BMKG prognozuje dziś opady deszczu w głównych miastach Indonezji

Tempo.co, Djakarta – Biuro Meteorologii, Klimatu i Geofizyki (BMKG) prognozuje dzisiaj, we wtorek, 12 grudnia 2023 r., deszcz w wielu dużych miastach Indonezji.

Oficjalna strona internetowa BMKG podaje, że dziś po południu w stolicach może padać mżawka Yogyakarta, Jambi, Pontianak, Balangaraya, Samarinda, Bangal Penang, Tanjung Penang, Bandar Lampung, Ambon, Mataram, Pekanbaru, Makassar i Kentari.

Tymczasem w Banda Aceh i Mamuju po południu wystąpią umiarkowane opady deszczu, a wilgotność powietrza będzie wynosić od 70 do 95 procent.

BMKG ostrzegło również mieszkańców Pancharmasin i Kupang przed ulewnymi deszczami połączonymi z piorunami.

Po południu w wielu miastach będzie pochmurno, m.in Denpasar, Serang, Yogyakarta, Dżakarta, Korandalo, Semarang, Mataram, Manado, Medan, Surabaya, Tarakan, Kubang, Pekanbaru i Palembang.

Według BMKG po południu Bandung, Jayapura City, Manokwari i Patang będą pochmurne, natomiast w Ternate będą gęste chmury.

Wcześniej BMKG zaleciło społecznościom przybrzeżnym zachowanie czujności ze względu na możliwość wystąpienia dzisiaj fal o wysokości 4 metrów. „[BMKG] Apeluje do ludzi mieszkających i prowadzących działalność wzdłuż wybrzeża, aby zwracali uwagę na przypływy” – powiedział kierownik Morskiego Centrum Meteorologii w BMKG Eko Prasetoyo.

Powiedział, że w północnej części Indonezji wiatr zazwyczaj przemieszcza się z północnego zachodu na północny wschód z prędkością od 4 do 20 węzłów, natomiast w południowej części Indonezji wiatr przemieszcza się z północnego wschodu na południowy wschód z prędkością od 4 do 20 węzłów .

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Prognoza pogody BMKG: Ulewne deszcze w Wielkiej Dżakarcie

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

READ  Zdecydowanie wygrał wybory w Indonezji. Teraz od zakulisowych spotkań i handlu końmi zadecyduje, czy Prabowo będzie mogło rządzić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *