Niezależny program nauczania dla wszystkich indonezyjskich studentów

JAKARTA (ANTARA) – W ciągu ostatnich pięciu lat Ministerstwo Edukacji, Kultury, Badań i Technologii podejmowało wysiłki, aby system edukacji był bardziej włączający.

Za pomocą niezależnego programu nauczania Minister Edukacji, Kultury, Badań i Technologii Nadim Anwar Maharim stara się ulepszyć system edukacji, aby sprostać potrzebom stale rozwijających się uczniów.

Ruch ten restrukturyzuje cały system edukacji od jego korzeni, aby stworzyć wysokiej jakości zasoby ludzkie, w tym system zarządzania szkołą, nauczycieli, uczniów, rodziców i społeczność.

Program nauczania wprowadzono, aby wzmocnić rolę i współpracę wszystkich zainteresowanych stron, w tym społeczności, w zapewnianiu wysokiej jakości nauczania dla wszystkich dzieci.

Pomaga odpowiedzieć na różne wyzwania i aktualne problemy czasów, takie jak budowanie charakteru, zmiany klimatyczne, znajomość finansów, umiejętność korzystania z technologii cyfrowych, umiejętność korzystania ze zdrowia i znaczenie literatury.

Cele programu Freedom Curriculum to realizacja znaczącej i skutecznej nauki, wzrost wiary w Boga, tworzenie pokoleń szlachetnych charakterów i przekształcanie uczniów w uczniów uczących się przez całe życie.

Zmiana paradygmatu edukacyjnego

Niezależny program nauczania to zasada zmieniająca paradygmat w realizacji wysokiej jakości uczenia się. Dzięki temu wyzwania związane z rozwojem edukacji w Indonezji stają się możliwościami.

Ministerstwo zamienia wyzwania w możliwości, nadając priorytet trzem zasadom: rozwojowi charakteru, elastyczności i włączeniu lokalnemu. Te trzy zasady są ważne, aby przygotować uczniów do sprostania potrzebom czasów.

Program nauczania niezależności został opracowany zgodnie z zasadą rozwoju charakteru, kładąc nacisk na umiejętności duchowe, moralne, społeczne i emocjonalne uczniów.

Etapy te są realizowane poprzez przydzielenie specjalnego czasu lub zintegrowanie go z procesem uczenia się, jak np. Projekt wzmacniania profilu ucznia Panchasila (P5).

Zasada elastyczności niezależnego programu nauczania oznacza, że ​​można go dostosować do potrzeb rozwoju umiejętności studentów, specyfiki jednostek akademickich i lokalnego środowiska społeczno-kulturowego.

Zasadniczo koncentruje się na materiałach edukacyjnych, które są najbardziej potrzebne do rozwijania umiejętności i cech uczniów, aby nauczyciele mieli czas na zapewnienie głębokiej i znaczącej nauki.

READ  Stephen Colbert zawstydza Ainsley Earhart z Fox News z powodu „głupiej” teorii nalotu na Trumpa FBI

Jedną z form przekształcania wyzwań w możliwości jest Niezależna Platforma Nauczania (PMM), ponieważ ogromny rozwój technologiczny często staje się wyzwaniem, także w świecie edukacji.

Za pośrednictwem PMM Ministerstwo wykorzystuje technologię cyfrową, aby przekształcić ją w narzędzie dydaktyczne obejmujące cyfrowe książki, przykłady programów nauczania, przykłady modułów i regularnie aktualizowane narzędzia oceniania zajęć.

PMM kieruje się zasadą rozwoju charakteru, ponieważ platforma wspiera tworzenie społeczności uczącej się, łącząc szkoły ze źródłami dobrych praktyk innych szkół i wpływając na siebie nawzajem.

Nauczyciele nie muszą tworzyć dokumentów edukacyjnych od zera, ponieważ na platformie znajdują się różne przykłady szkolnych programów nauczania, planów nauki, modułów i ocen.

Kolejnym wyzwaniem w świecie edukacji jest rozwój kompetencji nauczycieli, które wciąż są nierówne. W tym przypadku Ministerstwo utworzyło Program Nauczycieli Pionierów (PGP), Szkołę Pionierów (SP) i Centrum Doskonałości Zawodowej (PK).

W programach tych pracują nauczyciele, którzy chcą i potrafią dzielić się swoją wiedzą z innymi rówieśnikami i szkołą. Ci utalentowani nauczyciele są najpierw szkoleni przez Ministerstwo Edukacji, Kultury, Badań Naukowych i Technologii w ramach pionierskiego szkolenia nauczycieli.

Program szkoleniowy to sześciomiesięczny program szkoleniowy w zakresie przywództwa, przeznaczony dla nauczycieli w zakresie przewodzenia procesom uczenia się. Oprócz dzielenia się swoją wiedzą, nauczyciele przygotowują się także do pełnienia funkcji dyrektorów szkół.

W dziewięciu okręgach PGP objęło dotychczas swoim zasięgiem 502 okręgi i miasta w 38 prowincjach Indonezji, w tym 1792 nauczycieli pracujących na obszarach specjalnych lub znajdujących się w niekorzystnej sytuacji.

Niezależny program nauczania pomaga przekształcić proces uczenia się w całej Indonezji, nie tylko na obszarach miejskich i w szkołach o zaniedbanych potrzebach, ale także na obszarach o niedostatecznym dostępie.

Aby wesprzeć wdrażanie w obszarach zacofanych, Ministerstwo uruchomiło system Pioneer Cloud, aby ułatwić nauczycielom nieposiadającym stałego połączenia z Internetem dostęp do narzędzi i modułów szkoleniowych PMM do nauki offline.

READ  Pokój do Reno | Apel świąteczny

Ponadto rozesłano ponad 15 milionów egzemplarzy 716 tytułów książek do czytania do ponad 5900 szkół wczesnej edukacji (PAUD) i ponad 14 500 szkół podstawowych na obszarach o niekorzystnej sytuacji, szkoląc je w zakresie zarządzania książkami i wykorzystywania ich w nauce.

Realizowanie niezależnego programu nauczania

Choć w ciągu ostatnich czterech lat szkoły nie mają jeszcze obowiązku stosowania niezależnego programu nauczania, został on przyjęty przez ponad 300 tysięcy, czyli 80 procent instytucji edukacyjnych w Indonezji.

Wdrożenie programu nauczania spowodowało wzrost punktacji liczbowej w placówkach edukacyjnych w regionach obejmujących regiony słabo rozwinięte, przygraniczne i peryferyjne (3T).

Szkoły w regionach 3T, które realizowały przez rok niezależny program nauczania, uzyskały wynik liczbowy 8,15; Po dwóch latach wdrażania wynik liczbowy osiągnął 8,79; Po trzech latach praktyki wynik osiągnął 12,49.

Natomiast wynik liczbowy jednostek akademickich w regionach nienależących do 3T wyniósł 13,14 w przypadku realizujących samodzielny program przez trzy lata, 12,85 w przypadku realizujących go przez dwa lata i 10,4 w przypadku realizujących go przez rok.

Odzwierciedla to lepsze osiągnięcia w porównaniu do jednostek akademickich realizujących program nauczania z 2013 r., tj. 8,99 dla jednostek z regionów innych niż 3T i 6,59 dla jednostek z regionów 3T.

Wyniki przeglądu i oceny polityki przeprowadzonej przez Ministerstwo Edukacji, Kultury, Badań Naukowych i Technologii wykazały, że 97 procent nauczycieli pozytywnie wspierało realizację niezależnego programu nauczania.

Swoboda programu nauczania daje nauczycielom elastyczność w dostosowywaniu nauczania do warunków uczniów i szkoły, a jednym z nich jest promowanie rozwoju charakteru uczniów poprzez program P5.

Program nauczania zachęcał uczniów, aby odważyli się marzyć, ponieważ są bardziej niezależni w klasie, jednocześnie zachęcając nauczycieli do próbowania nowych rzeczy, ponieważ dają im pewność siebie, dzięki której mogą poznać i ocenić swoich uczniów.

Pozytywny wpływ niezależnego programu nauczania powoduje konieczność kontynuowania tej polityki. Ponadto jego wdrożenie przeszło długą drogę, zwłaszcza że wiąże się z poważną zmianą systemową.

READ  Reformy emerytalne we Francji: Macron zgłasza chęć podniesienia wieku emerytalnego do 64 lat

Od 2024 r., na mocy rozporządzenia nr 12 z 2024 r. Ministra Edukacji, Kultury, Badań i Technologii, Program Niepodległościowy został ustanowiony jako program ogólnopolski.

Jednostki akademickie, które nie wdrożą programu nauczania, będą miały kilka lat na dostosowanie się.

W szczególności jednostki akademickie w regionach innych niż 3T będą miały dwuletni okres przejściowy lub do lat 2026–2027 na wdrożenie niezależnego programu nauczania.

Tymczasem regiony 3T mają trzy lata na realizację programu nauczania, czyli do roku akademickiego 2027-2028.

Powiązane wiadomości: Nauczyciele Catalyst przeszkoleni na uczących się liderów: Ministerstwo
Powiązane wiadomości: Program Merdeka mający na celu budowanie świadomości klimatycznej: Ministerstwo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *