Komisja etyki doradza Grahamowi | Góra

Senacka komisja ds. etyki senackiej formalnie upomniała senator Lindsey Graham (RS.C.) w czwartkowym liście za zabieganie o datki na kampanię w drugiej turze Senatu w Gruzji w 2022 r. podczas wywiadu dla Fox News w budynku biurowym Senatu Russell.

Podczas dziewięciominutowego wywiadu z Foxem komisja etyki stwierdziła, że ​​Graham „bezpośrednio zabiegał o datki na kampanię” przy „pięciu różnych okazjach” w imieniu republikańskiego kandydata do Senatu Herschela Walkera.

Panel stwierdził, że Graham „prowadził działalność kampanijną w budynku federalnym bez pozwolenia” i naruszył standard, zgodnie z którym senatorowie mogą wykorzystywać środki publiczne tylko do działalności oficjalnej, a nie do partyzanckiej działalności politycznej.

„Twoje działania nie spełniły tego standardu, w wyniku czego zaszkodziły publicznemu zaufaniu i zaufaniu do Senatu Stanów Zjednoczonych. Jesteś tutaj zgodnie z instrukcjami” – powiedzieli przewodniczący Senackiej Komisji Etyki Chris Coons (D-Del.) i wiceprzewodniczący James Lankford ( R-Okla.) napisał do Grahama 23 marca.

W październiku 2020 r. komisja ujawniła, że ​​​​Graham naruszył standardy postępowania Senatu, kiedy „bezpośrednio zabiegał o datki na kampanię” dla własnego zespołu kampanii podczas odprawy medialnej w budynku biurowym Senatu Dirksen.

Coons i Lankford, zachowanie jest „nieostrożne, techniczne lub inne de minimis Nature” i ostatecznie oddalił skargę dotyczącą incydentu w marcu 2021 r. Graham został poinformowany o odkryciu i działaniach prywatnym listem.

Jednak Komisja Etyki uznała naruszenie regulaminu Senatu w październiku 2020 r., podejmując decyzję o publicznym upomnieniu Grahama w czwartek.

Zauważono, że Graham zabiegał o datki na kampanię Walkera „pomimo konkretnych wskazówek komisji po twoim naruszeniu w październiku 2020 r.”.

Po otrzymaniu skargi, która zawierała link do klipu wideo z wywiadu, grupa poinformowała Grahama, że ​​​​wszczęła dochodzenie w sprawie pozyskiwania funduszy przez Grahama dla Walkera.

Walker w grudniowej turze senatora. Przegrana z Raphaelem Warnockiem (D-Ga.).

Panel przyznał, że Graham przekazał panelowi informacje podczas dochodzenia.

READ  Do tego indonezyjskiego parku trudno się dostać, ale warto wybrać się na wycieczkę dla nurków i miłośników nurkowania z rurką.

Prawo federalne — 18 USC, sekcja 607 — ogranicza pozyskiwanie lub przyjmowanie datków na cele polityczne w budynkach federalnych lub innych obiektach federalnych, zgodnie z Senackim Podręcznikiem Etyki.

Stanowi, że „niezgodne z prawem jest żądanie lub przyjmowanie jakichkolwiek wkładów w jakimkolwiek pomieszczeniu lub budynku w ramach wykonywania obowiązków służbowych”.

List wyróżnia się tym, że komisje etyczne rzadko podejmują publiczne działania przeciwko zasiadającym senatorom.

W kwietniu 2018 r. panel upomniał senatora Boba Menendeza (DN.J.) za naruszenie standardów Senatu poprzez „wielokrotne świadome” przyjmowanie prezentów o „znaczącej wartości” od zwolenników bez uzyskania oficjalnej zgody i nieujawniania tych prezentów.

Departament Sprawiedliwości oskarżył Menendeza w 2015 r. o przyjmowanie niewłaściwych prezentów, ale nie udało mu się skazać go na rozprawie.

W listopadzie 2017 r. Komisja Etyki publicznie ogłosiła, że ​​wszczęła wstępne dochodzenie w sprawie zarzutów wobec ówczesnego senatora. Al Franken (D-Minn.) oskarżył pięć kobiet o napaść seksualną na niego.

Franken później przeprosił za swoje zachowanie.

Ta historia została zaktualizowana o 19:36

Prawa autorskie 2023 Nexstar Media Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. Te treści nie mogą być publikowane, transmitowane, przepisywane ani redystrybuowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *