Covid-19: Departament Energii USA ocenia, że ​​wirus mógł być spowodowany wyciekiem z laboratorium, wzmacnia oddział amerykańskiego Intela

(CNN) Tak szacuje amerykański Departament Energii Pandemia covid-19 Często pochodził z Wyciek z laboratorium w ChinachWedług nowo zaktualizowanego tajnego raportu wywiadu.

Dwa źródła podały, że Departament Energii ocenił raport wywiadu, że wirus Covid-19 wydostał się przypadkowo. Laboratorium w Wuhan.

Agencje wywiadowcze mogą dokonywać szacunków z niskim, średnim lub wysokim poziomem pewności. Oszacowanie o niskim poziomie ufności zwykle oznacza, że ​​uzyskane informacje nie są wystarczająco wiarygodne lub są zbyt fragmentaryczne, aby dokonać bardzo stanowczej oceny analitycznej, lub też nie ma wystarczających informacji, aby podjąć bardzo stanowczą decyzję.

Najnowsza ocena jeszcze bardziej pogłębia przepaść w rządzie USA Pandemia Covid-19 rozpoczęła się w Chinach Czy było to wynikiem wycieku z laboratorium w 2019 r., czy też wystąpiło naturalnie? Różne agencje wywiadowcze były przez lata podzielone w tej kwestii. W 2021 r. społeczność wywiadowcza odtajniła raport, w którym cztery agencje należące do społeczności wywiadowczej oceniły z małą pewnością, że wirus może naturalnie przenosić się ze zwierząt na ludzi w środowisku naturalnym, podczas gdy jedna oceniła z umiarkowaną pewnością, że jest to wynikiem epidemii. Wypadek w laboratorium.

Raport stwierdza, że ​​trzy inne elementy społeczności wywiadowczej nie były w stanie dołączyć żadnego wyjaśnienia bez dodatkowych informacji.

Dziennik Wall Street Po raz pierwszy opublikowano nową ocenę Departamentu Energii. Aktualizacja oceny wywiadowczej została przeprowadzona w świetle nowych danych wywiadowczych, dodatkowego przeglądu literatury akademickiej i konsultacji z ekspertami spoza rządu, powiedział dziennikowi wysoki rangą urzędnik wywiadu USA.

Rzecznik Departamentu Energii powiedział CNN w oświadczeniu: „Zgodnie z zaleceniami Prezydenta Departament Energii nadal wspiera dokładną, staranną i obiektywną pracę naszych ekspertów wywiadowczych w badaniu pochodzenia COVID-19”.

Biuro Wywiadu i Kontrwywiadu Departamentu Energii jest jedną z 18 agencji rządowych tworzących społeczność wywiadowczą pod patronatem Biura Dyrektora Wywiadu Narodowego.

READ  Paul McCartney wydaje się wspierać Johnny'ego Deppa na koncercie w Orlando

Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego odmówiło komentarza.

Chińskie ministerstwo spraw zagranicznych odrzuciło to roszczenie, zapytane o zgłoszoną ocenę podczas regularnej odprawy w poniedziałek.

Rzecznik Mao Ning zwrócił uwagę na „oficjalny i naukowy” wniosek osiągnięty po pracach terenowych w 2021 r. między ekspertami z Chin i Światowej Organizacji Zdrowia, którzy stwierdzili, że hipoteza wycieku z laboratorium była „wysoce nieprawdopodobna”. Ta praca była później krytykowana przez zachodnie rządy za brak przejrzystości.

„Zainteresowane strony powinny przestać wzniecać spory o wycieki z laboratoriów, zniesławiać Chiny i upolityczniać kwestię pochodzenia wirusa” – powiedział Mao.

„Nie ma ostatecznej odpowiedzi”

doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Jack Sullivan CNN powiedział w „State of the Union”. W niedzielę społeczność wywiadowcza była w tej sprawie podzielona, ​​jednocześnie ją odnotowując prezydenta Joe Bidena Przedstawia dowody, aby dotrzeć do sedna głównego pytania.

„W tej chwili społeczność wywiadowcza nie ma ostatecznej odpowiedzi na to pytanie” – powiedział Sullivan Dana Bash z CNN. „Niektóre elementy społeczności wywiadowczej doszły do ​​​​wniosków z jednej strony, a niektóre z drugiej. Wielu z nich stwierdziło, że nie ma wystarczających informacji, aby powiedzieć coś na pewno”.

Sullivan powiedział, że Biden nakazał włączenie do oceny laboratoriów krajowych, które są częścią Departamentu Energii.

W maju 2020 r. naukowcy ze wspieranego przez rząd Lawrence Livermore National Laboratory wydał tajne oświadczenie Odkrycie, że koronawirus mógł uciec z laboratorium w Wuhan, nastąpiło w czasie, gdy to śledztwo było uważane za tabu.

Ameryka zaczęła badać możliwości Covid-19 rozprzestrzenił się w laboratorium Od kwietnia 2020 r. brak współpracy ze strony Pekinu utrudniał dotarcie do sedna sprawy, nawet jak wielokrotnie zauważała społeczność wywiadowcza.

Republikanie reagują

Najnowsza ocena wywiadu została przedstawiona Kongresowi, gdy republikanie na Kapitolu naciskają na dalsze dochodzenie w sprawie teorii wycieku laboratoryjnego, jednocześnie oskarżając administrację Bidena o bagatelizowanie jej możliwości.

READ  Skradziono dom Lori Loughlin i Mossimo Giannulli, skradziono biżuterię o wartości 1 miliona dolarów

Przewodniczący Izby Spraw Zagranicznych Mike McCaul powiedział w niedzielę, że jest „zadowolony”, że Departament Energii „w końcu doszedł do tego samego wniosku, do którego ja już doszedłem”.

„Poprosiłem administrację o pełne i kompletne wyjaśnienie dotyczące tego raportu i dowodów za nim” – powiedział republikanin z Teksasu w oświadczeniu.

— napisał McCall w swoim oświadczeniu raport z 2021 r Został zwolniony jako najwyższy rangą członek Komisji Spraw Zagranicznych, która „znalazła przewagę dowodów”, że pandemia pochodzi z wycieku z laboratorium w Wuhan.

Prezydent wezwał administrację Bidena do publicznego wyrażenia zgody na tę decyzję.

„Bardzo ważne jest, aby administracja natychmiast rozpoczęła współpracę z naszymi partnerami i sojusznikami na całym świecie, aby pociągnąć Komunistyczną Partię Chin do odpowiedzialności i wprowadzić odnowione normy międzynarodowe, aby zapewnić, że takie wydarzenie nigdy się nie powtórzy” – powiedział McCall.

Republikański Senat Alaski. Dan Sullivan wezwał do publicznego wysłuchania po tym, jak Departament Energii opublikował szacunki w niedzielę.

„Musimy przeprowadzić kompleksowe dochodzenie. Jestem pewien, że nasi demokratyczni koledzy w Kongresie mogą to poprzeć. Wiem, że Republikanie z Partii Republikańskiej z pewnością to poprą” – powiedział członek Senackiej Komisji Sił Zbrojnych w programie „Meet the Press” NBC. „

„Pomyśl o tym, co wydarzyło się w ciągu ostatnich trzech lat, to jedna z największych epidemii od stulecia. Istnieje wiele dowodów na to, że pochodzi od Chińczyków” – powiedział Sullivan.

Rzecznik przewodniczącego House Oversight Jamesa Comera, republikanina z Kentucky, powiedział w oświadczeniu, że „komisja dokonuje przeglądu ujawnionych informacji” dostarczonych przez Biuro Dyrektora Wywiadu Narodowego w odpowiedzi na list z prośbą o informacje na początku tego miesiąca.

Jedno ze źródeł powiedziało, że nowa ocena Departamentu Energii jest podobna do informacji z raportu republikańskiej komisji wywiadowczej opublikowanego w zeszłym roku na temat pochodzenia wirusa.

READ  Gdy za Borisem Johnsonem nabiera rozpędu, rozpoczyna się wyścig o zostanie kolejnym premierem Wielkiej Brytanii

Ta historia została zaktualizowana o dodatkową reakcję.

Przyczynili się do tego raportu Aaron Bellish, Andrew Millman, Zachary Cohen i Sam Fossum z CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *