Kobiety-strzelcy wyborowi stawiają na celowniku Paryż

INQUIRER.net obrazy stockowe

Po pobiciu dwóch krajowych rekordów podczas niedawnych Mistrzostw Azji w strzelectwie 2024 i zdobyciu kwalifikacji olimpijskich w strzelectwie i pistoletie w Dżakarcie w Indonezji Francette Shayne Queiroz zwiększyła swoje szanse na letnie igrzyska w Paryżu.

Wykorzystując dwa nowe pistolety, by nosić barwy narodowe we wspaniałej stolicy Francji, Quiros, 28-letnia strzelczyni, zdobyła 850 punktów w zawodach z pistoletu pneumatycznego kobiet na 25 m, zajmując 8. miejsce w światowych rankingach. 70 miejsc kwalifikacyjnych do igrzysk olimpijskich.

Quiroz w rundzie kwalifikacyjnej uzyskał 581 punktów, co wystarczyło na szóste miejsce i wystarczyło, aby pobić poprzedni rekord Filipin wynoszący 578, ustanowiony przez Susan Aguado dwie dekady temu.

„Tak naprawdę nie myślałem o pobiciu dwóch rekordów. Pojechałem tam, skupiłem się i dałem z siebie wszystko. Chciałem cieszyć się z bycia w finale” – powiedział Queiroz, pokazując swój nowy sprzęt, włoski pistolet Pardini, w biegu na 25 m wydarzenie.

W zawodach z pistoletu pneumatycznego na 10 m dla kobiet Queiroza zajęła 12. miejsce w światowych rankingach, gdzie w rundzie kwalifikacyjnej oddała 573 strzały, bijąc tym samym swój własny rekord kraju wynoszący 572 sprzed dwóch lat.

Częściowo dzięki nowo nabytemu pistoletowi Morini z celownikiem elektronicznym Queiroz awansował na 80. miejsce w rankingach olimpijskich ze 157. przed Igrzyskami Azjatyckimi w Hangzhou w Chinach pod koniec ubiegłego roku.

„Nie udałoby mi się to bez pomocy mojego trenera i wsparcia stowarzyszenia (Filipińskiego Krajowego Stowarzyszenia Strzeleckiego)” – powiedział Quiros.

Pod okiem trenera Kataru Murada Hanova od zeszłego roku Queiroz była jedną z dwóch strzeleczek, które strzeliły w Paryżu.

Ambaro Acuna, brązowa medalistka Mistrzostw Azji w strzelectwie w 2023 r., awansowała na 152. miejsce w olimpijskim rankingu wiatrówek na 10 m kobiet i na 146. w trzyetapowym biegu na 50 m.

26-latek podczas zawodów w Dżakarcie zajął 44. miejsce w biegu z wiatrówki na 10 m i 41. w 3-etapowym konkursie na 50 m z łączną notą 620,3. INQ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *