Minister Retno Marsudi dokonał uroczystego otwarcia nowego budynku Ambasady Indonezji w Tokio

Tempo.co, DjakartaMinister spraw zagranicznych Retno Marsudi otwiera nowy budynek ambasady Indonezji w dzielnicy Higashi-Kotanda w Tokio w Japonii w piątek 15 grudnia 2023 r.

„Ten nowy budynek spełnia swoje zadanie. Projekt budynku jest zgodny z potrzebą ochrony przed trzęsieniami ziemi” – zauważył w swoim przemówieniu otwierającym podczas inauguracji.

Powiedział, że wchodząc do budynku czuł się, jakby był w Indonezji.

Marsudi wyraził nadzieję, że nowy budynek będzie platformą dla indonezyjskiej dyplomacji i wysiłków na rzecz dalszego zacieśniania dwustronnych stosunków z Japonią.

„Japonia jest drugim co do wielkości partnerem handlowym Indonezji. W ubiegłym roku łączna wartość naszej dwustronnej wymiany handlowej przekroczyła 42 miliardy dolarów” – zauważył.

Kraj Azji Wschodniej jest czwartym co do wielkości inwestorem w Indonezji, a całkowita wartość inwestycji ma osiągnąć 3,56 miliarda dolarów do 2022 roku.

W swoim przemówieniu Marsudi wyraził wdzięczność za zdecydowane wsparcie japońskiego rządu dla rozbudowy nowego budynku.

„Mam nadzieję, że ten budynek zawsze będzie symbolem silnej przyjaźni i współpracy między Indonezją a Japonią” – powiedział.

Wiceminister spraw zagranicznych Japonii Tsuji Kyoto wziął udział w ceremonii zaprzysiężenia.

Stwierdził, że jest zaszczycony możliwością inauguracji budynku wraz z ministrem Marsudim.

Wiceminister dodał, że Indonezja i Japonia znacząco zacieśniły swoje więzi w ciągu ostatniego roku, zbiegającego się z 65. rocznicą nawiązania dwustronnych stosunków.

Budowa nowego budynku rozpoczęła się w kwietniu 2021 roku.

Aby ulepszyć budynek, ambasada współpracowała z wykonawcą Taisei Corporation. W międzyczasie doradztwo w zakresie projektowania i architektury zapewniała firma Kisho Kurokawa Architects and Associates.

Indonezyjscy i japońscy architekci pracowali ręka w rękę przy budowie budynku, korzystając z materiałów takich jak marmur, granit i kamień świątynny sprowadzonych z Indonezji.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Trzy najważniejsze wiadomości dzisiejszego dnia: Jokowi spotyka się z premierem Japonii, Denpasar na liście 7 najlepszych na świecie, Covid-19 wzrost o 13%

Kliknij tutaj dostać Najnowsze aktualności Tempo w Google News

READ  Chorwacja pokonała Maroko w meczu o trzecie miejsce mistrzostw świata

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *