Ministerstwo Turystyki podało, że z okazji Dnia Matariki stosunki Indonezji i Nowej Zelandii zostały wzmocnione

Tempo.co, Djakarta – Indonezji Ministerstwo Turystyki i Gospodarki Kreatywnej zorganizowało pierwszy w historii maoryski Nowy Rok, czyli Dzień Matariki, w Dżakarcie, aby pomóc wzmocnić stosunki dyplomatyczne między Indonezją a Indonezją. Nowa Zelandia.

Wiceminister turystyki i gospodarki kreatywnej Angela Tanosodipjo stwierdziła w sobotnim oświadczeniu, że oba kraje nawiązały bliską przyjaźń opartą na współpracy opartej na wzajemnym szacunku.

Według wiceministra obydwoje zobowiązali się do globalnego dobrobytu i pokoju poprzez realizację partnerstw handlowych, gospodarczych i kulturalnych oraz na rzecz ochrony środowiska.

„Mam nadzieję, że maoryski Nowy Rok będzie inspiracją do bliższej przyjaźni i współpracy między obydwoma krajami w różnych sektorach, w tym w sektorze turystyki i gospodarki kreatywnej” – stwierdził Tanosotipjo.

Tymczasem sektory turystyki i gospodarki kreatywnej stały się kluczowymi czynnikami gospodarczymi na arenie światowej i odegrały ważną rolę w zachowaniu kultury i wspieraniu Celów Zrównoważonego Rozwoju.

Wiceminister powiedział, że Nowa Zelandia to kraj, w którym harmonijnie zintegrowano sektor turystyki i sektor kreatywny, stając się tym samym magnesem dla turystów z różnych stron świata.

„Wszyscy wiemy, że Władca Pierścieni to jedno z najbardziej niezwykłych osiągnięć filmowych, jakie kiedykolwiek nakręcono w Nowej Zelandii i stanowi ogólnoświatową atrakcję turystyczną” – zauważył.

Obchody Dnia Matariki w Dżakarcie to wyjątkowe i szczególne wydarzenie zainicjowane przez Ambasadę Nowej Zelandii w Indonezji.

Dzień Matariki wyznaczany jest przez konstelację pojawiającą się na niebie Nowej Zelandii w środku zimy.

Zwykle Nowozelandczycy spotykają się z rodziną i krewnymi, aby zastanowić się nad wydarzeniami minionego roku, świętować teraźniejszość i planować na nadchodzący rok.

Matariki jest także zachęcany do różnych ciepłych zajęć towarzyskich, takich jak dzielenie się jedzeniem, śpiewanie i opowiadanie historii.

pomiędzy

Wybór redaktora: Grupa Free Papua ma na celu uwolnienie zakładników z Nowej Zelandii bezpośrednio do swojego kraju, podaje źródło

Kliknij tutaj do zrobienia Dostawać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  Syria mówi, że 4 żołnierzy zginęło, 3 zostało rannych w izraelskim strajku w pobliżu Damaszku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *