Spotkanie gubernatora z głównymi ministrami Pendżabu i Haryany


Serwis informacyjny Tribune

Dibangar Sarada

Czandigarh, 25 maja

Administracja UT zorganizuje spotkanie z głównymi ministrami Pendżabu i Haryany w dniu 1 czerwca w celu omówienia wniosku o grant złożonego przez Uniwersytet w Pendżabie.

Źródła podały, że po raz pierwszy szefowie ministrów dwóch sąsiednich stanów wezmą udział w ważnym spotkaniu z administratorem Chandigarh Banwarilalem Purohitem.

W przeszłości politycy z Haryany oferowali wkład do budżetu PU pod warunkiem, że uniwersytet zapewni afiliację do szkół wyższych lub ośrodków regionalnych, jak w Pendżabie. Rząd Pendżabu również zgodził się pomóc uniwersytetowi. W zeszłym miesiącu rząd Pendżabu ogłosił grant w wysokości 30 crore rupii miesięcznie (360 crore rupii rocznie) dla Punjabi University w Patiala.

Były kanclerz BU Venkaiah Naidu poprosił oba rządy o wystąpienie w obronie dobra uniwersytetu.

– To będzie ważne spotkanie. Uczelnia generalnie narzeka na brak funduszy. Zbliżające się spotkanie utoruje drogę do rozwiązania problemów, z jakimi boryka się uczelnia” – podają źródła.

Tymczasem przedstawiciele uczelni nie zgłosili się, by skomentować tę sprawę.

Zgodnie z istniejącą praktyką uczelnia musi otrzymywać roczne stypendia na utrzymanie zarówno od University Grants Commission (UGC), jak i rządu Pendżabu w stosunku 80:20. W marcu 2018 r. rząd Pendżabu poinformował Sąd Najwyższy Pendżabu i Haryany, że zwiększy dotację dla uniwersytetu o 6 procent na rok budżetowy 2018-19.

Od tego czasu zwiększa dotację w tym samym tempie, z wyjątkiem podwyżki o 4,81 proc. w latach 2021-22. W 2021 roku uniwersytet otrzymał zwiększony grant w wysokości 33,7 crore Rs z Pendżabu. W przyszłym roku uniwersytet spodziewa się 36 crore Rs oprócz 278 crore Rs od UGC (jak podano w 2022-23).

Jednak po zbadaniu budżetu Departament Finansów Pendżabu stwierdził, że nigdy nie została podjęta decyzja o zwiększeniu dotacji uczelni do 6 procent rocznie, podają źródła.

Reprezentacja PUTA

READ  iPad Prime Day Live Blog: Najtańsze ceny na tabletach Apple

Do dyrektora

Niedawno przedstawiciele Punjab University Teachers’ Association (PUTA) spotkali się z prorektorem i kanclerzem PU Jagdeepem Dhankarem podczas ich wizyty w kampusie.

Stowarzyszenie stwierdziło, że uniwersytet był w stanie spełnić obietnice dotyczące wynagrodzeń przed wprowadzeniem zmienionych stawek. Ale po rewizji siatek płac, całkowity budżet dochodów uniwersytetu na lata 2023-24 wzrósł do 761,70 crore Rs. Zgodnie z ustalonym stosunkiem 1:1,1 między pracownikami dydaktycznymi i niepedagogicznymi, Uczelnia korzysta ze wsparcia Rządu Centralnego jedynie w zakresie wynagrodzeń pracowników dydaktycznych i ograniczonej liczby pracowników niepedagogicznych. 294,77 crore zgodnie z dokumentem budżetowym PU na lata 2023-24. 38,30 crores jako dotacja rządu Pendżabu. Uczelnia generuje dochód wewnętrzny w wysokości 310 crore Rs, pozostawiając lukę w przychodach w wysokości 118 crore Rs. Poza tym istnieje konieczność przyznania jednorazowej dodatkowej dotacji na pokrycie zaległości.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *