Były doradca Meadows Cassidy Hutchinson będzie zeznawał przed panelem we wtorek, 6 stycznia, podają źródła.

Jego planowany występ został po raz pierwszy zgłoszony przez Punchbowl News.

Hutchinson był już przesłuchiwany przez komisję za zamkniętymi drzwiami, a nagrania wideo z jego zeznań były prezentowane przez komisję podczas poprzednich przesłuchań. Hutchinson od dawna uważany jest za jednego z najważniejszych świadków ze względu na bliskość byłego prezydenta Donalda Trumpa, ówczesnego dyrektora naczelnego Białego Domu, a jego bezpośrednie zeznanie będzie znaczącym momentem w serii przesłuchań panelu.

Pojawienie się zaaranżowano pospiesznie w tydzień, kiedy nie oczekiwano żadnej publicznej akcji Ogłoszono wysłuchanie publiczne Przez zespół na 24 godziny przed rozpoczęciem. Pilny charakter procesu – po tym, jak panel stwierdził, że proces odbędzie się dopiero w lipcu – podkreśla wagę oczekiwanych bezpośrednich zeznań Hutchinsona.

Hutchinson odpowiedział na pytania grupy podczas trzech oddzielnych sesji i przeniósł się z grupą do „nowego miejsca” w zeszłym miesiącu, chociaż nie było od razu jasne, o czym dyskutowano w raporcie.

Podczas przesłuchania w zeszłym tygodniu grupa opublikowała wideo, na którym Hutchinson zeznał, że Meadows i prawnik byłego prezydenta Donalda Trumpa Rudy Giuliani byli zaangażowani we wstępne rozmowy na temat przedstawiania fałszywych wyborców. Wybory 2020.

Rep. Partii Republikańskiej Pensylwanii. Grupa wyemitowała również wideo, w którym Hutcinson zeznał, że Scott Perry i ówczesny prokurator generalny Jeffrey Clark chcieli przejąć departament – ​​łącząc kolejną ważną część wysiłków Trumpa, aby zwiększyć zwycięstwo Joe Bidena w wyborach.

„Chciał, żeby pan Clark – pan Jeff Clark – przejął władzę sądowniczą” – powiedział o Perrym w klipie ze swojego zeznania, które grał na rozprawie w zeszłym tygodniu.

Hutchinson wymienił także kilku republikańskich członków Kongresu, którzy powiedzieli, że przepraszali za siebie lub innych do 6 stycznia, zgodnie z innym filmem podczas przesłuchań komisji, w tym Perrym i przedstawicielami. Łącznie z mat. Gates z Florydy, Mo Brooks z Alabamy, Andy Pix z Arizony, Jim Jordan z Ohio i Louie Gomert z Teksasu.

READ  Banki regionalne i społeczne zbierają się, by wezwać wsparcie FDIC

W wywiadzie dla Hutchinson Group, CNN poinformowało, że Trump zasugerował Meadowsowi, że Trump poparł slogany „Powiesić Mike Pence” na rebeliantów, którzy zaatakowali Kapitol.

Zeznał również, że kiedy zwolennicy Trumpa naruszyli Kapitol, Trump skarżył się, że jego ówczesny wiceprezydent został pośpiesznie przeniesiony do służb bezpieczeństwa, jak wcześniej informowały CNN źródła.

CNN informowało wcześniej, że Hutchinson może zeznawać osobiście na jednym z nadchodzących przesłuchań komisji po zastąpieniu swojego prawnika, który miał znaczące powiązania z Trumpem, według źródła zaznajomionego z tą sprawą.

Nie chciał przyjąć zarzutu pogardy ze strony Kongresu za utrudnianie procesu, jak podały znane źródła, a zmiana reprezentacji była znakiem, że był bardziej skłonny do współpracy z panelem.

Panel nie ujawnił tytułu przesłuchania, które rozpocznie się w ET o godzinie 13:00 i zaznaczy swoje szóste przesłuchanie w tym miesiącu. Źródło zaznajomione z planami grupy powiedziało CNN w poniedziałek, że grupa jest zaniepokojona bezpieczeństwem potencjalnego świadka przed wtorkowym przesłuchaniem. Bezpieczeństwo i ogólne działania świadków sprawiły, że panel był tak tajemniczy, kto pojawi się we wtorek i jakie tematy będą omawiane.

Obawy o bezpieczeństwo doprowadziły do ​​podjęcia nowych środków ostrożności w sali przesłuchań. Inne źródło powiedziało CNN, że niektórzy z tych, którzy zwykle zajmują miejsca w pierwszym rzędzie na rozprawie, nie otrzymają ich we wtorek ze względów bezpieczeństwa.

Rzecznik grupy odmówił komentarza na temat wtorkowych przygotowań do procesu, o którym po raz pierwszy poinformował The Washington Post.

Historia została zaktualizowana w poniedziałek o więcej szczegółów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *