Kontrakty terminowe na akcje spadają, a Fed rozpocznie wrześniowe posiedzenie we wtorek

Kontrakty terminowe na akcje spadły we wtorek, ponieważ Wall Street odnotowała skromne odbicie przed kolejną podwyżką stóp ze strony Rezerwy Federalnej.

Kontrakty terminowe dla średniej przemysłowej Dow Jones spadły o 204 punkty, czyli 0,66%. Kontrakty terminowe na S&P 500 spadły o 0,73%, a na Nasdaq 100 o 0,82%.

Federalny Komitet Otwartych Rynków rozpocznie swoje wrześniowe posiedzenie we wtorek, podczas którego bankierzy centralni mają ogłosić w środę podwyżkę stóp procentowych o 0,75 punktu procentowego. Akcje spadły w ostatnich tygodniach, ponieważ komentarze prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a ​​Powella oraz niespodziewanie ciepły sierpniowy raport o indeksie cen konsumpcyjnych przygotował inwestorów na jeszcze wyższe stopy, dopóki inflacja nie spadnie.

„Wzmożone obawy przed ryzykiem recesji pomogły utrzymać ceny stóp procentowych w USA w górę od początku 2023 r. do początku 2026 r. i mogą pomóc wyjaśnić, dlaczego zmienność akcji jest wyższa niż krajobraz makro” – napisał w nocie Dominic Wilson z Goldman Sachs. Klienci wtorek. „Jednakże rynki powinny się znacznie bardziej dostosować, jeśli bardziej pesymistyczny pogląd na rynek pracy jest poprawny”.

Wilson powiedział, że indeks S&P 500 musiałby być notowany w przedziale od 2900 do 3375, a 5-letnie rentowności musiałyby wynosić między 4,5-5,4%, jeśli Fed miałby zaobserwować wyższe bezrobocie, aby zyskać nadzieję na inflację.

Podczas ruchliwej sesji handlowej w poniedziałek, Akcje rosły po południu Muszą przerwać dwudniową passę przegranych i odzyskać część swoich ostatnich strat. Dow zyskał 197 punktów, czyli około 0,6%. Indeksy S&P 500 i Nasdaq Composite wzrosły odpowiednio o 0,7% i 0,8%.

Jednak po zamknięciu rynku w poniedziałek Ford ogłosił, że problemy z łańcuchem dostaw będą kosztować producenta samochodów Dodatkowy miliard dolarów w trzecim kwartale. Akcje spadły o prawie 5% w obrocie przedrynkowym.

Jeśli chodzi o gospodarkę, inwestorzy będą mieli świeże spojrzenie na rynek mieszkaniowy we wtorek rano, z sierpniowymi raportami dotyczącymi rozpoczęcia mieszkań i pozwoleń na budowę.

READ  Biden oskarżony o złamanie kluczowej obietnicy klimatycznej po tym, jak były bankier IM poparł indonezyjską rafinerię ropy naftowej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *