Lista zwycięzców 2022 Independent Spirit Awards — The Hollywood Reporter

Film Independent rozdaje 37. doroczny Independent Spirit Nagrody w niedzielne popołudnie.

Nagrody wręczane są nie tylko w kategoriach filmowych, ale także telewizyjnych, które zostały dodany ostatni rok. (Sprawdź zdjęcia przyjazdów niebieskiego dywanu tutaj.)

Wśród zwycięzców jest dwóch nominowanych po raz pierwszy: Troy Kotsur dla najlepszego drugoplanowego aktora płci męskiej CODA i Ahmir „Questlove” Thompson za najlepszy film dokumentalny Summer of Soul (… albo kiedy rewolucja nie mogła być transmitowana w telewizji).

Maggie Gyllenhaal zdobyła nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą reżyserię za Zagubiona córka. Chociaż była dwukrotnie nominowana jako aktorka, to oznaczało to jej pierwsze nominacje i zwycięstwa jako scenarzystka i reżyserka.

Nagroda Roberta Altmana powędrowała do Masa.

Po stronie telewizyjnej tegoroczna obsada zespołu zostanie przyznana Psy rezerwacyjne, który wygrał również najlepszą nową serię scenariuszy. Thuso Mbedu zdobyło nagrodę za najlepszą główną rolę kobiecą w nowej serii scenariuszy dla Kolej Podziemna, podczas gdy Lee Jung-jae – zwycięzca zeszłego tygodnia Nagrody SAG – wygrał najlepszy męski występ w nowej serii scenariuszowej dla Gra kałamarnica.

Osobista ceremonia odbywa się na plaży w Santa Monica i jest prowadzona przez Megan Mullally i Nicka Offermana. Jest emitowany w IFC i AMC +.

Ceremonia tradycyjnie odbyła się w sobotę przed rozdaniem Oskarów, ale stała się wirtualna w 2021 r. (z powodu pandemii COVID-19), wyemitowana trzy dni przed rozdaniem Oskarów. W tym roku wyemitowany zostanie na trzy tygodnie przed rozdaniem Oskarów i właśnie wtedy, gdy rozpocznie się ostatnia tura głosowania na Oskary.

Zwycięzców wybierają członkowie Film Independent.

Pełna lista Filmu 2022 Nagrody Independent Spirit nominowani następują. Zwycięzcy zostaną zaktualizowani, gdy zostaną ujawnieni na żywo w niedzielę.

KATEGORIE FILMÓW

NAJLEPSZA FUNKCJA (Nagroda przyznawana producentowi. Producenci wykonawczy nie są nagradzani.)

Chiara
Producenci: Jonas Carpignano, Paolo Carpignano, Jon Coplon, Ryan Zacarias

dawaj, dawaj
Producenci: Chelsea Barnard, Andrea Longacre-White, Lila Yacoub

Zagubiona córka
Producenci: Charles Dorfman, Maggie Gyllenhaal, Osnat Handelsman Keren, Talia Kleinhendler

Nowicjusz
Producenci: Ryan Hawkins, Kari Hollend, Steven Sims, Zack Zucker

Zola
Producenci: Kara Baker, Dave Franco, Elizabeth Haggard, David Hinojosa, Vince Jolivette, Christine Vachon, Gia Walsh

NAJLEPSZA KOBIETA PROWADZĄCA

Isabelle Fuhrman, Nowicjusz

Bretania S. Hall, Wzór testu

Patti Harrison, Razem razem

Taylora Paige’a, Zola

Kali Reis, Złap Fair One

NAJLEPSZY PROWADZĄCY MĘSKI

READ  Wiadomości Borisa Johnsona dotyczące raportu z imprez blokadowych: Aktualizacje na żywo

Clifton Collins Jr., Oszukać

Frankie Faison, Zabójstwo Kennetha Chamberlaina

Michaelu Szarookim, Dziki Indianin

Udo Kiera, Łabędzi śpiew

Szymon Rex, Czerwona Rakieta

NAJLEPSZA KOBIETA WSPIERAJĄCA

Ruth Negga, Przechodzący (ZWYCIĘZCA)

Jessie Buckley, Zagubiona córka

Amy Forsyth, Nowicjusz

Revika Reustle, Przyjemność

Suzanno synu, Czerwona Rakieta

NAJLEPSZY WSPIERAJĄCY MĘŻCZYZNA

Troy Kotsur, CODA (ZWYCIĘZCA)

Colman Domingo, Zola

Meeko Gattuso, Królowa Chwały

Will Patton, Słodka rzecz

Chaske Spencerze, Dziki Indianin

NAJLEPSZY REŻYSER

Maggie Gyllenhaal, Zagubiona córka (ZWYCIĘZCA)

Janicza Brawo, Zola

Lauren Hadaway, Nowicjusz

Mike Mills, dawaj, dawaj

Ninja Thyberg, Przyjemność

NAJLEPSZY SCENARIUSZ

Maggie Gyllenhaal, Zagubiona córka (ZWYCIĘZCA)

Nikole Beckwith, Razem razem

Janicza Bravo i Jeremy O. Harris, Zola

Mike Mills, dawaj, dawaj

Todda Stephensa, Łabędzi śpiew

NAJLEPSZY PIERWSZY FILTR (Nagroda przyznana reżyserowi i producentowi)

7 dni (ZWYCIĘZCA)
Reżyser: Roshan Sethi
Producenci: Liz Cardenas, Mel Eslyn

Wykrzykiwać
Reżyseria: Nicole Riegel
Producenci: Adam Cobb, Rachel Gould, Katie Mcneill, Jamie Patricof, Christy Spitzer Thornton

Królowa Chwały
Reżyser: Nana Mensah
Producenci: Baff Akoto, Anya Migdal, Kelley Robins Hicks, Jamund Washington

Wzór testu
Reżyser / Producent: Shatara Michelle Ford
Producenci: Pin-Chun Liu, Yu-Hao Su

Dziki Indianin
Reżyser/producent: Lyle Mitchell Corbine, Jr.
Producenci: Thomas Mahoney, Eric Tavitian

NAJLEPSZY PIERWSZY SCENARIUSZ

Michał Sarnoski; opowiadanie Vanessy Block, Michaela Sarnoskiego, Świnia (ZWYCIĘZCA)

Lyle Mitchell Corbine Jr., Dziki Indianin

Matta Fifera; opowiadanie Sheldona D. Browna, Cykada

Shataro Michelle Ford, Wzór testu

Frana Kranza, Masa

NAGRODA JOHNA CASSAVETESA Przyznawana najlepszemu filmowi za mniej niż 500 000 USD (Nagroda przyznawana scenarzyście, reżyserowi i producentowi. Producenci wykonawczy nie są nagradzani).

Shiva Baby (ZWYCIĘZCA)
Scenarzysta / Reżyser / Producent: Emma Seligman
Producenci: Kieran Altmann, Katie Schiller, Lizzie Shapiro

Kryptozoo
Scenarzysta / Reżyser: Dash Shaw
Producenci: Tyler Davidson, Kyle Martin, Jane Samborski, Bill Way

Oszukać
Scenariusz / reżyser / producent: Clint Bentley
Scenarzysta / Producent: Greg Kwedar
Producent: Nancy Schafer

Słodka rzecz
Scenarzysta / Reżyseria: Alexandre Rockwell
Producenci: Louis Anania, Haley Anderson, Kenan Baysal

To nie jest opowieść wojenna
Scenarzysta / Reżyser / Producent: Talia Lugacy
Producenci: Noah Lang, Julian West

NAJLEPSZE KINA

Edu Grau, Przechodzący (ZWYCIĘZCA)

Ante Cheng, Matthew Chuang, Niebieski Bayou

Lol Crawley, Ludzie

Tim Curtin, Chiara

Ariego Wegnera, Zola

NAJLEPSZA EDYCJA

READ  Zapis kopalny gigantycznego milibajta ujawnia „największy błąd, jaki kiedykolwiek żył”

Joi McMillon, Zola (ZWYCIĘZCA)

Affonso Gonçalves, Chiara

Ali Greer, Zajazd Nigdzie

Lauren Hadaway, Nathan Nugent, Nowicjusz

Enrico Natale, Zabójstwo Kennetha Chamberlaina

NAJLEPSZY DOKUMENT (Nagroda dla reżysera i producenta)

Summer of Soul (… lub kiedy rewolucja nie mogła być transmitowana w telewizji) (ZWYCIĘZCA)
Reżyser: Ahmir „Questlove” Thompson
Producenci: David Dinerstein, Robert Fyvolent, Joseph Patel

Wniebowstąpienie
Reżyser / Producent: Jessica Kingdon
Producenci: Kira Simon-Kennedy, Nathan Truesdell

Uciec
Reżyseria: Jonas Poher Rasmussen
Producenci: Monica Hellström, Signe Byrge Sirensen

W tym samym oddechu
Reżyser / Producent: Nanfu Wang
Producenci: Christopher Clements, Julie Goldman, Carolyn Hepburn, Jialing Zhang

Procesja
Reżyser: Robert Greene
Producenci: Susan Bedusa, Bennett Elliott, Douglas Tirola

NAJLEPSZY FILM MIĘDZYNARODOWY (Nagroda dla reżysera)

Nr przedziału 6 (Finlandia / Rosja)
Reżyser: Juho Kuosmanen

Prowadź mój samochód (Japonia)
Reżyser: Ryusuke Hamaguchi

Matki równoległe (Hiszpania)
Reżyser: Pedro Almodóvar

Kamyczki (Indie)
Reżyser: PS Vinothraj

Mała Maman (Francja)
Reżyser: Céline Sciamma

Modlitwy za skradzionych (Meksyk)
Reżyser: Tatiana Huezo

ROBERT ALTMAN AWARD (przyznawana reżyserowi jednego filmu, reżyserowi castingu i obsadzie zespołu)

Masa
Reżyser: Fran Kranz
Dyrektorzy obsady: Henry Russell Bergstein, Allison Estrin
Obsada zespołu: Kagen Albright, Reed Birney, Michelle N. Carter, Ann Dowd, Jason Isaacs, Martha Plimpton, Breeda Wool

NAGRODA PRODUCENTÓW (Nagroda Producers, przyznawana już od 24 lat, jest przyznawana wschodzącym producentom, którzy pomimo bardzo ograniczonych zasobów wykazują kreatywność, wytrwałość i wizję wymagane do produkcji wysokiej jakości filmów niezależnych).

Lizzie Shapiro (ZWYCIĘZCA)

Brad Becker-Parton

Pin-Chun Liu

NAGRODA SOMEONE TO WATCH (Nagroda Someone to Watch, która ma już 27 lat, jest przyznawana utalentowanemu filmowcowi o wyjątkowej wizji, który nie otrzymał jeszcze odpowiedniego uznania).

Alex Camilleri, luzzu (ZWYCIĘZCA)

Michała Sarnoskiego, Świnia

Gillian Wallace Horvat, Obwiniam społeczeństwo

NAGRODA TRUER THAN FICTION (Nagroda Truer Than Fiction, przyznawana już od 26 lat, przyznawana wschodzącemu reżyserowi filmów non-fiction, który nie otrzymał jeszcze znaczącego uznania).

Jessico Beshir, Faja Dayi (ZWYCIĘZCA)

Angelo Madsen Minax, Północ według prądu

Debbie Lum, Próbuj dalej!

KATEGORIE TELEWIZYJNE

NAJLEPSZY ZESPÓŁ ODLEWANY W NOWEJ SERII SCRIPTED

Psy rezerwacyjne
Obsada zespołu: Devery Jacobs, D’Pharaoh Woon-A-Tai, Lane Factor, Paulina Alexis, Sarah Podemski, Zahn McClarnon, Lil Mike, FunnyBone

READ  Oregon zatrudnia Dana Lanninga: Kaczki przyjmują defensywny sposób myślenia, wybierając asystenta Georgii jako następnego trenera

NAJLEPSZA NOWA SERIA SKRYPTOWANA (Nagroda przyznana twórcy, producentowi wykonawczemu, producentowi wykonawczemu)

Psy rezerwacyjne (ZWYCIĘZCA)
Twórcy/producenci wykonawczy: Sterlin Harjo, Taika Waititi
Producent wykonawczy: Garrett Basch

Blindspotting
Twórcy/producenci wykonawczy: Rafael Casal, Daveed Diggs
Producenci wykonawczy: Jess Wu Calder, Keith Calder, Ken Lee, Tim Palen, Emily Gerson Saines, Seith Mann

To grzech
Producenci wykonawczy: Russell T Davies, Peter Hoar, Nicola Shindler

Podziemna kolej
Twórca / Producent wykonawczy: Barry Jenkins
Producenci wykonawczy: Adele Romanski, Mark Ceryak, Brad Pitt, Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Colson Whitehead, Richard Heus, Jacqueline Hoyt

Jesteśmy częściami damskimi
Twórca: Nida Manzoor
Producenci wykonawczy: Tim Bevan, Eric Fellner, Surian Fletcher-Jones, Mark Freeland

NAJLEPSZY WYSTĘP KOBIET W NOWEJ SERII SCRIPTED

Tako Mbedu, Kolej Podziemna (ZWYCIĘZCA)

Anjanie Vasan, Jesteśmy częściami damskimi

Jana Schmiedinga, Wodospady Rutherford

Jasmine Cephas Jones, Blindspotting

Deborah Ayorinde, ONE: Przymierze

NAJLEPSZA MĘSKA WYSTĘP W NOWEJ SERII SCRIPTED

Lee Jung-jae, Gra w kalmary (ZWYCIĘZCA)

Olly Aleksandrze, To grzech

Michaelu Szarookim, Wodospady Rutherford

Murraya Bartletta, Biały Lotos

Ashleyu Thomasie, ONE: Przymierze

NAJLEPSZA NOWA SERIA NIESKRYPTOWANA LUB DOKUMENTALNA (Nagroda przyznana twórcy, producentowi wykonawczemu, producentowi wykonawczemu)

Czarny i zaginiony (ZWYCIĘZCA)
Seria przez / producentów wykonawczych: Soledad O’Brien, Geeta Gandbhir
Producenci wykonawczy: Jo Honig, Patrick Conway, Nancy Abraham, Lisa Heller, Sara Rodriguez

Pokaz Choe
Twórca / Producent wykonawczy: David Choe
Producenci wykonawczy: Matt Revelli, Christopher C. Chen, Hiro Murai, Nate Matteson

Dama i Dale
Producenci wykonawczy: Mark Duplass, Jay Duplass, Mel Eslyn, Allen Bain, Andre Gaines, Nick Cammilleri, Alana Carithers, Zackary Drucker, Nancy Abraham, Lisa Heller

Rodzina nuklearna
Seria By: Ry Russo-Young
Producenci wykonawczy: Liz Garbus, Julie Gaither, Jon Bardin, Leah Holzer, Peter Saraf, Alex Turtletaub, Jenny Raskin, Geralyn White Dreyfous, Lauren Haber, Maria Zuckerman, Christine Connor, Ryan Heller, Barbara Dobkin, Eric Dobkin, Andrea Van Beure Joe Landauer

Filadelfia DA
Twórcy: Ted Passon, Yoni Brook, Nicole Salazar
Producenci wykonawczy: Dawn Porter, Sally Jo Fifer, Lois Vossen, Ryan Chanatry, Gena Konstantinakos, Jeff Seelbach, Patty Quillin
Producenci współwykonawczy: Nion McEvoy, Leslie Berriman

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.