Kontrakty terminowe Nasdaq spadają po słabych wskazówkach Amazona zwiększających presję na kanał technologiczny

Traderzy na parkiecie NYSE, 21 października 2022 r.

Źródło: NYSE

Kontrakty terminowe Nasdaq 100 zostały dodane do już obciążonego indeksu po niższych zarobkach Amazona w czwartek wieczorem.

Kontrakty terminowe powiązane z Nasdaq spadły o 0,7%. Kontrakty terminowe Dow Jones Industrial Average spadły o 0,5%, a kontrakty terminowe na S&P 500 straciły 0,1%.

Amazon był liderem spadku handlu rozszerzonego, a firma upadła po opublikowaniu Słabsze niż oczekiwano zarobki kwartalne i opublikowali rozczarowujące prognozy sprzedaży za czwarty kwartał.

Akcje Apple początkowo spadły po ogłoszeniu przez firmę Przychody z iPhone’a były słabsze niż oczekiwano, ale od tego czasu powróciły na wyższy poziom. Firma nadal przewyższa szacunki Wall Street dotyczące kwartalnych przychodów i zysków.

Nazwy techniczne to ciemna chmura na rynku, nawet w konwencjonalnym handlu. Wcześniej tego dnia kompozyt Nasdaq stracił 1,6%, a S&P 500 spadł o 0,6% z powodu strat na akcjach Meta i innych technologicznych. Tymczasem indeks Dow wzrósł o 194,17 punktu, czyli 0,6%, piąty z rzędu dzień wzrostów, wspomagany przez dane o PKB, które wskazywały, że inflacja może się zmniejszyć.

Liz Young, szefowa strategii inwestycyjnej SoFi, powiedziała, że ​​ból, jakiego doświadczą inwestorzy w zakresie zysków, jest nieunikniony i konieczny, aby iść naprzód w obecnym cyklu.

„Czekamy, aż to się stanie”, powiedział w programie CNBC „Closing Bell: Overtime”. „Zazwyczaj mamy do czynienia z sekwencją wydarzeń: najpierw znika rynek, potem znikają zarobki, a potem znikają gospodarka. Więc w tym momencie widzimy, że w końcu spadają zyski i nie sądzę, że jest coś złego w naruszeniu technologii. Technologia została pod presją na tym rynku od samego początku.”

„To kolejna kontrola na liście rzeczy, które musimy zrobić, zanim faktycznie wykonamy tę część cyklu” – dodał.

Dow i S&P zbliżają się do końca tygodnia odpowiednio o 3% i 1,5% wyższe. Nasdaq ma się zakończyć nieco niżej.

READ  Naukowcy z BRIN badają różnorodność biologiczną w Rowie Jawajskim

Srebro przynosi spokojny dzień zarobku. Gdy inwestorzy trawią rozlew krwi w technologii, przed dzwonkiem zatrzymają Chevron, ExxonMobil, APV i Colgate-Palmolive na pokładzie.

Wśród danych ekonomicznych handlowcy zwracają uwagę na wskaźnik cen konsumpcyjnych, preferowany przez Rezerwę Federalną wskaźnik inflacji, a także na nastroje konsumentów i oczekującą sprzedaż domów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *