Lionel Messi, Kylian Mbappe i niezapomniany finał mistrzostw świata

Komentarz

LUSAIL, Katar — Od czasu do czasu gra wyłamuje się ze swojej standardowej definicji i zaczyna nabierać cech ludzkich. Wymyka się założeniu za założeniem, oszałamia i oszałamia, oszałamia, porusza, pochyla się i wzdryga, prawie jak do krzyku. Powstanie do własnego życia — niezwykle żywego, a nawet zachwyconego własnym kaprysem.

A potem czasami, jak ten festiwal endorfin Finał mistrzostw świata między Argentyną a Francją W dziwacznym huku na stadionie Lucille w niedzielę wieczorem zrobi sztuczkę, której nie potrafi reszta świata: pójdzie naprzód i natychmiast okaże się nieśmiertelny.

Tam właśnie udaje się teraz ponad miliard ludzi, którzy widzieli, jak Argentyna i jej 35-letni mistrz świata Lionel Messi pokonali Francję i jej 23-letni mistrz świata Kylian Mbappe. -2 w rzutach karnych po nierealnym remisie 3:3. Może spróbują zapamiętać, że ta przejażdżka zabrała 46 milionów Argentyńczyków i 67 milionów Francuzów oraz wielu w pozostałej części świata od 2-0 Argentyny do 90 do 3-2 po 79 minutach. Argentyna 108 do 3:3 po 120 rzutach karnych. Oto cały ten rozdział, oddychający przyszłością.

Lionel Messi wygrywa mistrzostwa świata, a Argentyna pokonała Francję w finale mistrzostw świata

W kawiarniach i salonach fryzjerskich, pubach, salach lekcyjnych i jaskiniach jeden z menedżerów, Lionel Scaloni z Argentyny, powiedział: „Konkurencja była absolutnie szalona”, podczas gdy inny, Francuz Didier Deschamps, powiedział: „Udało nam się powstać z martwych”.

Do czerwca 2026 roku rozpoczną się kolejne Mistrzostwa Świata Mężczyzn w USA, Meksyku i Kanadzie. Po tym, jak wydarzenie odbyło się w małym kraju, wydarzenie odbędzie się w wielkim miejscu, ale jak będzie wyglądał finał w 2022 roku? To wydarzenie będzie bez Messiego, ale rozświetlone francuską dynastią młodych gwiazd – ale hej, co powiesz na finał w 2022 roku? Jak blisko są Francuzi do zdobycia bezprecedensowego trzeciego z rzędu tytułu mistrza świata w 2026 roku, ale jak będzie wyglądał finał w 2022 roku?

READ  Lost Ark nie zwiększy pojemności serwera Europe Central • Eurogamer.net

Ludzie daleko nie mogą nawet wskazać, gdzie to się stało, co odciąży tych, którzy woleliby, żeby to się tutaj nie wydarzyło. ze swoim kontrowersyjnym prezenterem Zarówno z wdziękiem, jak i podejrzliwością.

18 grudnia, po trzygodzinnym meczu, kibice świętowali zdobycie przez Argentynę mistrzostwa świata. (Wideo: The Washington Post)

Ludzie mogą mówić o tym, jak Messi zdobył to trofeum i o wyjątkowości, do której dążył podczas pięciu mistrzostw świata. Mogli porozmawiać o tym, jak Mbappé zmienił mecz w taki, który schlebiał zarówno przegranemu, jak i zwycięzcy, o jego własnym rozkwitającym wizerunku jako wstrząsającego ziemią i pierwszego człowieka, który zdobył potrójną koronę na świecie. Finał pucharu od czasu Geoffa Hursta z Anglii w 1966 roku i jego bramka na remis w 81. minucie mogą być najlepszym wspomnieniem tego cudu.

„On może zmienić mecz w jednej chwili”, powiedział Deschamps wcześniej w wydarzeniu, podczas gdy Francja stała się pierwszym obrońcą tytułu, który pojawił się w finale od Brazylii w 1998 roku. zamknięte, a Deschamps powiedział: „Kylian naprawdę zostawił swój ślad w tym finale. Niestety nie zostawił go tak, jak chciał i dlatego jest tak rozczarowany.

Rozczarowanie na tej twarzy pozostanie w naszej pamięci. Ta twarz mówiła wiele.

Niektórzy – na przykład ci z półkuli północnej – przy stanie 120+3, w rzadkiej trzeciej minucie doliczonego czasu gry, Mbappé był chętny do wzięcia wszystkiego na siebie zaciekłym ruchem przez obrońców. Po lewej stronie i pudełko.

Inni – na przykład ci z południowej półkuli – zanim wydarzyło się coś większego niż reszta, argentyński rezerwowy Paulo Dybala wyrzucił piłkę.

„Argentyna trwa”: emocjonalne świętowanie zwycięstwa w Pucharze Świata w Buenos Aires

Wśród maniaków start Scalaniego do 34-letniego Angela Di Marii, który ugodził Francuza z lewej strony, zaowocował rzutem karnym, po którym Messi przestawił się na więcej bramek. Później. A może będą rozmawiać o zmianach we Francji w 41. minucie, które przyniosły najlepszych Randalla Kolo Mwaniego, wciąż 24-letniego, i Marcusa Durhama, wciąż 25-letniego. Mówcy mogą zauważyć, że udało im się zawrzeć w tej grze odrobinę sprawiedliwości. Gonzalo Montiel z Argentyny – którego zagranie ręką w 118. minucie przyniosło do domu rzut karny i wyrównany gol Mbappé, który opóźnił zwycięstwo o 10 minut, zanim Messi wyglądał na strzelonego gola – odniósł zwycięstwo ostatnim rzutem karnym.

READ  Trzy najważniejsze wiadomości dzisiejszego dnia: Kalejdoskop wirusowych obiektów turystycznych w Indonezji w 2023 r

Niektórzy z czasem będą pamiętać pewne groźby i lęki. Jedni zapamiętają innych.

Na ulicach argentyńskich miast ci w tłumie będą pamiętać, jak biegali po ulicach argentyńskich miast, czekając 36 lat na bieg po ulicach argentyńskich miast. „Cóż, to za dużo”, powiedział Scaloni, który pomógł Argentynie W trudnych ekonomicznie czasach. I „Nasze problemy nigdzie nie zmierzają; Jednak będą trochę szczęśliwsi i to świetnie.

Ale przede wszystkim ludzie z planety, którzy od dawna oszaleli na punkcie tej gry, pamiętają, jak w końcu wieniec spadł na Messiego, którego nazwisko przez długi czas widniało na plecach koszulek na całym świecie. Zapamiętają, jak szedł w stronę swojej rodziny i argentyńskich fanów, którzy byli na tyle głośni, że można ich było usłyszeć w oddalonym o 8300 mil Buenos Aires. Będą pamiętać, jaki był i jak jego twarda pogoń za międzynarodowymi trofeami na Copa America w 2021 roku i mundialu w 2022 roku przeszła do legendy: przed pustym stadionem w Rio de Janeiro, przed 88 966 dla noworodka. Stadion jest świetny do trzymania się hałasu – ten sam stadion, na którym Argentyna startowała tutaj w zeszłym miesiącu, do ogromnego ryku po drugiej stronie. Szokująca porażka z Arabią Saudyjską 2:1.

To zabawna planeta dla globalnego obywatela wartego setki milionów, który chce spokoju ducha i jest na billboardach na różnych kontynentach. Świat chciał zobaczyć znajomą twarz Messiego po tylu latach magii, po meczu w swojej niezapomnianej karierze.

Mistrzostwa Świata w Katarze

Najnowszy: Argentynazdobył Puchar ŚwiataPokonali Francję w rzutach karnych w niedzielnym emocjonującym finale w Lusail w Katarze, zdobywając pierwsze mistrzostwa świata od 1986 roku. Oczekuje się, że Argentyna poprowadzi gwiazdę światowego futbolu, Lionela Messiego, w tym, co ma być jego ostatnim występem na Mistrzostwach Świata. Po tym, jak Brazylia zdobyła trofea jeden po drugim w 1958 i 1962 roku, Francja starała się zostać mistrzem jeden po drugim.

READ  Badanie pokazuje, że utrata masy ciała jest czynnikiem ryzyka śmierci u osób starszych

Dzisiejszy światopogląd: W opinii wielu krytyków, zwłaszcza na Zachodzie, mundial w Katarze zawsze będzie turniejem owianym kontrowersjami. Ale minister spraw zagranicznych Kataru Mohammed bin Abdulrahman Al Thani Ludzie chcą mieć inne spojrzenie.

Perspektywa: „Ameryka nie jest już męskim pośmiewiskiem w piłce nożnej. Coś w tym jest i jest to bardziej spójne z pracą dla reszty świata niż z uporem zmuszaniem amerykańskiej kultury sportowej — bez przewagi największych talentów — do międzynarodowych zawodów”. Jerry Brewer o przyszłości reprezentacji USA mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *