Klasyczne telefony BlackBerry nie będą już działać od 4 stycznia

We wtorek firma zrobi Zatrzymaj wsparcie techniczne Dla klasycznych urządzeń z systemem BlackBerry 10, 7.1 OS i wcześniejszymi. Oznacza to, że wszystkie starsze urządzenia, które nie działają na oprogramowaniu Android, nie mogą już korzystać z danych, wysyłać wiadomości tekstowych, łączyć się z Internetem ani dzwonić pod numer 911.
Większość użytkowników mobilnych Przeniósł się z BlackBerry – Ostatnia wersja systemu operacyjnego uruchomiona w 2013 r. – Decyzja o zaprzestaniu obsługi telefonów oznacza koniec tego, co kiedyś uważano za najnowocześniejszą technologię.
Najpierw firma Ogłoszony Nowości we wrześniu 2020 r. w ramach wysiłków zmierzających do skupienia się na dostarczaniu oprogramowania i usług zabezpieczających firmom i rządom na całym świecie pod nazwą BlackBerry Limited.
Jeżyna (PP) często był Poza biznesem telefonicznym Od 2016 roku, ale od kilku lat, Austin udziela licencji na swoją markę producentom telefonów, w tym OnwardMobility, firmie zajmującej się bezpieczeństwem z siedzibą w Teksasie dla urządzenia BlackBerry 5G działającego na oprogramowaniu TCL i Android. (Urządzenia BlackBerry z systemem Android nie zostaną dotknięte końcem usługi).

Oldschoolowe telefony BlackBerry z klawiaturami fizycznymi z przełomu lat 90. i 2000. były kiedyś bardzo popularne i ludzie nazywali je „CrockBerry”. Klawiatura spodobała się profesjonalistom, którym zależy na elastyczności pracy poza biurem Niektóre z używanych przez nich narzędzi Na komputerze stacjonarnym.

Dla osób z Wall Street, celebrytów, takich jak Kim Kardashian i były prezydent Barack Obama, urządzenia te stały się symbolem statusu i elementem składowym. W szczytowym momencie w 2012 roku BlackBerry miał ponad 80 milionów aktywnych użytkowników.

Firma rozpoczęła swoją działalność w 1996 roku jako Two-Way Pagery pod nazwą Research in Motion. Jego pierwszy gadżet, „Interaktywny pager”, umożliwiał klientom odpowiadanie na strony za pomocą fizycznej klawiatury, będącej rodzajem hybrydy wiadomości tekstowej/e-mailowej. Trzy lata później firma RIM wprowadziła nazwę BlackBerry wraz z BlackBerry 850.

READ  Użyj kodu „Bankrun”: Obózowy sklep z zabawkami błaga o pomoc po upadku banku w Dolinie Krzemowej

W końcu telefony BlackBerry zyskały wsparcie dla poczty e-mail, aplikacji, przeglądania stron internetowych i BPM, platformy szyfrowanej wiadomości SMS sprzed aplikacji WhatsApp, a BlackBerry został wyprzedzony przez swoich konkurentów.

Ale rewolucja ekranów dotykowych Apple’a z iPhone’em w 2007 roku sprawiła, że ​​oferty BlackBerry wydają się mniej. Wypróbował ekrany dotykowe i modele z wysuwaną klawiaturą, z niewielkim sukcesem. Stworzyło to niektóre telefony, które nie miały fizycznej klawiatury, ale nie dostrzegły głównej różnicy w BlackBerry: klawiatury dotykowej.

BlackBerry w końcu porzuciło własne oprogramowanie, przyjęło Androida i nałożyło swoje oprogramowanie zabezpieczające na wierzch. Odniosła pewien sukces w korporacyjnym oprogramowaniu zabezpieczającym i oprogramowaniu motoryzacyjnym.

Chociaż TCL przestanie produkować urządzenia pod nazwą BlackBerry w 2020 roku, niektórzy fani czekają na pojawienie się urządzenia BlackBerry 5G firmy OnwardMobility, które pierwotnie miało zostać wprowadzone na rynek w 2021 roku. Mimo opóźnienia wciąż ma na swojej stronie baner.”Nadchodzi 2021”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *