Dyrektor generalny Lyft mówi pracownikom, że muszą wrócić do biura

Nowy Jork (CNN) Nowy dyrektor generalny Lyft, David Risher, ogłosił kolejną zmianę w firmie oferującej wspólne przejazdy: pracownicy wkrótce będą musieli wrócić do biura.

W piątek Risher ogłosił „pierwsze kroki w planie elastycznego modelu z bardziej tradycyjną pracą biurową” – powiedziała rzeczniczka Lyft.

„Komunikacja osobista ma znaczenie, a Lyft polega na zbliżaniu ludzi” – czytamy w oświadczeniu Lyft.

Lyft nie skomentował szczegółów planu, ale zrobił to The New York Times zgłoszone Risher powiedział pracownikom, aby wracali do biura co najmniej trzy razy w tygodniu – w poniedziałek, środę i czwartek – po Święcie Pracy.

W wywiadzie dla gazety Risher zasugerował, że praca zdalna izoluje pracowników od siebie nawzajem, a „wspólna praca nad tablicą nad problemem daje prawdziwe poczucie satysfakcji”.

Jest to zmiana biegunowa w stosunku do poprzedniej polityki Lyft. W marcu zeszłego roku firma oferująca wspólne przejazdy zdeklarowany Stanie się „całkowicie elastycznym miejscem pracy”, w którym pracownicy będą wybierać miejsce pracy i zamieszkania, jednocześnie silnie wspierając spotkania zespołu.

„Elastyczne miejsce pracy zapewnia właściwą równowagę między elastycznością a wyborem – umożliwiając nam lepszą pracę przy jednoczesnym przyciąganiu i zatrzymywaniu największych talentów” – napisał Lyft w poście na blogu z 2022 roku.

Lyft zdecydował również w zeszłym roku Poddzierżawić Część powierzchni biurowej firmy znajduje się w San Francisco, Nowym Jorku, Nashville i Seattle, podał Bloomberg.

Wysiłki te są częścią wysiłków nowego dyrektora generalnego Davida Rishera, ponieważ firma wciąż walczy o osiągnięcie zysku.

Risher, weteran Amazona, był pierwszym szefem produktu i szefem sprzedaży detalicznej w USA. Objął stanowisko na początku tego miesiąca Po tym, jak współzałożyciele Logan Green i John Zimmer ustąpili ze swoich stanowisk kierowniczych.

Dzień po podniesieniu przyszło zawiadomienie o powrocie do biura Zgłoszenie SEC Zlikwiduje 1072 pracowników – czyli 26% siły roboczej – i 250 wolnych stanowisk.

READ  OIKN przygotowuje plan działania mający na celu rozwój edukacji w nowej stolicy, Nusantara

— powiedział Ryszer Lyft ogłosił w zeszłym tygodniu, że „znacząco zredukuje” swoją siłę roboczą.Zwolnienia mają na celu uczynienie Lyft „szybszą, bardziej płaską firmą, w której wszyscy są bliżej naszych jeźdźców i kierowców”, zgodnie z wewnętrzną notatką.

To już drugie ogłoszenie o zwolnieniu od listopada, kiedy to firma ogłosiła a 13% redukcja personelu Wśród obaw przed zbliżającą się recesją.

Przedsięwzięcia Ubera poza wspólnymi przejazdami, takie jak dostawa żywności i artykułów spożywczych, pomogły jego działalności, Winda nie jest zróżnicowana. W ostatnim kwartale pojawił się słaby raport o zyskach dla Wall Street – jej akcje spadły o 70% w ciągu ostatniego roku.

Brian Fung z CNN przyczynił się do powstania tej historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *