Ministerstwo Transportu udziela pomocy ofiarom powodzi w Demaku

JAKARTA (ANTARA) – Dharma Wanita, organizacja kobieca działająca w Dyrekcji Lotnictwa Ministerstwa Transportu, przekazała ofiarom powodzi w dystrykcie Temak w środkowej Jawie 100 tornistrów, 10 przyborów kuchennych i 150 paczek z podstawową żywnością.

Paczki pomocowe zebrane przez działaczy Dharma Vanitha w ramach programu „DJPU PEDULI” zostały przekazane w poniedziałek (4 marca 2024 r.) prezydent dystryktu Temak Estianie.

Pakiety pomocy humanitarnej zostaną później rozesłane wśród potrzebujących, powiedział prezydent Dharma Wanita Huput Solicha w oświadczeniu prasowym uzyskanym we wtorek przez ANTARĘ.

Podziękował wszystkim zainteresowanym stronom, które wspierały wysiłki w zakresie pomocy humanitarnej, w tym zainteresowanym stronom z sektora lotnictwa i władzom regionalnym.

Jak podaje ANTARA, wsie Ketanjung i Karanganyar w podokręgu Karanganyar w dystrykcie Demak zostały zalane po ulewnych deszczach, które 5 lutego spowodowały wychylenie się rzeki Wulan.

Władze podały, że deszcz spowodował dwa wycieki z tamy o głębokości 20 i 30 metrów.

14 lutego rządowi udało się zatkać przecieki. Rząd dostarczył ponad 20 maszyn do odsysania wody, które są w stanie odprowadzać 11 500 litrów wody na sekundę w celu usuwania wody powodziowej z obszarów mieszkalnych.

Według Krajowej Agencji Łagodzenia Katastrof (BNPB) rząd naprawił nieszczelną tamę wcześniej niż przed pęknięciem, które zalało dzielnicę Demak.

Powiązane wiadomości: BNPB zaczyna skupiać się na działaniach popowodziowych w Temak na Jawie Środkowej
Powiązane wiadomości: Rządowe odszkodowania dla właścicieli domów dotkniętych powodzią w Demak: PNBB
Powiązane wiadomości: TNI rozmieści 800 żołnierzy w Temak w celu zarządzania popowodzią

READ  Indonezyjska nowa definicja inwestycji przyjaznych dla klimatu grozi „ekologicznym” podejściem do energetyki węglowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *