Ministerstwo BKKBN wprowadza usługi planowania rodziny w miejscach pracy

KUTUZ, JAWA ŚRODKOWA (ANTARA) – Krajowa Agencja ds. Ludności i Planowania Rodziny (BKKBN) oraz Ministerstwo Siły Roboczej uruchomiły jednocześnie usługi planowania rodziny w miejscu pracy w 24 instytucjach w 24 prowincjach.

Wydarzenie inaugurujące odbyło się w Kudus na Jawie Środkowej i uczestniczyła w nim Minister ds. Siły Roboczej Aida Faucia.

„Spośród 24 prowincji uczestniczących dziś w uruchomieniu usług planowania rodziny, celem jest, aby każda prowincja wyznaczyła agencję zatrudniającą co najmniej 100 pracowników” – powiedział w Kudus Vahidin, zastępca dyrektora ds. rodziny i zdrowia reprodukcyjnego w BKKBN.

Usługi w zakresie planowania rodziny są świadczone bezpłatnie – dodał. W ramach usług placówki służby zdrowia i zarejestrowane organizacje będą realizować swoje potrzeby w zakresie sterylizacji.

Usługi planowania rodziny zostaną rozszerzone, ponieważ rząd zamierza w tym roku zapewnić usługi antykoncepcyjne 64 procentom wszystkich par w wieku reprodukcyjnym w kraju.

„Oczywiście istnieje nadzieja, że ​​wskaźnik ubóstwa uda się zmniejszyć, ponieważ ubóstwo, które do tej pory miało miejsce, polega na tym, że rodziców zalicza się do osób o niskich dochodach, a dzieci jest dużo” – stwierdził.

Tymczasem Minister Zasobów Ludzkich Aida Baucia powiedziała, że ​​usługi planowania rodziny będą świadczone jednocześnie z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy przypadającego 1 maja i Narodowego Dnia Rodziny przypadającego 29 czerwca.

Powiedział, że wdrożenie planowania rodziny jest częścią wysiłków na rzecz poprawy opieki społecznej i infrastruktury zdrowotnej pracowników.

„Oczywiście ma to wpływ na odporność pracowników, w tym na zapobieganie karłowatości. Jest to część szerszej wizji Złotej Indonezji 2045 i wysiłków na rzecz ochrony pracowników i ich rodzin poprzez priorytetowe traktowanie aspektów zdrowia reprodukcyjnego” – dodał.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo i BKKBN współpracują przy realizacji programu planowania rodziny
Powiązane wiadomości: Wiceprzewodniczący nalega, aby dobrze wykorzystać potencjał premii populacyjnych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *