Logan Sargent z Williamsa wycofuje się ze sprintu w Azerbejdżanie po wypadku w kwalifikacjach do rzutów karnych

Williams wycofał sierżanta Logana z sobotniego wieczornego sprintu po tym, jak amerykański debiutant rozbił się podczas sobotniej popołudniowej strzelaniny sprinterskiej.

Uderzając w bariery na zakręcie 15, sierżant wypadł z SQ1, pierwszej grupy, która zakwalifikowała się do sprintu. Z powodu poważnych uszkodzeń Williams nie wystartuje w sprincie na 100 km w Baku o 17:30 czasu lokalnego.

Czytaj więcej: Ogun wystartuje w Sprint i Grand Prix Azerbejdżanu z alei serwisowej po zmianach firmy Alpine Park

Po strzelaninie FIA ​​wydała następujące oświadczenie: „Stewarts otrzymało prośbę Williams Racing o wycofanie samochodu 2 ze Sprintu po incydencie Sprint Shootout”.

Amerykański kierowca zakwalifikował się prowizorycznie na 15 miejscu do sprintu, ale przypisał incydent ruchowi przed nim.

„Oczywiście moim zadaniem jest nie umieszczać tego na ścianie, więc przepraszam za to kolegów z drużyny i szkody, które spowodowałem, ale myślę, że faceci przede mną mogli mi trochę pomóc” – powiedział sierż. Przed ogłoszeniem wycofania.

„To było naprawdę ciężkie. Chłopcy mają dużo pracy do wykonania, więc znowu mi przykro z tego powodu. Ale wiem, że będą pracować tak ciężko, jak tylko mogą, a ja będę się zastanawiał, co mogę zrobić lepiej popołudnie. .

Czytaj więcej: Formuła 1 będzie ścigać się w Azerbejdżanie do 2026 roku po uzgodnieniu nowej umowy

„Czuję, że mieliśmy dobry rozmach, po prostu szkoda kończyć to w ten sposób”.

Esteban Ocon z Alpine wystartuje w sprincie z alei serwisowej, ponieważ wprowadzono zmiany w jego konfiguracji zawieszenia w samochodach w stanie parkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *