedawane z magazynu są badane w celu ustalenia powiązania z walizkami, podała policja.

READ  Lost Ark nie zwiększy pojemności serwera Europe Central • Eurogamer.net

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *