Lampung wypuszcza do wód publicznych 525 000 nasion ryb

Bandarlampung, Lampung (Antara) – Według Lampung Lisy Terni, dyrektor Biura ds. Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa, rząd prowincji Lampung planuje w tym roku wypuścić do wód publicznych prowincji 525 tysięcy nasion ryb.

„W 2024 r. planuje się zarybianie 525 tys. ryb w wodach publicznych, zwykle w dużych rzekach w kilku regionach. Liczba ta prawdopodobnie wzrośnie” – poinformował w sobotę.

Poinformował, że program rozmnażania lub zarybiania ryb polega na wypuszczaniu do ekosystemu lokalnych nasion ryb takich jak baung (Hemibagrus) i jelawat (Leptobarbus hoevenii).

„Dzięki tej operacji zarybiania społeczność nie powinna beztrosko łowić prawie wymarłych ryb, takich jak Jelawat, Belita (Citala), zwłaszcza gdy ich rozmiary są wciąż małe. Pozwól rybom urosnąć, zanim zostaną złowione” – dodał.

Wyjaśnił, że kontynuując w tym roku lokalny program odbudowy ryb, ma nadzieję zwiększyć liczebność wielu ryb rodzimych w Lampung, które w wodach publicznych w wielu okręgach są prawie wymarłe.

„Ryby te stanowią w rzeczywistości główne pożywienie mieszkańców Lampung, ale ponieważ połowy nie są skalowalne, prawie wyginęły. Zarybianie będzie kontynuowane w okręgach i miastach, aby utrzymać lokalną populację ryb” – dodał.

Powiedział, że jego biuro współpracuje również z grupami społecznymi nadzorującymi łowiska, aby ludzie nie łowili lokalnych ryb beztrosko.

„Poinstruowałem także tamtejszą społeczność, aby nie powodowała porażenia prądem ani używania potasu do połowu ryb. Bo zahamują wzrost zarybianych ryb” – dodał.

Samorząd województwa podjął w ubiegłych latach odnowę ryb, wypuszczając 560 tys. ryb w 2020 r., 420 tys. w 2021 r., 2,129 mln w 2022 r. i 531 tys. w 2023 r.

Powiązane wiadomości: Lampung wypuszcza milion nasion ryb, aby chronić lokalne gatunki
Powiązane wiadomości: Uzupełnianie większej ilości nasion ryb w celu zaspokojenia potrzeb konsumpcyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *