Joe Munchin i Kirsten Cinema nie głosowali przeciwko nominacji Bidena w sądzie

Ani Mancino, ani Cinema do tej pory nie głosowali przeciwko żadnemu z kandydatów Bidena do sądu – w tym wyborowi Bidena do sądownictwa federalnego, który przyciągnął znaczną republikańską żarliwość.

Kiedy Republikanie zebrali się przeciwko zobowiązaniu Jennifer Chung do 9. Okręgowego Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych, Mansin i Cinema opowiedzieli się po stronie reszty Demokratycznego Kaukazu – trzeba to potwierdzić. Głosowanie rozstrzygające Wiceprezydent Kamala Harris powinna poczynić postępy.

W szczególności, Manchin wywołał gniew liberałów w związku z zawieszeniem planu Bidena „Wbudowane lepsze wydatki” i zarówno Demokraci z Wirginii Zachodniej, jak i Kino zagłosowali przeciwko próbom Demokratów powstrzymania stosowania 60-głosującego Philippestera w ustawie o prawie do głosowania. Ale Philippester nie grał o głosy Sądu Najwyższego.

Prezydent Senatu GOP Mitch McConnell doprowadził do zmiany Zasady Philipstera w 2017 r. Aby zabezpieczyć Neila Corsicana, jednopartyjny skład, który wystawiłby kandydata do Sądu Najwyższego, wymagałby zwykłej większości głosów.

W Senacie 50-50 wszyscy Demokraci muszą być zjednoczeni, a Harris złamie potencjalną równowagę, jeśli żaden z Republikanów nie złamie szeregów.

Głosował już na sędziów na krótkiej liście Bidena

Manchin i Sinema głosowali już za kilkoma sędziami federalnymi, o których mówiono, że kandydują o miejsca w sądzie niższej instancji, a teraz walczą o miejsce Fryera. Biden obiecał wybrać do tej roli czarną kobietę, która będzie pierwszym historycznym punktem zwrotnym dla Sądu Najwyższego.

Modlitwa Alternatywny sędzia pionier Ketanji Brown Jackson Był wspierany zarówno przez Mansina, jak i Cinema, kiedy został wyniesiony do Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych DC, znanego miejsca startowego dla przyszłych sędziów Sądu Najwyższego. Mansin był w Senacie w 2013 roku, kiedy Jackson został zatwierdzony głosem w sądzie okręgowym DC.
Zarówno Cinema, jak i Manjin poparli nominację Sądu Najwyższego, sędziego Younisa Lee – Kiedy została potwierdzona 2 sierpnia Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych – i sędzia Candace Ray Jackson-Akumi. Zatwierdzony Do 7 rundy w czerwcu.
Sędzia Manzil Wilhelmina poparła również „Mimi” Wrighta, którego nazwisko ujawniono, gdy zastąpił Prairie. Pewni Do Sądu Okręgowego USA w Minnesocie w 2016 r. (Kino nie było wtedy w Senacie.)

W oświadczeniu wydanym w środę po wiadomościach o przejściu Fryera na emeryturę, Mancin powiedział, że Zachodnia Wirginia traktuje „bardzo poważnie” konstytucyjny obowiązek „doradzania i zatwierdzania kandydata do Sądu Najwyższego”.

Kino, które reprezentuje Arizonę, nie mówiło jeszcze publicznie o zaległej emeryturze Prairie. W przeszłości miała Powiedział Kiedy rozważa kandydatów do federalnego sądownictwa, uważa ich za „kompetentnych zawodowo, ufających w rolę niezależnego sądownictwa i naprawdę stojących na straży rządów prawa”.
Przywódca większości w Senacie, Chuck Schumer, planuje podążać za republikańskimi osiami czasu Aby potwierdzić Amy Connie Barrett Do sądu w 2020 roku, według źródła zaznajomionego z jego myśleniem.

Nieżyjąca już sędzia Ruth Bader Ginsberg zmarła 18 września 2020 r. – Barrett został nominowany 26 września 2020 r. Został potwierdzony 26 października 2020 r. – na kilka dni przed wyborami prezydenckimi.

READ  Aby zainstalować sprzęt do monitorowania jakości powietrza w sektorze tekstylnym: Ministerstwo

Wsparcie GOP?

Warto zauważyć, że na podstawie wcześniejszych głosowań może być pewne poparcie GOP dla kandydata Bidena, chociaż sędziom sądów niższych nie poświęca się tyle uwagi, co sędziom Sądu Najwyższego.

Republikański Sense dla Jacksona po potwierdzeniu w obwodzie prądu stałego. Maine było wspierane przez Susan Collins, Lindsay Graham z Południowej Karoliny i Lisę Murkowski z Alaski. To samo trio republikanów głosowało w zeszłym roku za powstrzymaniem sędziego Jacksona-Akumi przed apelacją do Sądu Apelacyjnego. Nawet Graham Pochwalony W 2010 r. J. Kiedy Michael Childs został wybrany na stanowisko sędziego Sądu Okręgowego USA w Południowej Karolinie, inny, który znalazł się na krótkiej liście Bidena, został zatwierdzony przez Senat głosem głosowym.

Graham zwraca jednak uwagę, że tym razem wszystko może dotyczyć imprezy.

„Jeśli wszyscy Demokraci połączą się – oczekuję – będą mieli moc zastąpienia Justice Prairie w 2022 roku bez poparcia republikanina” – powiedział Graham w oświadczeniu w środę. „Wybory mają konsekwencje. Staje się bardzo jasne, kiedy wakatów w Sądzie Najwyższym zostaną obsadzone”.

Do raportu przyczynili się Lauren Fox i Manu Raju z CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *