Celem ministra jest zwiększenie odsetka przedsiębiorczości do 5 proc

JAKARTA (Antara) – minister koordynujący ds. gospodarczych Erlanga Hartardo powiedział, że wyznaczył sobie cel, jakim jest zwiększenie odsetka przedsiębiorców w populacji do pięciu procent, aby zwiększyć premię populacyjną.

„Chcemy stać się krajem rozwiniętym, ale nasi przedsiębiorcy (jako odsetek populacji) stanowią tylko trzy procent. Musimy podnieść ich do pięciu procent” – powiedział podczas szczytu Indonezja Net-Zero Summit (INZS) 2023. Sobota.

Minister podkreślił, że rząd i ludzie nie powinni ignorować ważnego momentum, jakim jest premia populacyjna.

Powiedział, że zasoby ludzkie w Indonezji w przyszłości muszą być zdrowe, wykształcone i innowacyjne, aby wspierać wizję Złotej Indonezji 2060.

Oprócz zasobów ludzkich ważnym aspektem stał się również sektor zrównoważonego rozwoju.

Indonezja jest krajem morskim i rolniczym, dlatego rząd i obywatele muszą odpowiednio zarządzać niebieską i zieloną gospodarką – powiedział.

„Indonezja zobowiązała się już do osiągnięcia zerowej emisji netto do 2060 r., aw ciągu najbliższych 10 lat będziemy rozwijać zieloną energię” – dodał.

W ramach kontynuacji tego celu podczas szczytu G20 na Bali w 2022 r. osiągnięto porozumienie w sprawie finansowania transformacji energetycznej o nazwie Partnerstwo na rzecz Sprawiedliwej Transformacji Energetycznej (JETP).

JETP utworzył sekretariat grupy roboczej, która jest gotowa do realizacji współpracy w zakresie finansowania transformacji energetycznej przy pomocy funduszu o wartości 20 mld USD.

Tymczasem od strony wdrożeniowej minister zwrócił uwagę na trwający rozwój energetyki wodnej.

Biorąc pod uwagę, że gospodarka Indonezji ma wzrosnąć o 5,3 procent do 2022 r., wyraził wiarę w osiągnięcie wyznaczonego celu. Liczba ta odzwierciedla dobry wzrost gospodarczy w porównaniu z innymi krajami G20.

INZS to coroczna konferencja klimatyczna organizowana przez Indonezyjską Wspólnotę Polityki Zagranicznej (FPCI).

Służy jako miejsce spotkań ministrów, urzędników, dyplomatów, młodzieży, społeczeństw obywatelskich, muzyków, celebrytów i różnych grup w celu omówienia kwestii klimatycznych, zwłaszcza w Indonezji.

READ  Aby zainstalować sprzęt do monitorowania jakości powietrza w sektorze tekstylnym: Ministerstwo

Powiązane wiadomości: Wizja Złotej Indonezji 2045 Najważniejsze inicjatywy do zrealizowania: MPR
WIADOMOŚCI POWIĄZANE: Zdrowi, inteligentni ludzie kluczem do złotej wizji Indonezji: minister

Przetłumaczone przez: Bayu Saputra, Fathli Ruhman
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *