Niemcy skazały 101-letniego byłego nazistowskiego strażnika obozowego na pięć lat więzienia

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Niemiecki sąd skazał 101-letniego byłego strażnika obozu koncentracyjnego na pięć lat więzienia za pomoc i podżeganie do tysięcy morderstw – ostatnie z szeregu spraw przeciwko byłym nazistom w kraju.

Centurion, który utrzymywał swoją niewinność podczas trwającej kilka miesięcy sprawy przed sądem stanowym w Nurup we wschodnich Niemczech Wsparcie dla morderstwa 3500 zliczeń Wtorek.

Prokuratorzy oskarżyli go o współudział Morderstwo tysięcy ŻydówWięźniowie polityczni i inne mniejszości prześladowane przez nazistów w obozie koncentracyjnym Saxenhausen w latach 1942-1945.

„Całym sercem wspierałeś to masowe zniszczenie swoimi działaniami” – powiedział we wtorek sędzia mężczyźnie, którego werdykt został odczytany na siłowni w Brandenburg an der Howell, gdzie mieszka.

100-letni były nazistowski policjant będzie sądzony w tysiącach spraw za współudział w morderstwie

Człowiek o międzynarodowym uznaniu Józef strzela I Joseph S. w Niemczech ze względu na przepisy dotyczące prywatności Wielokrotnie zaprzeczał zarzutom Według Deutsche Valle był wówczas robotnikiem rolnym w innej części kraju. Nie został zidentyfikowany na rozprawie skazującej.

„Nie wiem, dlaczego tu jestem”, powiedział Schutz w poniedziałek, ostatni dzień jego procesu. Według Do Agencji-Francja Prasa. Jego prawnik, Stephen Watercomb, nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz z The Washington Post. Watercamp powiedział wcześniej AFP Odwołaj się od wyroku skazującego.

Według Deutsche Welle to Schuetz Najstarsza osoba, jaką kiedykolwiek próbowała W Niemczech za współudział w zbrodniach nazistowskich podczas II wojny światowej.

Jak Wcześniej podano postDochodzenie Schuetza i niedawne skazanie „odzwierciedla to, że funkcjonariuszom organów ścigania kończy się czas, aby zamknąć sprawę ocalałym ze starzejącego się Holokaustu i ich rodzinom, ponieważ coraz więcej nazistowskich pracowników i ich ofiar umiera ze starości”.

Na przesłuchanie miał stawić się 96-letni były sekretarz nazistowskiego obozu. Zamiast tego próbowała uciec.

READ  Ministerstwo PUPR zbuduje pierwszą tamę w Zachodnim Sulawesi: Oficjalnie

Począwszy od października, przez cały proces Schutza, który był wielokrotnie zawieszany z powodu złego stanu zdrowia, prokuratorzy opierali się na starych dokumentach tożsamości, aby udowodnić, że był nazistowskim ochroniarzem w Saxenhausen w latach 1942-1945. Pomógł zabijać różne grupy więźniów, strzelając i trując gazem, Według Do AFP.

Zginęły dziesiątki tysięcy ludzi SassenhausenObóz przymusowej pracy i zagłady, w którym prześladowano Żydów, sowieckich jeńców wojennych i mniejszości. Został postrzelony I komora gazowa. Obóz został wyzwolony w kwietniu 1945 r. przez wojska sowieckie.

Schutz powiedział, że nie wiedział, co się dzieje w obozie koncentracyjnym, i podał sprzeczne relacje na temat swojego miejsca pobytu podczas II wojny światowej, podała AFP.

Według niemieckiej agencji informacyjnej dpa, „sąd orzekł, że wbrew temu, co mówisz, pracowałeś jako strażnik w obozie koncentracyjnym przez około trzy lata” – powiedział Schutzowi prezes Wood Lechtermann.

Niemiecki sąd ustanowił precedens w 2011 roku wydając wyrok Jan Demianiuk91-letni mężczyzna został oskarżony o współudział w 28 000 morderstw podczas pracy jako ochroniarz w obozie koncentracyjnym Sofipore w Polsce.

Decyzja sądu w dużej mierze zależała od tego, czy oskarżony pracował w nazistowskim obozie zagłady, w którym miały miejsce zbrodnie. Prokuratorzy musieli wcześniej udowodnić, że oskarżony popełnił pewne przestępstwa przeciwko komuś – to jest dalekie od rozważania wydarzeń, które miały miejsce rzekomo kilkadziesiąt lat temu. Demianiuk, kto Zmarł w 2012 rokuZaprzeczył, że jest strażnikiem.

Niektórzy twierdzą, że od osób starszych oskarżonych o bycie byłymi nazistami nie oczekuje się, że będą cieszyć się więzieniem Kłócić się Ściganie i skazanie ich może przywrócić sprawiedliwość potomkom ofiar i zapewnić, że ich zbrodnie nie zostaną przyznane.

Stany Zjednoczone deportują byłego nazistowskiego policjanta, którego rola w czasie wojny została wymieniona na karcie znalezionej na środku zatopionego statku

READ  Indonezyjski Festiwal Zakupów rozpoczyna się dziś w 350 centrach handlowych, oferując rabaty do 78%

Andrew Jeong przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *