8 osób zginęło z powodu ulewnego deszczu w stolicy Korei Południowej Seulu

Komentarz

SEOUL – Co najmniej osiem osób zginęło w rekordowych ulewach w Korei Południowej w poniedziałek i wtorek, w tym w stolicy Seulu, na ulicach miasta i zalanych stacjach metra.

Zdjęcia i filmy z obszaru metropolitalnego Seulu, w którym mieszka około 25 milionów ludzi, przedstawiały na wpół zanurzone samochody, ludzi spacerujących w wodzie po pas i przepełnione stacje metra. Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Obrony osiem osób zginęło w powodziach, osunięciach ziemi i innych incydentach. Siedmiu innych zaginęło, w tym cztery w dzielnicy Seocho w Seulu, gdzie mieszka prezydent Korei Południowej Yoon Suk-yeol.

Według jego biura, Yoon udzielał instrukcji zdalnie ze swojego mieszkania w wieżowcu, które było częściowo zalane na poziomie gruntu, opisując nocny deszcz.

„Nic nie jest cenniejsze niż życie i bezpieczeństwo. Rząd będzie w pełni zarządzał sytuacją ulewnych deszczów z centralą zarządzania kryzysowego” – powiedział Yun. napisał Poniedziałek w poście na Facebooku.

W pobliskiej dzielnicy Gangnam szeroko rozpowszechnione zdjęcie przedstawiało mężczyznę w garniturze siedzącego na dachu zanurzonego samochodu w ekskluzywnej dzielnicy.

Opady — odnotowane w niektórych częściach Seulu od 1904 roku, kiedy urzędnicy zaczęli dokumentować opady — nie skończyły się we wtorek po południu. Południowo-zachodni Seul otrzymał w poniedziałek około 15 cali (381,5 milimetrów) deszczu, poinformowała Koreańska Administracja Meteorologiczna. Następnym najbardziej mokrym dniem był 2 sierpnia 1920 roku, kiedy w Seulu spadło 14 cali (354,7 milimetrów).

Według Met Office do czwartku spodziewane jest dodatkowe od 12 do 14 cali deszczu.

We wtorek Yoon odwiedził mieszkania w piwnicy w dzielnicy Gwanak w południowym Seulu, gdzie utonął 13-letni chłopiec i dwoje dorosłych. W piwnicach mieszka wielu najbiedniejszych mieszkańców Seulu w całym mieście. Wskazał, że „zmarginalizowane grupy w społeczeństwie są bardziej narażone na katastrofy” i wezwał do rozwoju obszarów mieszkalnych o słabym poziomie bezpieczeństwa, jak twierdzi jego rzecznik.

READ  R'Bonnie Gabriel, Amerykanka pochodzenia azjatyckiego, zdobyła tytuł Miss Universe

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Obrony poinformowało, że pracownik sektora publicznego został porażony prądem podczas usuwania śmieci w dzielnicy Dongjak w południowym Seulu. Dwie osoby znaleziono martwe pod gruzami przystanku autobusowego w południowym mieście Kwangju.

Przerwy w dostawie prądu dotknęły części miasta, a ludziom żyjącym na nisko położonych terenach kazano się ewakuować.

Koreańska Administracja Meteorologiczna wydała ostrzeżenia o deszczu w centralnych regionach do poniedziałkowej nocy, ostrzegając o 2 do 4 cali (50 do 100 milimetrów) deszczu na godzinę w niektórych obszarach. Rozesłała porady dotyczące ciepła we wschodnich prowincjach Korei Południowej.

Naukowcy twierdzą, że te ekstremalne opady deszczu nasilają się na całym świecie z powodu spowodowanych przez człowieka zmian klimatycznych. Cieplejsza atmosfera zatrzymuje więcej wilgoci i wytwarza więcej opadów.

36-letni Joseph Hatfield, nauczyciel z Seulu, który nagrał wideo z powodzi w Anyang w prowincji Gyeonggi na południe od Seulu, powiedział The Post, że widział wiele osób próbujących oczyścić swoje domy i firmy z wody. .

Deszcz spadł również w Korei Północnej, powodując powodzie i rozległe zniszczenia w południowej i zachodniej części kraju. We wtorek państwowa gazeta Rodong Sinmun ogłosiła działania mające na celu zapobieganie uszkodzeniom placów budowy i elektrowni. Chociaż państwowe media nie donoszą o ofiarach, kraj jest szczególnie narażony na ulewne deszcze z powodu wylesiania i niedoboru zasobów.

Westfall meldował z Waszyngtonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *