Sędzia federalny zabronił Departamentowi Obrony ukarania sił marynarki wojennej za odmowę szczepienia.

Sędzia federalny wydał wstępny nakaz zbliżania się Departament Obrony zablokował w poniedziałek podjęcie „wszelkich negatywnych działań” przeciwko 35 marynarzom marynarki wojennej, którzy odmówili zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi, argumentując, że narusza to ich wolność religijną.

Członkowie służby, w tym Navy SEALs i członkowie Naval Special Warfare Command, złożyli pozwy przeciwko administracji Bidena, argumentując, że ich „prawdziwe przekonania religijne uniemożliwiają wszystkim otrzymanie szczepionki Govt-19”. Wiara chrześcijańska Zamówione przez Pentagon Wszystkie aktywne oddziały otrzymują szczepionkę.

Reed O’Connor, sędzia z Północnego Dystryktu Teksasu, skutecznie uniemożliwił wydziałowi ukaranie tych żołnierzy.

„Nasz kraj wzywa mężczyzn i kobiety w naszym wojsku do służby, cierpienia i poświęcenia. Ale nie prosimy ich o zrzeczenie się obywatelstwa i zrzeczenie się praw, które zobowiązali się chronić” – napisał sędzia O’Connor w swoim 26-stronicowym nakazie. Dodał: „Epidemia Govt-19 nie dała rządowi żadnej licencji na odebranie tych wolności. Covit-19 nie jest wyjątkiem od Pierwszej Poprawki. Nie ma wyjątków wojskowych od naszej konstytucji.

Grupa reprezentuje niewielką grupę żołnierzy w służbie czynnej ze Stanów Zjednoczonych, a do połowy grudnia byli tam bardzo aktywni żołnierze i członkowie Marynarki Wojennej. Otrzymano co najmniej jedną dawkę Szczepionki. Tysiące wezwały do ​​zwolnień religijnych, poinformowali w grudniu urzędnicy.

Wynik następuje po innym Zakazany Sędzia w listopadzie przeciwko Narodowemu Nakazowi Szczepień Prezydenta Bidena dla Pracowników Służby Zdrowia.

Prezydent George W. Bush. Sędzia O’Connor, mianowany przez Busha, wiernie odrzucił wiele zasad demokratycznych, które zostały zakwestionowane w ławie federalnej. W odpowiedzi na poniedziałkowy zakaz republikański senator Ted Cruz z Teksasu napisał na Twitterze: „To wielka wygrana!”

Rzecznik Pentagonu nie mógł od razu uzyskać komentarza. Ale w poniedziałek wieczorem rzecznik Pentagonu John Kirby powiedział, że urzędnicy bezpieczeństwa przeglądają nakaz zbliżania się. Washington Post.

READ  Blinken mówi Ławrowowi, że USA obiecały „szybką reakcję” na dalszą agresję na Ukrainę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *