Lionel Messi, Kylian Mbappe i niezapomniany finał mistrzostw świata

Komentarz

LUSAIL, Katar — Od czasu do czasu gra wyłamuje się ze swojej standardowej definicji i zaczyna nabierać cech ludzkich. Wymyka się założeniu za założeniem, oszałamia i oszałamia, oszałamia, porusza, pochyla się i wzdryga, prawie jak do krzyku. Powstanie do własnego życia — niezwykle żywego, a nawet zachwyconego własnym kaprysem.

A potem czasami, jak ten festiwal endorfin Finał mistrzostw świata między Argentyną a Francją W dziwacznym huku na stadionie Lucille w niedzielę wieczorem zrobi sztuczkę, której nie potrafi reszta świata: pójdzie naprzód i natychmiast okaże się nieśmiertelny.

Tam właśnie udaje się teraz ponad miliard ludzi, którzy widzieli, jak Argentyna i jej 35-letni mistrz świata Lionel Messi pokonali Francję i jej 23-letni mistrz świata Kylian Mbappe. -2 w rzutach karnych po nierealnym remisie 3:3. Może spróbują zapamiętać, że ta przejażdżka zabrała 46 milionów Argentyńczyków i 67 milionów Francuzów oraz wielu w pozostałej części świata od 2-0 Argentyny do 90 do 3-2 po 79 minutach. Argentyna 108 do 3:3 po 120 rzutach karnych. Oto cały ten rozdział, oddychający przyszłością.

Lionel Messi wygrywa mistrzostwa świata, a Argentyna pokonała Francję w finale mistrzostw świata

W kawiarniach i salonach fryzjerskich, pubach, salach lekcyjnych i jaskiniach jeden z menedżerów, Lionel Scaloni z Argentyny, powiedział: „Konkurencja była absolutnie szalona”, podczas gdy inny, Francuz Didier Deschamps, powiedział: „Udało nam się powstać z martwych”.

Do czerwca 2026 roku rozpoczną się kolejne Mistrzostwa Świata Mężczyzn w USA, Meksyku i Kanadzie. Po tym, jak wydarzenie odbyło się w małym kraju, wydarzenie odbędzie się w wielkim miejscu, ale jak będzie wyglądał finał w 2022 roku? To wydarzenie będzie bez Messiego, ale rozświetlone francuską dynastią młodych gwiazd – ale hej, co powiesz na finał w 2022 roku? Jak blisko są Francuzi do zdobycia bezprecedensowego trzeciego z rzędu tytułu mistrza świata w 2026 roku, ale jak będzie wyglądał finał w 2022 roku?

READ  Komisja US House China przeprowadziła pierwsze dochodzenie

Ludzie daleko nie mogą nawet wskazać, gdzie to się stało, co odciąży tych, którzy woleliby, żeby to się tutaj nie wydarzyło. ze swoim kontrowersyjnym prezenterem Zarówno z wdziękiem, jak i podejrzliwością.

18 grudnia, po trzygodzinnym meczu, kibice świętowali zdobycie przez Argentynę mistrzostwa świata. (Wideo: The Washington Post)

Ludzie mogą mówić o tym, jak Messi zdobył to trofeum i o wyjątkowości, do której dążył podczas pięciu mistrzostw świata. Mogli porozmawiać o tym, jak Mbappé zmienił mecz w taki, który schlebiał zarówno przegranemu, jak i zwycięzcy, o jego własnym rozkwitającym wizerunku jako wstrząsającego ziemią i pierwszego człowieka, który zdobył potrójną koronę na świecie. Finał pucharu od czasu Geoffa Hursta z Anglii w 1966 roku i jego bramka na remis w 81. minucie mogą być najlepszym wspomnieniem tego cudu.

„On może zmienić mecz w jednej chwili”, powiedział Deschamps wcześniej w wydarzeniu, podczas gdy Francja stała się pierwszym obrońcą tytułu, który pojawił się w finale od Brazylii w 1998 roku. zamknięte, a Deschamps powiedział: „Kylian naprawdę zostawił swój ślad w tym finale. Niestety nie zostawił go tak, jak chciał i dlatego jest tak rozczarowany.

Rozczarowanie na tej twarzy pozostanie w naszej pamięci. Ta twarz mówiła wiele.

Niektórzy – na przykład ci z półkuli północnej – przy stanie 120+3, w rzadkiej trzeciej minucie doliczonego czasu gry, Mbappé był chętny do wzięcia wszystkiego na siebie zaciekłym ruchem przez obrońców. Po lewej stronie i pudełko.

Inni – na przykład ci z południowej półkuli – zanim wydarzyło się coś większego niż reszta, argentyński rezerwowy Paulo Dybala wyrzucił piłkę.

„Argentyna trwa”: emocjonalne świętowanie zwycięstwa w Pucharze Świata w Buenos Aires

Wśród maniaków start Scalaniego do 34-letniego Angela Di Marii, który ugodził Francuza z lewej strony, zaowocował rzutem karnym, po którym Messi przestawił się na więcej bramek. Później. A może będą rozmawiać o zmianach we Francji w 41. minucie, które przyniosły najlepszych Randalla Kolo Mwaniego, wciąż 24-letniego, i Marcusa Durhama, wciąż 25-letniego. Mówcy mogą zauważyć, że udało im się zawrzeć w tej grze odrobinę sprawiedliwości. Gonzalo Montiel z Argentyny – którego zagranie ręką w 118. minucie przyniosło do domu rzut karny i wyrównany gol Mbappé, który opóźnił zwycięstwo o 10 minut, zanim Messi wyglądał na strzelonego gola – odniósł zwycięstwo ostatnim rzutem karnym.

READ  Australia i BRIN uruchamiają nowe fundusze na badania nad biogospodarką

Niektórzy z czasem będą pamiętać pewne groźby i lęki. Jedni zapamiętają innych.

Na ulicach argentyńskich miast ci w tłumie będą pamiętać, jak biegali po ulicach argentyńskich miast, czekając 36 lat na bieg po ulicach argentyńskich miast. „Cóż, to za dużo”, powiedział Scaloni, który pomógł Argentynie W trudnych ekonomicznie czasach. I „Nasze problemy nigdzie nie zmierzają; Jednak będą trochę szczęśliwsi i to świetnie.

Ale przede wszystkim ludzie z planety, którzy od dawna oszaleli na punkcie tej gry, pamiętają, jak w końcu wieniec spadł na Messiego, którego nazwisko przez długi czas widniało na plecach koszulek na całym świecie. Zapamiętają, jak szedł w stronę swojej rodziny i argentyńskich fanów, którzy byli na tyle głośni, że można ich było usłyszeć w oddalonym o 8300 mil Buenos Aires. Będą pamiętać, jaki był i jak jego twarda pogoń za międzynarodowymi trofeami na Copa America w 2021 roku i mundialu w 2022 roku przeszła do legendy: przed pustym stadionem w Rio de Janeiro, przed 88 966 dla noworodka. Stadion jest świetny do trzymania się hałasu – ten sam stadion, na którym Argentyna startowała tutaj w zeszłym miesiącu, do ogromnego ryku po drugiej stronie. Szokująca porażka z Arabią Saudyjską 2:1.

To zabawna planeta dla globalnego obywatela wartego setki milionów, który chce spokoju ducha i jest na billboardach na różnych kontynentach. Świat chciał zobaczyć znajomą twarz Messiego po tylu latach magii, po meczu w swojej niezapomnianej karierze.

Mistrzostwa Świata w Katarze

Najnowszy: Argentynazdobył Puchar ŚwiataPokonali Francję w rzutach karnych w niedzielnym emocjonującym finale w Lusail w Katarze, zdobywając pierwsze mistrzostwa świata od 1986 roku. Oczekuje się, że Argentyna poprowadzi gwiazdę światowego futbolu, Lionela Messiego, w tym, co ma być jego ostatnim występem na Mistrzostwach Świata. Po tym, jak Brazylia zdobyła trofea jeden po drugim w 1958 i 1962 roku, Francja starała się zostać mistrzem jeden po drugim.

READ  Wybór najlepszego indonezyjskiego kandydata na prezydenta w gospodarce cyfrowej

Dzisiejszy światopogląd: W opinii wielu krytyków, zwłaszcza na Zachodzie, mundial w Katarze zawsze będzie turniejem owianym kontrowersjami. Ale minister spraw zagranicznych Kataru Mohammed bin Abdulrahman Al Thani Ludzie chcą mieć inne spojrzenie.

Perspektywa: „Ameryka nie jest już męskim pośmiewiskiem w piłce nożnej. Coś w tym jest i jest to bardziej spójne z pracą dla reszty świata niż z uporem zmuszaniem amerykańskiej kultury sportowej — bez przewagi największych talentów — do międzynarodowych zawodów”. Jerry Brewer o przyszłości reprezentacji USA mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *