Niebezpiecznie zimno, zamieć śnieżna przed świętami

Następne czynniki ostrzegawcze pogodowe:

  • W środę 4-8 cali puszystego śniegu
  • W czwartek jest burza śnieżna
  • Niebezpiecznie zimny wiatr aż do soboty

Minneapolis — Ponieważ wielu przygotowuje się do podróży do rodziny w czasie wakacji, National Weather Service ostrzega, że ​​niebezpieczna zimowa pogoda może sprawić, że podróż będzie „niemożliwa i zagrażająca życiu” od czwartku.

Twin Cities i znaczna część Wisconsin pozostają pod ostrzeżeniem przed burzą zimową do południa w sobotę, podczas gdy północna Minnesota pozostaje pod ostrzeżeniem o pogodzie zimowej.

Ale największym zmartwieniem jest ostrzeżenie przed zamieciami dla południowo-zachodniej Minnesoty, które będzie obowiązywać przez większą część czwartku i piątku.

Dalej: Awarie śnieżne, zamknięcia szkół i opóźnienia

System burzowy przyniesie lekki śnieg podczas porannych dojazdów do pracy w środę, z obfitymi opadami śniegu przez cały dzień, zanim zacznie się zmniejszać wieczorem.

Śnieg powinien dotrzeć do metra przed godziną 9 rano i będzie padał w dobrym tempie podczas wieczornych dojazdów. System wreszcie opuści Minnesotę wczesnym rankiem w czwartek.

Przy spodziewanych 4-8 calach, południowa część stanu i po drugiej stronie metra spadnie najcięższy śnieg. Północna Minnesota dostanie 2-3 cale.

Nie przywiązuj się zbytnio do kruszywa śnieżnego: jest to lekki, sypki śnieg, który jest znacznie łatwiejszy do odgarniania. Czwartkowy poranek to doskonały czas na sprzątanie chodników i podjazdów.

Czwartkowy poranek to także dobry czas na podróż, zanim północno-zachodnie wiatry osiągną prędkość 20-40 mil na godzinę.

Trudno będzie cokolwiek zobaczyć, zwłaszcza późną czwartkową nocą przy zamieci. Wtedy te silne wiatry połączą się z zimnym powietrzem, tworząc temperaturę minus 30 stopni w metrze od czwartku do soboty.

Śnieg utrzyma się w piątek. Teraz silne wiatry łączą się z zimnym powietrzem, tworząc niebezpieczne dreszcze. Spodziewaj się czasem od 30 do 45 stopni poniżej zera.

READ  RTX 4070 Ti i RTX 40 Mobility Edition

Gdy zbliżamy się do Bożego Narodzenia, sytuacja zacznie się uspokajać i w przyszłym tygodniu zobaczymy rozgrzewkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *