Naukowcy z Bali wezwali do ograniczenia rozwoju „dzikiej” turystyki

Udostępnij artykuł

Czołowi naukowcy z Bali ostrzegają przed ryzykiem, jakie stwarza umożliwienie inwestorom kontynuowania „rozkwitu turystyki” na wyspie.

Wzywają do pilnego przeglądu planowania przestrzennego województwa, aby sprawy nie wymknęły się spod kontroli z korzyścią dla społeczności, krajobrazu naturalnego i turystów.

Widok z lotu ptaka na plażę Bali

Doktor I Nyoman Kee Mahaputra, przewodniczący Centrum Badawczego Varmadeva, powiedział reporterom: „Dziki” rozwój obiektów turystycznych na Bali Dać się opanować. Dr Mahaputra powiedział: „Turystyka na Bali zawsze przechodzi proces odkrywania na nowo, próbując stworzyć nowe rzeczy”.

Kontynuował: „W rezultacie rozwój bazy noclegowej rozprzestrzenił się wszędzie”. Dr Mahaputra stwierdziła, że ​​w ciągu ostatnich stu lat, odkąd na Bali przybyli pierwsi turyści, nie zawsze był jasny kierunek rozwoju turystyki na wyspie.

Zaznaczył, że rozwój takich kurortów jak Nusa Dua, Kuta, Sanur czy Ubud podyktowany był interesami turystów, a nie procesem strategicznym.

@victoria_goulbourne Nie dajcie się zwieść insta 😅🌝 #rozmowa podróżnicza #Poli #niezręczny #Indonezja #rozmowa podróżnicza #Komedia #fyp #InstavsRzeczywistość #bollyviews #politravel ♬ Andriej Król – Andriej Król

Wykładowca Uniwersytetu Udayana I Matt Sudharma podzielił się swoimi obawami związanymi z rosnącym wpływem turystyki na środowisko, w tym klęskami żywiołowymi.

Odnosząc się do obecnej suszy w całym kraju, Sudharma powiedziała: „Czy ludzie są gotowi przechwytywać wodę deszczową i magazynować ją na przyszłość, kiedy pada deszcz? [No] Tymczasem obecnie dzieje się tak, że wylesione obszary stają się coraz bardziej rozległe, a tereny są przekształcane [for tourism] I stają się coraz bardziej powszechne.”

@daniguijar #Oczekiwania są rzeczywistością #Oczekiwania i rzeczywistość #Poli #polilife #niezręczny #Gangupali ♬ Andriej Król – Andriej Król

Zasoby naturalne wyspy są wykorzystywane do rozwoju gospodarczego, ale zasugerował, że Bali zbyt łatwo daje się uwieść „słodyczą turystycznego tortu” bez uwzględnienia dobrobytu społecznego.

READ  Perspektywa społeczna i wpływ na środowisko - OpEd - Przegląd Eurazji

Doszedł do wniosku: „Nigdy nie weźmiemy pod uwagę wielkości zysków i strat i nigdy nie zrobimy tego uczciwie”.

@chrisandmich Kocham Bali, ale musiałam to zrobić dla grama. Kto może się odnieść? 😂 #Poli #Polywilla #BallyWakacje Doświadczenie #Bali #Oczekiwania są rzeczywistością ♬ Andriej Król – Andriej Król

Doktor Mahaputra chce większej przejrzystości w sektorze turystycznym, czego turyści również wskazali, że chcieliby zobaczyć, zwłaszcza po wprowadzeniu nowego podatku turystycznego 14 lutego 2024 r.

Dr Mahaputra wyjaśniła, że ​​należy gromadzić i przechowywać w otwartej, scentralizowanej bazie danych kompleksowe dane na temat korzyści, jakie Balijczycy czerpią z turystyki.

Dodał: „Zyski z turystyki mogą płynąć wyłącznie do dużych inwestorów spoza Bali”.

Widok Ariel na Nusa-Dua-In-Bali

Wezwał do bardziej rygorystycznego egzekwowania istniejących przepisów dotyczących planowania przestrzennego i przekształcania gruntów.

Powiedział: „Nie obwiniajcie obcych za zniszczenie Bali, ale Balijczycy powinni myśleć o sobie, ale nie szukać wymówek. [giving] Uprawnienia Centrum i tak dalej.”

„Jeśli będziemy mocno zaangażowani [to the law] Powinno być łatwe do cięcia [illegal tourism operations] Choć nie da się tego wyeliminować do zera, to przynajmniej można je ograniczyć.

Pracownik budowy ścian polietylenowych

Doktor Mahaputra doszedł do wniosku, że na całym Bali potrzebne jest rygorystyczne planowanie przestrzenne i należy je wdrożyć, jeśli społeczności, turyści i naturalny krajobraz mają się rozwijać w przyszłości.

Doszedł do wniosku: „Zapominamy, że turystyka jest naprawdę pyszna, ale w naszej turystyce priorytetem jest kultura i przyroda”.

„I jesteśmy dumni z liczby turystów. Im więcej turystów przyjeżdża, tym pasterze eksploatują zasoby naturalne, ale korzyści dla nas są albo wysokie, albo neutralne, albo zmniejszone. [as Balinese people].”

Dreamland-Plaża na Bali

Temat nadmiernej turystyki na Bali i przyszłość turystyki jest obecnie przedmiotem gorącej debaty.

Przywódcy wioski Benglipuran w Bangli, najpopularniejszej miejscowości turystycznej na Bali, w zeszłym tygodniu otwarcie mówili o ryzyku, że społeczność stanie się ofiarą własnego sukcesu.

READ  BRIN mówi, że rząd uruchomi krajowe zarządzanie talentami

Jako społeczność i ośrodek turystyczny zwracają się do rządu prowincji o dodatkowe wsparcie, aby zapewnić zrównoważony rozwój turystyki na całej wyspie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *