Minister prosi o zachowanie czujności w przypadku pożarów lasów i gruntów

JAKARTA (ANTARA) – Minister koordynujący ds. politycznych, prawnych i bezpieczeństwa Hadi Tjahjanto wezwał wszystkie regiony do zwiększenia wysiłków na rzecz zapobiegania pożarom lasów i gruntów, mimo że obszary pożarów zmniejszyły się w porównaniu z 2019 r.

„Przesłanie prezydenta jest takie, że pożary lasów i gruntów nie powinny pojawiać się w szybkim tempie Ramadanu i przed Id al-Fitr” – oznajmił w czwartek na specjalnym spotkaniu koordynacyjnym w sprawie postępowania i przewidywania pożarów lasów i gruntów w 2024 r. .

Według sprawozdania monitorującego Agencji Meteorologicznej, Klimatycznej i Geofizycznej (BMKG) konieczne są środki przygotowawcze, biorąc pod uwagę, że w marcu 2024 r. będzie kontynuowane umiarkowane zjawisko El Niño.

Tjahjanto zwrócił się do wszystkich szefów regionów, regionalnych dowódców wojskowych, regionalnych szefów policji i szefów Wysokich Prokuratur o wdrożenie tego zgodnie z Instrukcją Prezydenta nr 3 z 2020 r. w sprawie postępowania w przypadku pożarów lasów i gruntów.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo wykorzystuje zarządzanie pożarami lasów w Jambi jako projekt pilotażowy: oficjalny

Wezwał także ministerstwa, agencje, Indonezyjskie Siły Obronne (TNI), szefa policji krajowej (Polri), regionalnych dowódców wojskowych, regionalnych szefów policji, zainteresowane strony i społeczność do współpracy w walce z pożarami lasów i gruntów.

Podczas czwartkowego spotkania minister środowiska i leśnictwa Siti Nurbaya Bakar powiedziała, że ​​w 2023 r. w porównaniu z 2019 r. nastąpił spadek powierzchni obszarów objętych pożarami lasów i gruntów o 488 064,65 ha, czyli o 29,59 proc.

Porównując akumulację hotspotów w latach 2023 i 2019, widać spadek o 15 961 hotspotów, czyli o około 59,92 proc.

Ponadto w 2023 r. emisje z pożarów lasów wyniosą 182 714 440 ton CO2e (ekwiwalentu dwutlenku węgla), co oznacza spadek o 421 091 134 ton, czyli 69,74 procent w porównaniu z 2019 r.

Powiązane wiadomości: Rząd wzmacnia egzekwowanie prawa, aby uporać się z pożarami lasów i gruntów

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Indonezja i Malezja dzielą się spostrzeżeniami na temat pożarów lasów i ziemi: Rząd

READ  Resorts World Cruises rozpoczyna przenoszenie do Dżakarty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *