Niebezpiecznie zimno, zamieć śnieżna przed świętami

Następne czynniki ostrzegawcze pogodowe:

  • W środę 4-8 cali puszystego śniegu
  • W czwartek jest burza śnieżna
  • Niebezpiecznie zimny wiatr aż do soboty

Minneapolis — Ponieważ wielu przygotowuje się do podróży do rodziny w czasie wakacji, National Weather Service ostrzega, że ​​niebezpieczna zimowa pogoda może sprawić, że podróż będzie „niemożliwa i zagrażająca życiu” od czwartku.

Twin Cities i znaczna część Wisconsin pozostają pod ostrzeżeniem przed burzą zimową do południa w sobotę, podczas gdy północna Minnesota pozostaje pod ostrzeżeniem o pogodzie zimowej.

Ale największym zmartwieniem jest ostrzeżenie przed zamieciami dla południowo-zachodniej Minnesoty, które będzie obowiązywać przez większą część czwartku i piątku.

Dalej: Awarie śnieżne, zamknięcia szkół i opóźnienia

System burzowy przyniesie lekki śnieg podczas porannych dojazdów do pracy w środę, z obfitymi opadami śniegu przez cały dzień, zanim zacznie się zmniejszać wieczorem.

Śnieg powinien dotrzeć do metra przed godziną 9 rano i będzie padał w dobrym tempie podczas wieczornych dojazdów. System wreszcie opuści Minnesotę wczesnym rankiem w czwartek.

Przy spodziewanych 4-8 calach, południowa część stanu i po drugiej stronie metra spadnie najcięższy śnieg. Północna Minnesota dostanie 2-3 cale.

Nie przywiązuj się zbytnio do kruszywa śnieżnego: jest to lekki, sypki śnieg, który jest znacznie łatwiejszy do odgarniania. Czwartkowy poranek to doskonały czas na sprzątanie chodników i podjazdów.

Czwartkowy poranek to także dobry czas na podróż, zanim północno-zachodnie wiatry osiągną prędkość 20-40 mil na godzinę.

Trudno będzie cokolwiek zobaczyć, zwłaszcza późną czwartkową nocą przy zamieci. Wtedy te silne wiatry połączą się z zimnym powietrzem, tworząc temperaturę minus 30 stopni w metrze od czwartku do soboty.

Śnieg utrzyma się w piątek. Teraz silne wiatry łączą się z zimnym powietrzem, tworząc niebezpieczne dreszcze. Spodziewaj się czasem od 30 do 45 stopni poniżej zera.

READ  Podczas gdy Demokraci rozważają zmianę pokoleniową, Biden planuje plany na 2024 rok

Gdy zbliżamy się do Bożego Narodzenia, sytuacja zacznie się uspokajać i w przyszłym tygodniu zobaczymy rozgrzewkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *