Holandia USA unika katastrofy w Meksyku po pozytywnych testach Govt-19

SAN DIEGO – Statek wycieczkowy Holland America Line wracał do portu w sobotę po tym, jak meksykańscy urzędnicy ds. zdrowia odmówili gościom pozwolenia na lądowanie w Puerto Vallarta po pozytywnym teście Covit-19 na pokładzie.

Departament zdrowia w meksykańskim stanie Jalisco poinformował, że Covit miał pozytywny wynik testu, gdy 21 członków załogi na pokładzie przybyło w czwartek do Puerto Vallarta.

Stwierdzono, że potencjalne narażenie pasażerów nie pozwoli im na zejście na ląd.

„Poprzez test Onforda potwierdziliśmy, że niewielka liczba w pełni zaszczepionych grup w Koningstom uzyskała pozytywny wynik testu na COVID-19” – powiedział Holland USA w oświadczeniu. „Każdy ma łagodne objawy lub nie ma żadnych objawów i jest samotny. Bliskie kontakty są izolowane z dużą ostrożnością.

Zarząd rejsowy poinformował, że statek opuścił Porto Vallarta po ogłoszeniu w ostatniej chwili przez władze, że goście nie będą wpuszczani na ląd.

Oczekuje się, że statek powróci do San Diego w niedzielę, podała załoga.

Statek przewoził 874 członków załogi i 1035 pasażerów i odbywał podróż, która obejmowała przystanki na Cabo San Lucas i Mazatlan, poinformowali urzędnicy ds. zdrowia Jalisco.

grudzień Powiedzieli, że członek załogi miał pozytywny wynik 18 dnia, a statek opuścił San Diego następnego dnia. Nie jest jasne, czy członek załogi był na pokładzie.

Zgodnie z wytycznymi dotyczącymi zdrowia i bezpieczeństwa Cruise Line, goście muszą przedstawić dowód pełnego szczepienia i negatywnego wyniku testu Govt-19 w ciągu dwóch dni od wejścia na pokład.

Nie jest jasne, w jaki sposób lokalni urzędnicy ds. zdrowia zajmą się przypadkami po powrocie statku. Okręgowy wydział zdrowia nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz.

ten Strona internetowa portu w San Diego W takiej sytuacji nie ma informacji o protokole dla pasażerów.

Port wznowił żeglugę w połowie 1 października spadek liczby epidemii.

READ  Turyści z Bali muszą odkryć sekretne plaże Tapan

Erupcja miała miejsce na Florydzie Boner i Aruba nie otrzymali pozwolenia na wejście na pokład statku wycieczkowego Carnival Freedom Carnival powiedział w piątek w oświadczeniu, że nie planuje pozwać.

Pasażerowie muszą zostać zaszczepieni i przetestowani przed odlotem, podała żegluga. Oczekiwano, że statek z 2497 pasażerami i 1112 załogą powróci do Miami w niedzielę po ośmiu dniach na morzu.

To już trzecia erupcja w tym tygodniu, która dotyczy statków wycieczkowych odpływających z Florydy.

Kurt Sirpos Wniesione.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *