McCarthy, prawodawcy GOP eskalują konflikt z grupą 6 stycznia

WASZYNGTON (AP) – Republikański przywódca Kevin McCarthy dał jasno do zrozumienia, że ​​atak na Kapitol z 6 stycznia 2021 r. może naruszyć komisję Izby śledczą w sprawie Sapony.Eskaluje spór z panelem o zeznania jego i innych prawodawców GOP.

W 11-stronicowym liście do panelu w piątek, adwokat McCarthy’ego argumentował, że komisja selekcyjna nie ma uprawnień do przyznawania saponin prawodawcom zgodnie z zasadami Izby i zażądała odpowiedzi na szereg pytań i dokumentów, jeśli jego klient się do tego zastosuje. .

Adwokat Elliott Berg zażądał listy „tematów, które komisja specjalna chciałaby przedyskutować z przewodniczącym oraz konstytucyjnych i prawnych podstaw uzasadnienia wniosku”.

„Wyraźnie zastrzegam sobie prawo prezydenta McCarthy’ego do dochodzenia wszelkich innych stosownych przywilejów lub sprzeciwów wobec sapony komisji selekcyjnej” – napisał Berg.

Rzecznik grupy, Tim Mulvey, odpowiedział w piątek wieczorem, że „prezydent McCarthy i inni członkowie Safonów chowali się za argumentami zaprzeczania i bezpodstawnymi roszczeniami o specjalne traktowanie”.

Dodał: „Odmowa współpracy tych członków jest ciągłym atakiem na rządy prawa i ustanawia niebezpieczny nowy precedens, który utrudnia radzie sprawowanie nadzoru w przyszłości”. Benny Thompson, przewodniczący komitetu, powiedział D-Miss: „Ci członkowie odpowiedzą należycie w nadchodzących dniach”.

Komisja Izby uważa, że ​​zeznania republikańskich prawodawców mają kluczowe znaczenie dla ich śledztwa, ponieważ każdy człowiek był w kontakcie z ówczesnym prezydentem Donaldem Trumpem i jego sojusznikami przez tygodnie i dni przed powstaniem w Kapitolu. Niektórzy uczestniczyli w spotkaniach i wezwali Biały Dom do próby obalenia wyników wyborów prezydenckich w 2020 roku.

6 stycznia McCarthy przyznał, że rozmawiał z Trumpem, kiedy zwolennicy Trumpa pobili policję przed Kapitolem i siłą weszli do budynku. Ale nie podzielił się wieloma informacjami. Grupa domagała się informacji o jego rozmowach z Trumpem „przed, w trakcie i po powstaniu”.

Po tym, jak ustawodawcy postanowili podjąć nadzwyczajny i politycznie niebezpieczny krok, jakim jest sabotowanie własnych kolegów, jego rażące naruszenie stanowi nowe wyzwanie dla grupy.

READ  Aaron Rodgers wdzięczny „za odpowiedź Green Bay Packers” na problemy z zeszłego sezonu, wciąż niezdecydowany w sprawie przyszłości

„Jeśli przywódcy Izby Republikanów zgodzą się wziąć udział w tej politycznej sztuczce, zmienią Izbę na zawsze” – napisał w czwartek kalifornijski prawodawca. Dziennik Wall Street Z Jimem Jordanem, przedstawicielem GOP w Ohio.

Chociaż oczekuje się, że śledztwo zostanie zakończone i gotowe na serię przesłuchań publicznych na początku czerwca, panel będzie musiał teraz zdecydować, czy wdrożyć saponiny. Może wysłać prawodawców do komisji etyki Izby lub podjąć działania, aby ich znieważyć.

Przedstawiciele McCarthy, Jordanii i Pensylwanii Scott Perry, Andy Pix z Arizony i Mo Brooks z Alabamy otrzymali w połowie maja sapony. Panel przesłuchał już ponad 1000 świadków i zebrał ponad 100 000 dokumentów, badając najgorszy atak na Kapitol od dwóch stuleci.

„Nie mam odpowiednich informacji, aby realizować jakikolwiek uzasadniony cel prawny” – powiedział Jordan w liście wyjaśniającym powody odmowy współpracy. Inni wskazywali po pod-petycjach, że oni również nie będą współpracować.

Prawnik Perry’ego wysłał list do komisji na początku tego tygodnia, mówiąc, że nie wierzy, iż Sapona może „postępować z czystym sumieniem”, ponieważ jest to zgodne z regulaminem Izby.

Prośby o komentarz od Pixa i Brooksa nie zostały natychmiast wycofane.

Grupa wcześniej starała się o dobrowolną współpracę pięciu prawodawców wraz z kilkoma członkami GOP, ale wszyscy odmówili rozmowy z grupą.

McCarthy i inni zostali wezwani do złożenia zeznań w obecności śledczych w tym i następnym tygodniu. McCarthy, który aspiruje do roli mówcy Izby, jeśli Republikanie zdobędą większość w przyszłym roku, zwrócił uwagę, że decyzja komisji będzie miała trwały wpływ.

„Każdy przedstawiciel mniejszości zostanie poddany obowiązkowym śledztwom większości, pod przysięgą, bez żadnej uzasadnionej podstawy i na koszt podatnika” – napisał w artykule.

W osobnej operacji McCarthy i Number. 2 House Republican, Reprezentant Luizjany Steve Scholes wniósł do sądu wezwanie do poparcia sojusznika Donalda Trumpa, Steve’a Bannona. Podsumowując, obaj adwokaci piszą, że panel nie miał uprawnień do wydawania saponów, które zostały odrzucone w innych postępowaniach sądowych.

READ  Kiedy Indonezja może spodziewać się pory suchej w 2024 r.? BMKG wyjaśnia

Prawnicy napisali również, że McCarthy i Scholes złożyli podsumowanie „w obawie, że Izba może spowodować szkody instytucjonalne”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *