Na Morzu Jawajskim zidentyfikowano główne zagrożenie trzęsieniem ziemi dla ośrodków przemysłowych

Streszczenie

Za dwa tygodnie Indonezję czeka poważna katastrofa. Duża część regencji Temak na Jawie Środkowej została zalana na dwa tygodnie. Katastrofa rozpoczęła się 14 marca i jest uważana za najgorszą od 30 lat. Gdy w ostatni weekend poziom wody opadł, wydarzyła się kolejna interesująca katastrofa.

W piątek 22 marca trzęsienia ziemi o sile 5,9 i 6,5 w skali Richtera miały miejsce na Morzu Jawajskim w Jawie Wschodniej, 37 km na zachód od wyspy Bawan i 126 km na północny wschód od Tuban, na głębokości 10 km. Ta aktywność sejsmiczna jest określana jako nienormalna, ponieważ występuje w strefie o niskiej aktywności sejsmicznej.

Trzęsienia ziemi w płytkiej skorupie okazały się niszczycielskie, powodując zniszczenia strukturalne nie tylko na wyspie Bawan, ale także w Gracik, Tuban, Surabaya, Chitorjo, Lamongan, Bojonegoro, Pamegasan Mathura i Panjarbaru.

„Trzęsienie ziemi w Bawean M5.9 i M6.5 pokazuje nam, że generatory trzęsień ziemi na Jawie Wschodniej pochodzą nie tylko z aktywnych uskoków w strefach subdukcji/megatrustów i równinach na Oceanie Indyjskim, ale także z Morza Jawajskiego na północ od Jawy Wschodniej, Centrum Trzęsień Ziemi i Tsunami BMKG. Prezydent Tariono powiedział w X.

Katastrofy te mają wpływ na działalność społeczno-gospodarczą, szczególnie na Jawie Wschodniej i Jawie Środkowej, czyli ośrodkach przemysłowych Indonezji. W szczególności niezwykłe wystąpienie trzęsienia ziemi w Bawean stanowi ostrzeżenie o zwiększonym ryzyku dla tych stref przemysłowych.

READ  Zapasy i towary rosną, gdy Chiny porzucają zasadę kwarantanny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *