Promuj halal strefy przemysłowe w celu wzmocnienia gospodarki szariatu: V.P

SURABAYA, WSCHODNIA JAWA (ANTARA) – Wiceprezydent Maruf Amin wezwał do rozwoju istniejących stref przemysłowych Halal w celu wzmocnienia ekosystemu szariatu i finansów.

„Będziemy rozwijać istniejące strefy przemysłowe halal i wzmacniać potencjał Jawy Wschodniej jako globalnego kierunku turystyki halal” – powiedział w środę na spotkaniu gospodarczym i finansowym szariatu.

Podczas tego samego wydarzenia ośrodek Halal Instytutu Technologii Sepuluh Nopember (ITS), otwierając bezpieczną i zdrową strefę gotowania, stwierdził, że zwiększenie liczby stref przemysłowych Halal jest jednym z wysiłków kraju na rzecz stworzenia elastycznego środowiska gospodarczego i finansowego szariatu.

Dodał, że oprócz promowania branży halal należy wzmocnić potencjał Jawy Wschodniej jako globalnego kierunku turystyki halal.

Według Amina strefy przemysłowe halal i obszary turystyki halal są częścią infrastruktury gospodarczej szariatu.

Budowie islamskiej infrastruktury gospodarczej powinny towarzyszyć wysiłki na rzecz zwiększenia dostępu między regionami, w tym zintegrowane wykorzystanie technologii cyfrowej we wszystkich sektorach gospodarczych i finansowych szariatu.

„Wspólnym celem powinno być przyspieszenie certyfikacji halal. Myślę, że celem nie jest tylko etykietowanie halal, ale zagwarantowanie, że produkty halal będą spożywane przez społeczeństwo” – powiedział Amin.

Tymczasem wiceprezydent powiedział, że wspieranie odporności gospodarczej i finansowej szariatu wymaga rozszerzenia współpracy i korzystnych sieci ekosystemów.

„Współpraca z większą liczbą uniwersytetów, islamskich szkół z internatem (Besantran), stowarzyszeniami, organizacjami, mediami, biznesem i przemysłem, bankowością i innymi właściwymi stronami” – powiedział.

Wezwał ekosystemy i społeczności takie jak Besandran do stworzenia „wojowników gospodarczych”.

„Besandran, oprócz tego, że jest ośrodkiem dawa i miejscem szerzenia przekonań religijnych, odgrywa także rolę w rozwoju społeczno-gospodarczym” – stwierdził.

Powiązane wiadomości: IHYA wspiera wizję RI stania się światowym producentem produktów halal: Minister
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Indonezja stara się zostać światowym liderem branży halal
Powiązane wiadomości: Wiceprezes namawia japońską firmę do wspierania branży halal i rozwoju HR

READ  Akcje Rivian spadły po tym, jak producent pojazdów elektrycznych wycofał prawie wszystkie swoje pojazdy

Przetłumaczone przez: Indira P, Kensu
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *