Mieszkaniec Pegazów cierpi na chorobę skóry po spożyciu skażonej wody BAM

Tempo.co, Djakarta – Według doniesień Noor Hidayati, mieszkanka Bulak Berwira w Północnym Bekasi, nabawiła się choroby skóry po użyciu PAM (Water Utility Company). Woda Prezentowane przez regionalną spółkę publiczną Tirta Patriot.

Od kilku dni woda dostarczana przez spółkę jest zanieczyszczona ściekami przemysłowymi. Zanieczyszczona woda wydawała się ciemna i miała nieprzyjemny zapach.

Noor powiedział, że początkowo myślał, że choroba skóry jest spowodowana wysokim poziomem zanieczyszczenia powietrza. „Poszedłem do lekarza i zabronił mi kąpać się w wodzie PAM, więc zamiast tego używam wody uzupełniającej” – powiedział podczas spotkania w poniedziałek 18 września 2023 r. Noor pamięta, że ​​po użyciu wody PAM swędziło ją ciało. Codzienne zajęcia. Według Noora woda wodociągowa w Tirtha Patriot przez kilka dni była zielona i śmierdząca.

Leczenie choroby skóry w szpitalu kosztowało Nura 2 miliony rupii. Lekarz zauważył, że do szpitala zgłosiło się już wielu pacjentów z podobnymi schorzeniami.

Noor przyznał, że zrezygnował z wody PAM i wybrał wody podziemne, a także źródło czystej wody. Pomimo ceny, jaką Noor musiała zapłacić, rozczarowała się patriarchą Tirthą Begasi za jego marne usługi.

Według Noora woda PAM z Tirta Patriot kosztuje dużo więcej niż kiedyś. „Musiałem za to zapłacić od 160 000 do 200 000 rupii [polluted] woda i [Tirta Patriot] Nie mogłem dać żadnego rozwiązania, po prostu powiedzieli „przepraszam”” – zauważył.

Obecnie rzeka Pegasi, źródło wody w Tirtha Patriar, jest zanieczyszczona ściekami przemysłowymi. Na trzy dni Tirta Patriot odcięła dopływ wody z powodu skażenia, pozostawiając bez wody około 40 000 użytkowników w mieście Pegasi. Mieszkańcy Pegasi byli zmuszeni kupować wodę butelkowaną do codziennych czynności, takich jak kąpiel i mycie.

Adi Varsono

Wybór nauczyciela: 15 studni w Bogor zostało zanieczyszczonych paliwem; Woda zmienia kolor na niebieski jak perdamax

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *