Objawy zmienności Omigran: gdzie występują objawy Omigran?

ten Wariant Omicron wirusa koronowego Wydaje się, że powoduje mniejsze uszkodzenia płuc, co sugeruje, że wariant jest inny Poprzednie szczepy Govit-19.

Seria nowych badań Używając myszy i chomików, Omigran odkrył, że wariant ogranicza infekcję do górnych dróg oddechowych. WebMD.

  • Obejmuje nos, gardło i tchawicę.
  • Wcześniejsze typy COVID-19 koncentrowały się na problemach z płucami i oddychaniem, co prowadziło do objawów COVID-19, takich jak duszność.

Roland Eels, biolog obliczeniowy z Berlińskiego Instytutu Zdrowia, powiedział, że pokazuje to, co dzieje się w wariancie Omigron.

  • „Można śmiało powiedzieć, że pojawia się idea choroby objawiającej się przede wszystkim w górnych drogach oddechowych” – powiedział. New York Times.

W grudniu Badanie laboratoryjne W wariancie Omigron stwierdzono, że wariant propaguje się szybciej niż wariant delta. W szczególności ten wariant jest 70 razy szybszy niż wariant delta w ludzkiej tchawicy i oryginalny SARS-CoV-2, co wyjaśnia, dlaczego Omigron rozprzestrzenia się u ludzi szybciej niż poprzednie warianty. Badanie.

  • Dlatego wariant Omigran powoduje mniej infekcji w płucach.
  • Tchawica jest uważana za dwie duże rurki, które przenoszą powietrze z tchawicy do płuc, dlatego wariant Omigran może być bardziej skoncentrowany w gardle. Klinika w Cleveland.
READ  Rząd, aby zapobiec zakłóceniom informacyjnym przed sondażami: Lemhannas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *