Firma Asian Bulk Logistics rejestruje się w narzędziu bezpieczeństwa SI firmy ShipIn Systems

Firma Asian Bulk Logistics (ABL) z siedzibą w Dżakarcie podpisała umowę z ShipIn Systems, dostawcą sprzętu do technologii wysyłkowej, aby stać się pierwszą indonezyjską firmą, która zainstalowała i obsługuje platformę ShipIn FleetVision na swoich statkach.

Platforma jest reklamowana jako wykorzystująca sztuczną inteligencję do analizowania obrazów CCTV w czasie rzeczywistym, aby menedżerowie flot przybrzeżnych mogli identyfikować i reagować na zagrożenia związane z konserwacją lub bezpieczeństwem. Planuje się analizę załadunku i bezpieczeństwa ładunku w innych obszarach.

ShipIn powiedział, że kierownicy statków będą otrzymywać powiadomienia w czasie rzeczywistym o wszelkich problemach lub potencjalnych zagrożeniach, co „wyeliminuje potrzebę przeglądania 10 000 godzin materiału filmowego w celu ustalenia przyczyny nieoczekiwanego zdarzenia lub wypadku”. i czas na morzu.

Dyrektor generalny ShipIn Systems, Osher Perry, pochwalił indonezyjską firmę transportową za to, że wcześnie przyjęła technologię cyfrową: „Przemysł morski jest często oskarżany o pozostawanie w tyle, jeśli chodzi o przyjęcie technologii cyfrowej.

„Ale firmy żeglugowe, takie jak ABL, wyraźnie dostrzegają zalety platformy opartej na sztucznej inteligencji, która poprawia bezpieczeństwo, zapewnia wgląd w operacje i konserwację statków oraz zapewnia menedżerom flot lepszą widoczność statków poruszających się w odległych lokalizacjach”.

Dyrektor ds. Technologii ABL, Edmund Chidumorang, powiedział, że firma chętnie korzysta z rozwiązań technologicznych odwiecznych problemów: „W erze cyfrowej mamy mechanizmy chroniące marynarzy za pomocą systemów opartych na sztucznej inteligencji, które ostrzegają ich o wszelkich zagrożeniach wynikających z operacji. lub konserwacji na pokładzie, jak również zagrożenia dla bezpieczeństwa.

„FleetVision pomoże chronić naszą flotę i zapewni wgląd oparty na danych, aby stale oceniać i ulepszać nasze wewnętrzne praktyki, procedury i kulturę bezpieczeństwa”.

READ  Wojna ukraińsko-rosyjska: najnowsze wiadomości - The New York Times

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *