Mnisi buddyjscy podejmujący Tudang Yatra przybywają do Borobudur

Tempo.co, DjakartaProwadzone przez mnichów buddyjskich DHutong Pielgrzymka z Tajlandii do Indonezji dotarła do miejsca docelowego w dystrykcie Borobudur w środę (31 maja) wieczorem.

nieaktywny Rytuał wykonywany przez Panteony (mnisi buddyjscy) polegali na pokonywaniu długich dystansów, często tysięcy kilometrów, aby podążać za Buddą.

Kiedy mnisi przybyli do Buddyjskiego Centrum Edukacji Religijnej Katra Jinathammo, mnisi zostali powitani przez szefa dystryktu Borobudur, Subianto, starszego komisarza policji dystryktu Magelong Rurusa Wigaxono i zastępcę szefa policji miasta Magelong, starszego komisarza Yolandę Evelyn Sepayang.

„Wyraziliśmy naszą wdzięczność mnichom za ich pobyt tutaj. Mamy nadzieję, że błogosławieństwa będą obfite w tej krainie Borobudur” – powiedział Subianto, witając mnichów.

Powiedział, że postawa mnichów, by z pełną cierpliwością przejść 2650-kilometrową podróż z Tajlandii do Borobudur, była wzorowym zachowaniem dla wszystkich.

„Mamy nadzieję, że duch rozprzestrzeni się na nas wszystkich. Wierzymy, że to, co widzieliśmy razem, w Indonezji, w Borobudur, ludzie szanują się nawzajem bez względu na religię” – powiedział urzędnik.

Tymczasem prezydent Dudang International, Welli Vidadi, wyraził wdzięczność wszystkim stronom, które przyczyniły się do bezpiecznego przybycia mnichów. nieaktywny rytuał

„Nie było to łatwe zadanie. Mnisi byli niesamowici, a ich stan zdrowia bardzo stabilny. Wyrażamy również naszą wdzięczność dyrekcji centrum edukacyjnego za goszczenie mnichów przez kolejne cztery dni” – powiedział Vidadi.

Pochwalił także Laskar Maken Ali, szefa organu publicznego, Lorda Diaza, który towarzyszył mnichom w ich pielgrzymce do Borobudur, mimo że był muzułmaninem.

„Był muzułmaninem, ale jego tolerancja była wielka. Zabierał mnichów tak, aby nie ucierpieli i był odpowiedzialny za zapewnienie, by mnisi bezpiecznie dotarli do świątyni Borobudur” – zauważył.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: 32 buddyjskich mnichów idzie z Tajlandii na Jawę w ramach Tutong

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *