„Krytyka jest niezbędna do ochrony i wzmocnienia demokracji w Indonezji” | Daily Express Online

Krytyka jest niezbędna do zachowania i wzmocnienia demokracji w Indonezji

Opublikowano: niedziela, 09 lipca 2023 r

Autor: Antara News

Rozmiar czcionki:
Minister obrony narodowej podkreślił również znaczenie zachowania niepodległości narodowej i harmonii w kraju.

Djakarta: Minister obrony Prabowo Subianto powiedział, że krytykę należy przyjąć z zadowoleniem, ponieważ jest to konieczne do ochrony i wzmocnienia demokracji w Indonezji. „Jesteśmy silni z powodu mocnych zaprzeczeń przeciwko nam. Jeśli jesteśmy po prostu„ tak, tak, proszę pana ”, na każdą instrukcję przywódcy, władcy lub rządu, to nie jest dobrze” – podkreślił Subianto podczas narodowego spotkanie robocze organizacji Batak Pungwan Simbolan Tohot. Boruna Indonezja (PSBI) jest tutaj.

Reklama

Na zgromadzeniu, które zgromadziło osoby o nazwisku Simbolan, należące do ludu Padak z północnej Sumatry, powiedział, że krytyka jest formą kontroli i równowagi, co jest również ważne dla zachowania demokracji. „Czasami, gdy nam się przypomina, wpadamy w złość, a także gdy jesteśmy krytykowani. Jednak to nas ratuje i chroni. Jest to korzystne dla nas wszystkich” – powiedział minister. Subianto podkreślił również znaczenie ochrony narodowej niepodległości i utrzymania harmonii w kraju, zwłaszcza Łatwiej powiedzieć niż zrobić. „Pinneka tunggal ika (jedność w różnorodności) musi być zawsze chroniona i nie wolno nam zapominać, że oprócz ochrony narodu indonezyjskiego, celem naszej niepodległości jest uczynienie naszych ludzi i kraj zamożny i inteligentny” – powiedział.

Reklama

Tymczasem prezes PSBI Effendi Simbolon powiedział na marginesie porządku obrad, że organizacja zdecydowała się zaprosić Subianto jako ministra obrony, aby podczas zgromadzenia oświecił uczestników na temat bezpieczeństwa narodowego. Podkreślił, że ludzie są istotnym elementem Powszechnego Ludowego Systemu Obrony i Bezpieczeństwa (Sishankamrata), doktryny bezpieczeństwa narodowego.

Reklama

„Dzisiaj jesteśmy jednym z elementów bezpieczeństwa narodowego, bo podstawą bezpieczeństwa narodowego są ludzie” – powiedział.
* Podążaj za nami Instagram I dołącz do nas telegram i/lub Udostępnij to Kanały z najnowszymi wiadomościami, których nie chcesz przegapić.

READ  Lampung popiera obowiązkowy program gimnastyki

* Czy masz dostęp do e-papieru Daily Express i ekskluzywnych wiadomości online? sprawdzać Plany abonamentowe Dostępny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *