Minister Johnny G w sprawie oszustwa BTS BAKTI AGO ponownie wzywa Blade’a

Tempo.co, DjakartaJako świadek w skandalu związanym z budową wieży 4G Base Transceivers Station (PTS), Minister ds. Komunikacji i Informacji (COMINFO) Biura Prokuratora Generalnego (AGO) Johnny G. Ostrze zostało ponownie wezwane.

„[The minister is] Przesłuchiwany w charakterze świadka” – powiedział Ketut Sumedana, szef Centrum Informacji Prawnej AGO, w środę 17 maja 2023 r.

Gedut wyjaśnił podejrzanemu, Irwanowi Hermawanowi, który jest komisarzem PT Solitechmedia Synergy, że ostrze ma zostać przesłuchane o godzinie 09:00 czasu Dżakarty. PT Solidech jest jedną z firm wybranych na wykonawcę projektu budowy wieży.

AGO dwukrotnie przesłuchiwało polityka NasDem w aferze związanej z projektem BTS. Pierwszy egzamin odbył się 14 lutego 2023 roku. Następnie 15 marca 2023 roku śledczy wezwali go ponownie. Podczas pierwszego egzaminu ministrowi zadano 51 pytań związanych z planowaniem i oceną budowy tysięcy wież.

Blade powiedział po pierwszym badaniu, że odpowiada na każde pytanie odpowiedzialnie i jest gotowy do dalszych testów. „Jeżeli Prokuratura Generalna nadal potrzebuje mojego raportu jako obywatela i szefa resortu oraz asystenta prezydenta ds.

Projekt budowy BTS jest realizowany przez Ministerstwo Telekomunikacji i Dostępu do Informacji Agencja Usług Biznesowych (BAKTI). Jest to wieloletni projekt, który kosztuje do 11 bilionów Rp, w ramach którego buduje się około 9 000 wież nadawczych w tysiącach wiosek i podokręgów w przygranicznych, zewnętrznych i odległych (3T) obszarach kraju.

AGO wskazało 5 podejrzanych w sprawie o korupcję. Bhakti Przewodniczący Dyrektor Anang Ahmad Latif i cztery osoby prywatne. Rzekomo uknuli nikczemny spisek mający na celu organizowanie przetargów na projekty i zawyżanie cen.

M Roseno Ag

Wybór nauczyciela: Nawet jeśli policja przywróci mandaty manualne, e-bilety zachowują ważność

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *