Mahfut MD dołącza do Ganjara Pranovo w ramach mandatu prezydenckiego PDI-P

JAKARTA (ANTARA) – Przywódczyni Indonezyjskiej Partii Demokratycznej (PTI-P) Megawati Soekarnoputri ogłosiła w środę Mahfuta Md jako kandydata swojej partii na kandydata na prezydenta Kanjara Pranovo w wyborach powszechnych w 2024 r.

Mahfud MD pełni obecnie funkcję Ministra Koordynującego ds. Politycznych, Prawnych i Bezpieczeństwa.

„Mam na celu większe interesy narodu, narodu i państwa, mówię Bismillahirrahmanirrahim” – oznajmił w PTI prof. dr Mahfud MD, towarzyszący wybranemu przez PDI-P kandydatowi na wiceprezydenta Kanjarowi Pranovo. Biuro B, Dżakarta, środa.

W ogłoszeniu kandydata na wiceprezydenta wzięli udział liderzy partii politycznych popierających kandydaturę Branova na prezydenta.

Do przywódców tej partii należą Megawati, przewodniczący wykonawczy Zjednoczonej Partii Rozwoju (PPP) Mardiono, przewodniczący Partii Sumienia Ludowego (Hanura) Osman Sapta Odong i przewodniczący Zjednoczonej Partii Indonezji (Perindo) Harry Tanosotipjo.

We wtorek (17 października) na posiedzeniu liderów partii zapadła decyzja w sprawie kandydata na kandydata Branova.

Nadchodzące wybory powszechne zaplanowano na 14 lutego 2024 r., w których weźmie udział około 204,8 mln wyborców w 514 okręgach i miastach całej Indonezji. Elektorat obejmuje osoby mieszkające za granicą w 128 krajach.

Zgodnie z harmonogramem wyborów na 2024 rok rejestracja par kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta będzie otwarta od 19 października do 25 listopada 2023 roku.

Indonezyjska ordynacja wyborcza wymaga, aby para kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta była nominowana przez partię polityczną lub koalicję partii politycznych posiadającą co najmniej 20 procent mandatów w Izbie Reprezentantów (DPR) lub 25 procent głosów w poprzednich wyborach DPR. Członkowie.

W związku z tym para kandydatów na prezydenta i wiceprezydenta musi uzyskać poparcie co najmniej 115 z 575 członków parlamentu lub partii politycznej bądź koalicji partyjnej, która w wyborach powszechnych w 2019 r. uzyskała co najmniej 34 992 703 głosów.

Powiązane wiadomości: PDI-P nominuje Kanchara Pranovo w wyborach prezydenckich w 2024 r
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Lider bliski ludziom Kanchara Branovo: Jokowi

READ  Juicy Smolett została uznana za winną okłamywania policji pod zarzutem przestępstwa z nienawiści

Przetłumaczone przez: Narta Margaretha, Raga Adji
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *