Chiny szacują, że 250 milionów ludzi zostało zarażonych Covidem w ciągu 20 dni

Chińscy urzędnicy szacują, że około 250 milionów ludzi, czyli 18 procent populacji, zostało zarażonych Covid-19 w pierwszych 20 dniach grudnia, ponieważ Pekin nagle zniósł ograniczenia, które powstrzymywały chorobę przez prawie trzy lata.

Sun Yang, zastępca dyrektora chińskich Centrów Kontroli i Zapobiegania Chorobom, ujawnił na środowej konferencji poświęconej zdrowiu, że szacunkowo 37 milionów ludzi, czyli 2,6 procent, zostało zarażonych tylko we wtorek, powiedziały dwie osoby zaznajomione z tą sprawą. z tematem.

Powiedział tempo słońca CovidLudzie wyjaśnili tłumowi, że rozprzestrzenianie się w kraju wciąż rośnie i szacuje się, że ponad połowa ludzi w Pekinie i Syczuanie jest już zarażona.

Eksplozja zachorowań nastąpiła po decyzji Pekinu w tym miesiącu o rezygnacji z polityki zero-covid, która powstrzymywała wirusa poprzez masowe testy, obowiązkowe kwarantanny i surowe blokady.

Dane The Sun, przedstawione na spotkaniu za zamkniętymi drzwiami, zaprzeczały danym opublikowanym przez Narodową Komisję Zdrowia, która zgłosiła 62 592 objawowych przypadków Covid-19 w tym samym okresie. W zeszłym tygodniu Chiny Przestałem próbować obliczyć całkowitą liczbę publicznie Infekcje po tym, jak władze ograniczyły testy Covid.

Brak opublikowanych oficjalnych informacji skłonił Waszyngton i Światową Organizację Zdrowia do wywierania presji na Pekin, aby w przejrzysty sposób informował o liczbie przypadków, ciężkości choroby, danych dotyczących hospitalizacji i innych statystyk zdrowotnych szeroko dostępnych w innych krajach.

W ChinyW stolicy i innych miastach fala zakażeń Covidem zalała szpitale napływem starszych, obłożnie chorych pacjentów i pozostawiła niewiele łóżek na izbach przyjęć i oddziałach intensywnej terapii.

Jednak kraj rezygnuje z polityki zerowego COVID-19, ponieważ liczba ofiar medycznych nadal rośnie. Dyrektor naczelny Hongkongu John Lee ogłosił w sobotę, że długo oczekiwane podróże wolne od kwarantanny między miastem a Chinami kontynentalnymi zostaną wznowione w połowie stycznia.

„Rząd centralny zgodził się na pełne ponowne otwarcie granic w sposób stopniowy i uporządkowany” – powiedział Li dziennikarzom po powrocie z czterodniowej podróży do Pekinu, gdzie spotkał się z prezydentem Xi Jinpingiem. „Rodziny rozdzielone na prawie trzy lata przez pandemię mogą się ponownie połączyć. . .[and]Gospodarka Hongkongu może zostać wzmocniona.

READ  SAG Awards 2023: Banshees of Inishreen i Everywhere jednocześnie główna nominacja | Kultura

Izby handlowe i liderzy przemysłu w centrum finansowym od miesięcy wzywają do ponownego otwarcia całej granicy, ponieważ ograniczenia w przemieszczaniu się utrudniają gospodarkę regionu, która ma w tym roku skurczyć się o 3,2 procent rocznie.

Oficjalna relacja NHC ze środowego wydarzenia zawierała niewiele szczegółów na temat tego, o czym rozmawiali najwyżsi urzędnicy służby zdrowia w kraju.

Ale na spotkaniu Ma Xiaowei, dyrektor NHC, zażądał, aby szpitale uporządkowały przepełnione izby przyjęć i przeniosły pacjentów na oddziały szpitalne, powiedział jeden z uczestników wydarzenia. Wezwał średnie i duże szpitale do przyjmowania większej liczby pacjentów z poważnymi objawami i obiecał, że organy regulacyjne nie będą ponosić odpowiedzialności za rosnącą śmiertelność.

Tymczasem szacunek 250 milionów przypadków wzbudził dalsze wątpliwości co do dokładności oficjalnych statystyk Covid i sposobu, w jaki władze obliczają liczbę zgonów z powodu tej choroby.

NHC odnotowało 4103 nowych lokalnych przypadków w sobotę w porównaniu z poprzednim dniem, bez zgonów związanych z Covidem drugi dzień z rzędu. Z kolei Hongkong zgłosił w sobotę 20 460 nowych przypadków lokalnych w ciągu ostatnich 24 godzin.

Od 1 grudnia w Chinach oficjalnie zgłoszono tylko osiem zgonów. Najwyżsi urzędnicy służby zdrowia zgłosili swój przypadek w tym tygodniu Zawęziłem definicję Co to jest śmierć w covid w ruchu mającym na celu zmniejszenie liczby ofiar śmiertelnych w społeczeństwie.

Jednak krematoria w stolicy Chin z trudem radzą sobie z gwałtownym wzrostem liczby zwłok, a w szpitalach piętrzą się stosy ciał. Odwiedzony przez Financial Times W ostatnich dniach.

Kilka modeli, w tym jeden częściowo finansowany przez chińskie CDC, przewiduje, że kraj może Do 1 miliona osób jest dotkniętych zgonami Covid-19 Podczas ponownego otwierania.

Narodowa Komisja Zdrowia nie odpowiedziała na prośbę o komentarz.

Dodatkowe raporty Chana Ho-hima z Hongkongu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *