Martha’s Vineyard: gubernator Ron DeSantis bierze udział w wysłaniu 2 samolotów przewożących imigrantów do Massachusetts

Jest to ostatni z serii ruchów republikańskich gubernatorów, którzy protestują przeciwko temu, co mówią, że federalne wysiłki są niewystarczające, aby zabezpieczyć południową granicę. Położona na wybrzeżu Massachusetts i od dawna znana jako luksusowe miejsce na wakacje dla zamożnych urlopowiczów, Martha’s Vineyard stanowiła niezwykłe i nieoczekiwane miejsce dla imigrantów, którzy mogli być wysyłani.

„Nie jesteśmy stanem-sanktuarium i lepiej udać się do jurysdykcji sanktuarium i tak, pomóżmy złagodzić ten ruch, abyś mógł udać się na bardziej zielone pastwiska” – powiedział w czwartek DeSantis. Żądanie kredytu za wysłanie obu samolotów na wyspę. „Każda społeczność w Ameryce powinna dzielić ten ciężar. Nie powinno to spaść na kilka czerwonych stanów”.

Massachusetts State Sen., Demokrata reprezentujący Martha’s Vineyard. Według Juliana Cyra, 50 migrantów przybyło do Martha’s Vineyard w środę dwoma lotami. Cyr powiedział, że oba samoloty przyleciały wkrótce po 15:00, a białe furgonetki zabrały migrantów do Martha’s Vineyard Community Services.

Administrator miasta Edgartown, James Hagerty, powiedział CNN w czwartek, że urzędnicy uważają, że wszyscy ewakuowani pochodzą z Wenezueli, a miejscowy komendant straży pożarnej powiedział wcześniej tego dnia, że ​​wśród ewakuowanych znalazło się siedem rodzin z czwórką dzieci w wieku od 3 do 8 lat.

„O ile wiem, ci imigranci nie zostali wcześniej ogłoszeni nikomu w Martha’s Vineyard lub Massachusetts” – powiedział Cyr.

Urzędnicy miejscy i urzędnicy państwowi są w kontakcie w sprawie dalszych kroków, ale Cyr podkreślił, że teraz skupiamy się na wspieraniu przybywających migrantów.

Oprócz wysiłków podejmowanych przez lokalnych mieszkańców wyspy, oczekuje się, że Agencja Zarządzania Kryzysowego stanu Massachusetts będzie działać w terenie, aby koordynować działania.

Terry McCormack, rzecznik republikańskiego gubernatora Massachusetts Charlie Bakera, powiedział w oświadczeniu. CNN filia WBZ„Administracja Baker-Polido jest w kontakcie z lokalnymi władzami w sprawie napływu migrantów do Martha’s Vineyard. W tej chwili władze lokalne zapewniają krótkoterminowe usługi schronienia, a administracja będzie nadal wspierać te wysiłki”.
Imigranci zbierają się ze swoim dobytkiem przed kościołem episkopalnym św. Andrzeja w Martha's Vineyard w Edgartown w stanie Massachusetts, środa, 14 września 2022 r.

Twierdzenie DeSantisa wywołało silną reakcję przedstawicieli Demokratów na Florydzie iw Białym Domu.

READ  Chiński statek kosmiczny otrzymał pełne obrazy Marsa

„Nawet dla Rona DeSantisa jest to nowy dołek” – powiedział przewodniczący Partii Demokratycznej Florydy Manny Diaz w oświadczeniu. „Nie ma niczego, czego DeSantis nie zrobi, aby zdobyć punkty polityczne i nikogo, kogo by nie skrzywdził”.

Charlie Crist, demokratyczny kandydat na gubernatora Florydy, powiedział w oświadczeniu: „To kolejny chwyt polityczny, który szkodzi naszemu państwu. Dziś wieczorem 4,5 miliona imigrantów, którzy nazywają Florydę domem, będzie się zastanawiać, czy są następni”.

I to Biały Dom potępił to w czwartek Zarówno działanie DeSantis, jak i świadoma decyzja republikańskiego gubernatora Teksasu Grega Abbotta Wyślij dwa autobusy migrantów do rezydencji wiceprezydenta Kamali Harris w stolicy kraju.

Rzeczniczka Białego Domu Karine Jean-Pierre powiedziała, że ​​imigranci byli wykorzystywani jako „pionki polityczne” i że ich działania były „brutalnym, zaaranżowanym wyczynem politycznym”.

Najnowsze posunięcia podążają śladami republikańskiego gubernatora Arizony, Douga Duceya, który rozpoczął Wysyłanie migrantów Na początku tego roku w Waszyngtonie Abbott rozszerzył swoje wysiłki na Nowy Jork i Chicago.

Imigranci zwolnieni z aresztu rządowego często przenoszą się do innych miast w Stanach Zjednoczonych, gdy kontynuują proces imigracyjny. Nie jest jasne, czy imigranci, którzy przybyli do Martha’s Vineyard wiedzieli, dokąd jadą.

Miejscowi powinni podjąć działania

Pomimo niezapowiedzianych przybyszów, niektórzy mieszkańcy wyspy pracowali szybko, aby zapewnić niezbędne usługi.

„To społeczność, która wspiera dzieci i rodziny imigrantów. To jest Ameryka w najlepszym wydaniu” – powiedział w serii przedstawiciel stanu Massachusetts Dylan Fernandez, demokrata reprezentujący wyspę. Tweety Zawiera zdjęcia migrantów otrzymujących jedzenie i łóżka.
„Nasza wyspa połączyła 50 łóżek, dała wszystkim dobre jedzenie, dała dzieciom miejsce do zabawy, zapewniła ludziom higienę i wsparcie, których potrzebowali” – napisał Fernandez w innym poście. Ćwierkać. „Jesteśmy wspólnotą zjednoczoną we wspieraniu imigrantów”.

Urzędnicy Martha’s Vineyard mówią, że współpracują z koalicją na wyspie, aby zapewnić „schronienie, żywność i opiekę osobom”, które przybyły na wyspę w środę, zgodnie z oświadczeniem okręgowego stowarzyszenia zarządzania kryzysowego.

READ  Tua Tagovailoa: rozgrywający Miami Dolphins bierze boisko na noszach podczas meczu z Bengalami

Departament Policji w Edgartown poprosił migrantów, którzy przybyli w środę, aby nie potrzebowali więcej zapasów i powstrzymali się od zrzucania dodatkowych zapasów, aby utrzymać płynność ruchu.

Przedstawiciel mediów Martha’s Vineyard Social Services, która pomaga koordynować usługi dla imigrantów, pochwalił odpowiedź społeczności, mówiąc, że niektóre lokalne restauracje oferują bezpłatne posiłki.

Zasoby na stoisku programowym obejmują koordynację usług związanych z jedzeniem, odzieżą i usługami tłumacza, powiedział przedstawiciel.

W środę wieczorem migranci spali w kościele św. Andrzeja, który często pomaga w zapewnieniu mieszkań dla potrzebujących, wyjaśnił przedstawiciel.

Przedstawiciel powiedział, że niektórzy ewakuowani byli zimni w czwartek rano, a centrum obsługi pomogło przynieść więcej ubrań.

Tymczasem Haggerty powiedział w czwartek, że migrantom powiedziano, że przed przybyciem na wyspę otrzymają ofertę pracy i mieszkania.

„Otrzymywali pakiety usług socjalnych, zanim wysiedli z samolotu” – powiedział, dodając, że nie wiedział, która strona trzecia dostarczyła pakiety informacyjne migrantom.

Poprawka: Ta historia została zaktualizowana, aby odzwierciedlić, że Agencja Zarządzania Kryzysowego Massachusetts uczestniczy w reakcji na napływ migrantów. Został zaktualizowany o dodatkowe raportowanie.

Chenelle Woody z CNN, Jessica Prater, Steve Contorno, Kristina Sgueglia, Carol Alvarado, Carolyn Sung, Melissa Alonso i Kate Sullivan przyczyniły się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *