Małpa: Pierwsze możliwe przypadki zostały zgłoszone w Missouri w stanie Indiana

The Departament Zdrowia stanu Indiana Powiedzieli również, że badają małpią grypę, ale nie ujawnią lokalizacji pacjenta.

Trwają prace nad znalezieniem kontaktów w obu stanach. Wstępne testy zostały przeprowadzone w laboratoriach stanowego departamentu zdrowia, a testy potwierdzające są w toku w amerykańskich ośrodkach kontroli chorób i laboratoriach prewencji.

„Ryzyko zachorowania na małpią grypę wśród ogółu społeczeństwa jest nadal bardzo niskie” – powiedział komisarz ds. zdrowia w stanie Indiana, dr Chris Fox. „Małpy są rzadkie i nie rozprzestrzeniają się łatwo przez krótki, przypadkowy kontakt”.

Od piątku Raporty CDC Ponad 110 potwierdzonych przypadków wirusa Monkey Box / orthobox w kilku stanach. W Kalifornii są 24 przypadki, 21 w Nowym Jorku i 15 w Illinois.

Departament zdrowia w Houston w Teksasie potwierdził w sobotę pierwszą małpią grypę.

„Rezydent rozwinął objawy po powrocie z podróży i doświadcza łagodnej choroby” – powiedział Departament Zdrowia w Houston w pisemnym oświadczeniu. „Rezydent nie został przyjęty do szpitala i był odizolowany w domu”.

The Pierwszy przypadek choroby małp W Stanach Zjednoczonych w 2022 roku, po powrocie z Kanady, mieszkaniec Massachusetts zgłosił pozytywny wynik testu w połowie maja.
W tym roku do Światowej Organizacji Zdrowia zgłoszono 2103 potwierdzonych przypadków z 42 krajów i 1 podejrzenie ospy małp. NigeriaJeden krok Poprawa kondycji Od kogo.

Małpa jest rzadką infekcją, znacznie mniej poważną krewną wymarłego gigantycznego wirusa. Pochodzi z części Afryki Zachodniej i Środkowej i zwykle jest przenoszony przez gryzonie lub małe ssaki. Nie przenosi się łatwo z jednej osoby na drugą.

Jednak wirus skrzynki małpiej rozprzestrzenia się poprzez kontakt z płynami ustrojowymi, ranami małpy lub przedmiotami skażonymi wirusem, takimi jak odzież i pościel. Według CDC zwykle przenosi się z osoby na osobę poprzez kropelki oddechowe w intymnym otoczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *