Wodospady, baseny i kurorty nadmorskie na Bali są bezpieczne dla turystów

Udostępnij artykuł

Władze turystyczne w regencji Pule Leng na Bali dokładają wszelkich starań, aby poprawić bezpieczeństwo turystyki w kluczowych miejscach w okolicy.

Regencja Pule Leng położona jest w północno-zachodniej części wyspy i jest domem dla wspaniałych atrakcji, takich jak Park Narodowy Zachodniego Bali, Plaża Lovina i Munduk.

Turyści zwiedzają wodospady Segumbul w Puleleng Regency.jpg

W 2024 r. Biuro Turystyki Regencji Puleleng promuje wszystkie kierunki turystyczne Tirtha (DTW), w tym wodospady, łaźnie, plaże i morze. Dla ratowników pełniących służbę.

Tirta to po balijsku woda, a atrakcje DTW to atrakcje turystyczne, obiekty kulturalne i krajobrazy naturalne zarządzane przez biuro turystyki.

To nowe posunięcie zapewnia bezpieczeństwo i komfort turystom korzystającym z niesamowitych atrakcji, jakie ma do zaoferowania Regencja.

Pierwszym krokiem w kierunku poprawy zarządzania turystyką jest zarządzanie jednostkami ratunkowymi (Palavista) w regencji Bulaeng, które wkrótce zostaną uruchomione.

@saradaviestravel Spływ kajakowy o zachodzie słońca w Lovina na północnym Bali #Poli #polilife #rozmowa o polityce #lovinabali #thingstoinpaly ♬ kocham cię – Ryba płaszczowa

Szef Działu Turystycznego Puleleng, Gede Todi Sukma Octiva Askara, powiedział: „Zgodnie z regionalnymi przepisami dotyczącymi turystyki zarząd DTW musi gwarantować bezpieczeństwo turystów. W praktyce oznacza to więc, że każdy turysta Tirthy musi być na służbie przez cały czas.

Askara wyjaśniła: „Do dzisiaj w terenie zdarzyło się, że przewodnik pełni także funkcję ratownika. Cóż, w tym roku usprawnione zostanie zarządzanie turystyką, a obowiązki przewodników i ratowników zostaną zróżnicowane.

„Zadania ratownika zostaną przygotowane przez każdego kierownika DTW w zależności od liczby odwiedzających”.

@pojiegrafia

Park Narodowy Zachodniego Bali

♬ Złota godzina – J.V.K

Pulaleng ma obecnie 120 podstawowych certyfikowanych ratowników. Ich szkolenie zapewniał rząd za pośrednictwem Centralnego Specjalnego Funduszu Alokacyjnego (DAK). Jednak pierwsi ochotnicy ratujący życie Pulelenga zaczęli gromadzić się w wiosce Sangsit.

Przewodniczący Grupy Ratowników Puleleng, Agus Dharma, wyraził radość, że rząd wspiera jego jednostkę ratowników-wolontariuszy, zapewnia więcej szkoleń i więcej możliwości pracy w okolicy.

Powiedział reporterom: „Mamy już infrastrukturę pomocniczą, w tym sprzęt ratowniczy, ale skala jest ograniczona. Jak dotąd nadal jest przechowywany w moim domu; Jeśli na plaży są jakieś zajęcia, muszę to zrobić najpierw. „Jeśli taki istnieje [central location]To będzie łatwe.

Zauważył, że aby zapewnić bezpieczeństwo ratownikom na służbie i turystom, potrzebne jest większe wsparcie, a liczba wezwań służb ratowniczych jest nadal wysoka.

@tasha.travels Północ Bali jest tak niedoceniana, że ​​zachowaj ją na następną wycieczkę na Bali, aby uciec od ruchliwego ruchu na południu i udać się na północ przez dżunglę ze wspaniałymi widokami na góry. #Indonezja #Poli #Cofnąć się #ŚwiatWodospad #zbieranie Wodospad #Sekumbul #Porady i wskazówki #Porady i triki podróżnicze #politips #politipy i triki #StokoinBali #Poli #politravel #Podróżować z plecakiem #Wodospady #Trekking ♬ Nic na to nie poradzę – J.V.K

Wodospady Biji i Segumbul to dwie nowe atrakcje turystyczne DDW Tirtha w regencji Pule Leng. Po wprowadzeniu biletów w listopadzie 2023 r. Biuro Turystyki Regencji Puleleng zaoferowało pomoc w zarządzaniu kierunkiem turystycznym.

Pod rządami nowej administracji turyści mogą wkrótce spodziewać się dyżurów ratowników i ujednolicenia cen biletów.

Osoba wpływowa z branży turystycznej, wówczas grupa zadaniowa ds. turystyki, przyłapała lokalnych przewodników zmuszających turystów do płacenia za pakiety wycieczek z przewodnikiem po wodospadach, których nie chcieli lub nie potrzebowali.

Segumbul-wodospad-w-Puleleng-regencja-w-Bali-leśny-wodospad-z-tęcząSegumbul-wodospad-w-Puleleng-regencja-w-Bali-leśny-wodospad-z-tęczą

Trzeba przyznać, że największe wrażenie na wyspie robią zarówno wodospady Fidżi, jak i wodospady Segumbul.

Wodospady otaczają gęste lasy tropikalne, do których można dotrzeć podczas pełnego przygód trekkingu po dżungli.

Turyści szukający balijskiej przygody zostaną nagrodzeni magicznymi widokami na wodospady Fidżi i Segumbul.

turyści-odkrywający-wodospady-sekumbul-na-północy-bali-bulelengturyści-odkrywający-wodospady-sekumbul-na-północy-bali-buleleng

Bezpieczeństwo wody dla turystów to ważny temat branży turystycznej na Bali w 2024 roku. Biuro turystyki potwierdziło, że na Nusa Penida, najniebezpieczniejszej plaży na Bali, pojawi się więcej tablic z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa.

Posiada również ratowników na służbie i płoty na szczycie klifu, aby utrzymać turystów w bezpiecznej odległości od krawędzi.

Turyści o zachodzie słońca z plaży Kelingking na klifie na BaliTuryści o zachodzie słońca z plaży Kelingking na klifie na Bali

Plaża Kelingking to jedna z najpopularniejszych plaż w prowincji, ale także najbardziej niebezpieczna.

Wysokie fale i zwodniczo silne prądy podziemne spowodowały niezliczone obrażenia, a nawet pochłonęły życie urlopowiczów. Na plaży Kelingking obowiązuje zakaz pływania.

READ  Były doradca Meadows Cassidy Hutchinson będzie zeznawał przed panelem we wtorek, 6 stycznia, podają źródła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *