Notowania kontraktów terminowych na akcje po pierwszym dniu notowań w sierpniu

Główny koncern naftowy BP podnosi dywidendę, gdy kwartalny zysk rośnie wraz z wyższymi cenami surowców

brytyjska korporacja naftowa Bp Podniosła we wtorek dywidendę, po tym jak odnotowała zysk za drugi kwartał, korzystając z rosnących cen surowców.

Zysk z tytułu kosztów odtworzenia w drugim kwartale, użyty jako przybliżenie zysku netto, wyniósł 8,5 miliarda USD. Rosnące zyski dały BP szansę na zwiększenie kwartalnej dywidendy dla akcjonariuszy o 10%, do 6,006 centa na akcję zwykłą.

Akcje europejskie straciły na wartości, śledząc globalny sentyment do ograniczania ryzyka

Rynki europejskie lekko się cofnęły we wtorek, gdy inwestorzy ocenili, czy zwyżka z zeszłego miesiąca może przebiegać dalej, a ryzyko związane z nastrojami jest monitorowane na całym świecie.

Paneuropejski Stoxx 600 Prawie wszystkie sektory i główne giełdy poniosły straty, a podstawowe zasoby spadły o 1,8% we wczesnym handlu, o 0,7%.

Zarobki są głównym czynnikiem wpływającym na indywidualne ruchy cen akcji. BP, Ferrari, Maersk i Uniper były jednymi z największych europejskich firm, które zgłosiły we wtorek przed godziną.

Chińskie akcje spadają, gdy narastają napięcia związane z wizytą Pelosiego

Kontrakty terminowe na akcje otwarte na płasko

Kontrakty terminowe na akcje otworzyły się bez zmian w handlu w poniedziałek wieczorem.

Kontrakty futures powiązane ze średnią przemysłową Dow Jones spadły o 0,06%, czyli o 21 punktów. Kontrakty na S&P 500 i Nasdaq 100 spadły odpowiednio o 0,06% i 0,01%.

– Samantha Subin

Korzyści z tego punktu będą ograniczone w ciągu najbliższych kilku miesięcy, mówi Lerner z Truist

Inwestorzy, którzy są mocno zaangażowani w akcje, powinni wykorzystać obecne warunki rynkowe, aby zmniejszyć swoje pozycje, ponieważ w przyszłości wzrost akcji jest ograniczony, mówi Keith Lerner, współdyrektor ds. inwestycji Trustee.

Według Lernera wzrost rynku w ciągu najbliższych kilku miesięcy może mieścić się w przedziale od 3% do 5%, ale spadki mogą przekroczyć tę kwotę.

READ  Stephen Colbert zawstydza Ainsley Earhart z Fox News z powodu „głupiej” teorii nalotu na Trumpa FBI

„Rynek jest bez wątpienia bardzo odporny i prawdopodobnie będzie przez jakiś czas, ale niekoniecznie widzimy tutaj ryzyko-nagrodę” – powiedział.

Nie jest to w żadnym wypadku oznaka szczytu rynkowego, a akcje mogą rosnąć, ale okazja do realokacji ekspozycji po silnym zwyżce na rynku w zeszłym miesiącu, dodał Lerner.

Samantha Subin

Akcje Pinterestu wzrosły o 21%, gdy Elliott Management ujawnił swoją największą pozycję inwestorską

Pinterest Akcje wzrosły o ponad 21% po tym, jak firma opublikowała silniejszą niż oczekiwano liczbę użytkowników i ujawniła, że ​​kierownictwo Elliotta jest największym udziałowcem w firmie udostępniającej obrazy.

W oświadczeniu sprytny inwestor Elliott powiedział, że jest „pewny możliwości tworzenia wartości” na Pintereście, nazywając firmę zajmującą się mediami społecznościowymi „wysoce strategiczną firmą o znacznym potencjale wzrostu”.

„Jako wiodąca na rynku platforma na skrzyżowaniu mediów społecznościowych, wyszukiwania i handlu, Pinterest zajmuje wyjątkową pozycję w ekosystemach reklamy i zakupów, a dyrektor generalny Bill Ready jest idealnym liderem do nadzorowania kolejnej fazy rozwoju Pinteresta” – napisał Elliott.

Pomimo ruchów giełdowych, Pinterest pominął szacunki za drugi kwartał w górnej i dolnej linii, a miesięczna liczba aktywnych użytkowników w tym okresie przekraczała szacunki o ponad 2 miliony.

– Samantha Subin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *