Minister Kumas oczekuje, że szkoły buddyjskie zabłysną w całym kraju

JAKARTA (Antara) – Minister ds. Religii Jakut Solil Kumas wyraził nadzieję, że Dhammasekas (szkoły buddyjskie) staną się głównymi instytucjami edukacyjnymi w Indonezji, podobnie jak Państwowa Islamska Szkoła Średnia Seniorów Insan Sendekia (MAN IC) w południowym Tangerang.

Dhammasekars powinna dorównać MAN IC jako najlepsza szkoła podyplomowa. Chcę, żeby szkoła buddyjska podobna do MAN IC okazała się wspaniałą szkołą” – powiedział w piątek podczas ceremonii otwarcia Dhammaseka w Dżakarcie.

Administrator egzaminów wstępnych do szkolnictwa wyższego (LTMPT) opublikował wcześniej listę tysiąca najlepszych szkół w Indonezji, na której na pierwszym miejscu znalazła się firma MAN IC. MAN IC zajął pierwsze miejsce pod względem średniej krajowej ocen z testu komputerowego na egzaminie wstępnym na uniwersytet stanowy (UTBK-SBMPTN) 2022.

Minister Gomes potwierdził, że pod jego kierownictwem obok spraw religijnych, jako jeden ze swoich priorytetów umieściła usługi edukacyjne. Zaznaczył, że Ministerstwo Wyznań bardziej skupia się na edukacji.

Zauważył, że od czasu jego inauguracji na stanowisku Ministra Spraw Religijnych utworzono 22 Dhammaseki, co zwiększa liczbę szkół buddyjskich w Indonezji do 43.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo wzywa Bermabudi do rozwoju społeczności buddyjskiej w Indonezji

W całej Indonezji jest 43 Dhammasekah, należących do czterech poziomów edukacji: Nava Dhammasekah (edukacja wczesnoszkolna), Mula Dhammasekah (szkoła podstawowa), Muda Dhammasekah (gimnazjum) i Utama Dhammasekah (liceum zawodowe).

„Konieczne jest podjęcie konkretnych kroków, aby umożliwić postęp Dhammaszekom” – zauważył Kumas.

Polecił Dyrekcji ds. Poradnictwa Społeczności Buddyjskiej przy Ministerstwie, aby zwróciła uwagę na wszystkie 43 Dhammasekhy, niezależnie od ich statusu szkół rządowych czy prywatnych.

„Musimy zwracać uwagę nie tylko na te zarządzane przez rząd, ale także te należące do prywatnych firm. Bardzo ważne jest okazanie prawdziwej troski o prywatne dhammasekhy poprzez podjęcie konkretnych kroków i zapewnienie możliwości rozwoju” – zauważył.

READ  Wiadomości o wojnie na Ukrainie na żywo: Rosja przejmuje coraz więcej ziemi, gdy zbliża się do pełnej kontroli Łuhanskina

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Przyjęcie mnichów buddyjskich w Tudang, obliczu tolerancji w Indonezji

Przetłumaczone przez: Assef Firmansya, Tegar Noorbitra
Redaktor: Uni Arisanti Sinaga
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *