Ministerstwo rozprawia się z handlem skórą tygrysa w Jambi

JAKARTA (ANTARA) — Ministerstwu Środowiska i Leśnictwa (LHK) oraz policji regionalnej Jambi udało się rozprawić z handlem skórą tygrysa w dystrykcie Sorolangun w prowincji Jambi.

10 maja 2023 roku aresztowano trzy osoby za sprzedaż zakonserwowanych części ciał zwierząt z drogi Sarolangun-Bangko.

„Będziemy nadal współpracować z odpowiednimi organami ścigania w celu wyeliminowania kłusownictwa i handlu chronionymi zwierzętami” – powiedział Suban, szef Centrum Egzekwowania Prawa Ministerstwa LHK w regionie Sumatry w otrzymanym tutaj oświadczeniu. Piątek.

Śledczy wymienili tę trójkę jako podejrzaną na podstawie wstępnego dochodzenia. Są M.A., 46 lat, mieszkają w wiosce Baseban w dystrykcie Tebo w prowincji Jambi; MK, 33 lata, mieszkaniec wioski Sungai Abang, dystrykt Sarolangun, prowincja Jambi; oraz 48-letni M.L., mieszkaniec wioski Aur Kading, dystrykt Sarolangun, prowincja Jambi.

Wszyscy trzej podejrzani zostali już aresztowani przez policję regionalną Jambi. Tymczasem dowody w dwóch workach zawierających kości i skórę tygrysa sumatrzańskiego, samochód, motocykl i trzy telefony komórkowe zostały zabezpieczone w kwaterze głównej jednostki policji szybkiego reagowania Jambi (SPORC).

Subhan powiedział, że trzej podejrzani są obecnie przesłuchiwani przez Centrum Egzekwowania Prawa ds. Środowiska i Leśnictwa w celu zbadania możliwego zaangażowania innych stron oraz sieci dystrybucji dzikich roślin i dzikich zwierząt w Jambi.

Za ten czyn podejrzani podlegają sankcjom karnym na podstawie art. 21 ust. 2 lit. d 40 ust. maksymalna grzywna 100 milionów rubli.

Ministerstwo LHK w ostatnich latach przeprowadziło 1931 działań na rzecz ochrony środowiska i obszarów leśnych w Indonezji. Co najmniej 456 działań obejmuje ochronę dzikiej flory i fauny.

Powiedział, że do sądu wniesiono łącznie 1375 spraw karnych i cywilnych, w których uczestniczyli przestępcy korporacyjni i indywidualni.

„W dalszym ciągu zwiększamy wykorzystanie technologii, takich jak patrole cybernetyczne i centra wywiadowcze, do monitorowania handlu chronionymi zwierzętami” – powiedział Suban.

Powiązane wiadomości: Dwa tygrysy sumatrzańskie znalezione martwe w siatce drucianej: policja East Aceh
Powiązane wiadomości: Policja we wschodnim Acehu aresztowała dwóch podejrzanych o zabicie tygrysów sumatrzańskich
Powiązane wiadomości: Historia przyjaźni między ludem Chituwak a tygrysami

READ  Harvard szczegółowo opisuje swoje uwikłania w niewolnictwo i plany zadośćuczynienia

Przetłumaczone przez: Sugiharto Purnama, Resinda S
Redaktor: Aziz Kurmala
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *