Kanjar zadeklarował sprzeciw wobec rządu Branovo Prabowo-Gibran

Tempo.co, DjakartaPokonany kandydat na prezydenta Kanjar Baranovo zapowiedział, że przyjmie rolę opozycji wobec rządu Prabowa Subianto-Kibran Rakabuming Raka, ustanawiając mechanizm kontroli i równowagi dla polityki rządu.

„Nie dołączę do tego rządu” – powiedział Kanjar na spotkaniu grupy kampanii Kanjar-Mahfut w Dżakarcie w poniedziałek 6 maja. „Ale mam wiele szacunku dla tej administracji i będziemy właściwie sprawować kontrolę”.

Powiedział też, że zdecydował się być partią opozycyjną, aby udowodnić moralność polityczną. Uważał, że indonezyjski system polityczny powinien zostać ulepszony i ujednolicony.

Były gubernator Jawy Środkowej uważał, że nie ma potrzeby przekomarzać się ze współobywatelami, ponieważ najwłaściwszą drogą krytyki jest parlament.

„Najlepsze, co możemy zrobić, to podjąć właściwe kroki w celu wyegzekwowania kontroli” – zauważył.

Tymczasem współpracownik Kanjara w wyborach prezydenckich w 2024 r., lekarz medycyny Mahfud, powiedział, że będzie nadal walczył na wiele sposobów za pośrednictwem partii politycznych lub ruchów politycznych.

Były minister koordynujący ds. politycznych, prawnych i bezpieczeństwa zauważył, że Kanchar ma ruch polityczny poza partią polityczną. Ruch polityczny to nie tylko partia polityczna, ale organizacje społeczne i prasa to programy, które kierują polityką rządu.

„Koordynuję powrót do społeczeństwa obywatelskiego, które niegdyś opowiadało się za jedną linią budowania demokracji” – wyjaśnił.

Lekarz Mahfut potwierdził, że wróci, aby wykładać na kampusie, aby uporządkować systemy prawne w Indonezji, ponieważ elity praktykują prawo bez etyki. „Będę nadzorować [the Prabowo-Gibran government] Przez dział prawny. Teraz musimy wszystko zorganizować, aby uratować ten kraj” – powiedział.

pomiędzy

Wybór autora: Publiczność: Klub Prezydenta może zmniejszyć różnice

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *