Indonezja wydaje ostrzeżenie przed dengą dla turystów z Bali

Tempo.co, Djakarta – Indonezji Ministerstwo Zdrowia wydało wczesne ostrzeżenie dla turystów lokalnych i zagranicznych, aby zachowali ostrożność w związku z rosnącą częstością występowania gorączki krwotocznej denga (DHF) na Bali.

„Wydajemy ostrzeżenia w lokalnych mediach, aby przypomnieć ludziom, aby byli świadomi występowania gorączki denga. Liczba zachorowań zwykle nasila się na początku roku” – powiedział w poniedziałek dyrektor ds. zapobiegania i kontroli chorób zakaźnych w ministerstwie Imran Bambudi.

Oświadczenie złożył w odpowiedzi na turystę z Queensland w Australii, u którego podczas 10-dniowych wakacji na Bali zdiagnozowano gorączkę denga. Sprawą zainteresowały się zagraniczne media „Daily Mail”.

Ministerstwo Zdrowia rozesłało okólnik do wszystkich służb zdrowia w sprawie świadomości gorączki denga, Bambudi.

„Zawsze co miesiąc przedstawiamy raporty z opiniami” – dodał.

Nie mógł jednak potwierdzić liczby przypadków gorączki denga wśród turystów na Bali.

Ministerstwo Zdrowia zapewnia na Bali dostępność łóżek szpitalnych i leków dla pacjentów z dengą.

„Na podstawie naszego monitoringu przed Id al-Fitr (10 kwietnia 2024 r.) sytuacja była nadal bezpieczna. Nie otrzymaliśmy żadnych raportów o niedoborach lub nagłych przypadkach gorączki denga w regionach” – powiedział Bamboudi.

Wcześniej w oświadczeniu wydanym 13 kwietnia br Codzienna poczta Turyści proszeni są o zachowanie ostrożności podczas podróży na Bali, ponieważ częstość występowania gorączki denga w regionie Bali gwałtownie rośnie.

„Podłączona do kroplówki w sali szpitalnej na popularnej indonezyjskiej wyspie Ubud, pechowa kobieta z Queensland podzieliła się swoją diagnozą” – czytamy w raporcie.

Swoimi wakacjami na Bali podzieliła się za pośrednictwem swojego konta na Facebooku. Napisał, że nigdy nie widział ani jednego komara ani nie został przez żadnego ukąszony, ale uzyskał pozytywny wynik testu na dengę.

Była jednak wdzięczna, że ​​szpital był objęty ubezpieczeniem.

Z kilku odpowiedzi na jego post wynikało, że wielu pasażerów zalało media społecznościowe własnymi historiami o silnym bólu, niekontrolowanych wymiotach i temperaturze ciała przekraczającej 39 stopni Celsjusza.

READ  Minister Erlanka Hartardo mówiła o propozycji podwyższenia podatku VAT do 12 proc

Inni turyści zgłosili, że częstość występowania gorączki denga w dystrykcie Bali wzrosła o 65 procent w porównaniu z rokiem ubiegłym.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Indyjskie New Delhi najtańszym kierunkiem podróży w 2024 r., Bali zajmuje 6. miejsce

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *