Niemcy skazały 101-letniego byłego nazistowskiego strażnika obozowego na pięć lat więzienia

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Niemiecki sąd skazał 101-letniego byłego strażnika obozu koncentracyjnego na pięć lat więzienia za pomoc i podżeganie do tysięcy morderstw – ostatnie z szeregu spraw przeciwko byłym nazistom w kraju.

Centurion, który utrzymywał swoją niewinność podczas trwającej kilka miesięcy sprawy przed sądem stanowym w Nurup we wschodnich Niemczech Wsparcie dla morderstwa 3500 zliczeń Wtorek.

Prokuratorzy oskarżyli go o współudział Morderstwo tysięcy ŻydówWięźniowie polityczni i inne mniejszości prześladowane przez nazistów w obozie koncentracyjnym Saxenhausen w latach 1942-1945.

„Całym sercem wspierałeś to masowe zniszczenie swoimi działaniami” – powiedział we wtorek sędzia mężczyźnie, którego werdykt został odczytany na siłowni w Brandenburg an der Howell, gdzie mieszka.

100-letni były nazistowski policjant będzie sądzony w tysiącach spraw za współudział w morderstwie

Człowiek o międzynarodowym uznaniu Józef strzela I Joseph S. w Niemczech ze względu na przepisy dotyczące prywatności Wielokrotnie zaprzeczał zarzutom Według Deutsche Valle był wówczas robotnikiem rolnym w innej części kraju. Nie został zidentyfikowany na rozprawie skazującej.

„Nie wiem, dlaczego tu jestem”, powiedział Schutz w poniedziałek, ostatni dzień jego procesu. Według Do Agencji-Francja Prasa. Jego prawnik, Stephen Watercomb, nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz z The Washington Post. Watercamp powiedział wcześniej AFP Odwołaj się od wyroku skazującego.

Według Deutsche Welle to Schuetz Najstarsza osoba, jaką kiedykolwiek próbowała W Niemczech za współudział w zbrodniach nazistowskich podczas II wojny światowej.

Jak Wcześniej podano postDochodzenie Schuetza i niedawne skazanie „odzwierciedla to, że funkcjonariuszom organów ścigania kończy się czas, aby zamknąć sprawę ocalałym ze starzejącego się Holokaustu i ich rodzinom, ponieważ coraz więcej nazistowskich pracowników i ich ofiar umiera ze starości”.

Na przesłuchanie miał stawić się 96-letni były sekretarz nazistowskiego obozu. Zamiast tego próbowała uciec.

READ  Fla. rządowy Pierwsze aresztowania nowej jednostki ds. przestępstw wyborczych DeSantis

Począwszy od października, przez cały proces Schutza, który był wielokrotnie zawieszany z powodu złego stanu zdrowia, prokuratorzy opierali się na starych dokumentach tożsamości, aby udowodnić, że był nazistowskim ochroniarzem w Saxenhausen w latach 1942-1945. Pomógł zabijać różne grupy więźniów, strzelając i trując gazem, Według Do AFP.

Zginęły dziesiątki tysięcy ludzi SassenhausenObóz przymusowej pracy i zagłady, w którym prześladowano Żydów, sowieckich jeńców wojennych i mniejszości. Został postrzelony I komora gazowa. Obóz został wyzwolony w kwietniu 1945 r. przez wojska sowieckie.

Schutz powiedział, że nie wiedział, co się dzieje w obozie koncentracyjnym, i podał sprzeczne relacje na temat swojego miejsca pobytu podczas II wojny światowej, podała AFP.

Według niemieckiej agencji informacyjnej dpa, „sąd orzekł, że wbrew temu, co mówisz, pracowałeś jako strażnik w obozie koncentracyjnym przez około trzy lata” – powiedział Schutzowi prezes Wood Lechtermann.

Niemiecki sąd ustanowił precedens w 2011 roku wydając wyrok Jan Demianiuk91-letni mężczyzna został oskarżony o współudział w 28 000 morderstw podczas pracy jako ochroniarz w obozie koncentracyjnym Sofipore w Polsce.

Decyzja sądu w dużej mierze zależała od tego, czy oskarżony pracował w nazistowskim obozie zagłady, w którym miały miejsce zbrodnie. Prokuratorzy musieli wcześniej udowodnić, że oskarżony popełnił pewne przestępstwa przeciwko komuś – to jest dalekie od rozważania wydarzeń, które miały miejsce rzekomo kilkadziesiąt lat temu. Demianiuk, kto Zmarł w 2012 rokuZaprzeczył, że jest strażnikiem.

Niektórzy twierdzą, że od osób starszych oskarżonych o bycie byłymi nazistami nie oczekuje się, że będą cieszyć się więzieniem Kłócić się Ściganie i skazanie ich może przywrócić sprawiedliwość potomkom ofiar i zapewnić, że ich zbrodnie nie zostaną przyznane.

Stany Zjednoczone deportują byłego nazistowskiego policjanta, którego rola w czasie wojny została wymieniona na karcie znalezionej na środku zatopionego statku

READ  Kalifornia, Iowa, Nowy Meksyk, Południowa Dakota i wiele innych

Andrew Jeong przyczynił się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.