Jedzenie wzmacnia przyjaźń Kataru i Indonezji w Medan

Medan, Sumatra Północna (ANTARA) — doroczna kulturalna wycieczka kulinarna Katar-Indonezja 2023 w Medan na Sumatrze Północnej rozpoczęła się ciepłą i przyjazną atmosferą na targu Petisa w niedzielę, 25 czerwca 2023 r.

Dwóch szefów kuchni z Kataru – Hassan Abdullah Al Ibrahim i Nouf Al Mari – reprezentowało swój kraj na imprezie kulturalnej, witając przyjaznymi twarzami napotkanych ludzi, w tym taksówkarzy i handlarzy.

Ibrahim próbował jeździć zmotoryzowanym pedicabem i robił zdjęcia miejscowym.

Ibrahim, nazywany „Kapitanem Szefem Kuchni”, ponieważ pracuje również jako pilot, jest szefem kuchni-odkrywcą, który próbował różnorodnych kuchni w 175 miastach na całym świecie. Ponadto jest właścicielem co najmniej trzech restauracji w Katarze.

Drugi szef kuchni, Mari, jest znanym szefem kuchni z Kataru, który specjalizuje się w lokalnej kuchni Bliskiego Wschodu. Jest przedsiębiorcą spożywczym i właścicielem restauracji o nazwie Desert Rose Cafe w Doha.

Na targu Petisa kupili trochę przypraw, warzyw i owoców. Według Ibrahima warzywa, owoce i przyprawy sprzedawane na targu Petisa są wyjątkowe i interesujące.

Dwóm szefom kuchni udało się imponująco rozpocząć podróż w Medan, która była kontynuowana w poniedziałek (26 czerwca 2023 r.). Dodali do swojej podróży ciekawsze epizody, które pozostawiły niezatarte wrażenie i wyryły się w ich pamięci.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Szef kuchni z Kataru czerpie inspirację kulinarną z wizyty na targu Petiza

przyjaźń
Medan było wyjątkowym miastem dla Ibrahima i Mari. W stolicy Sumatry Północnej odkryli silną mieszankę kultur międzyetnicznych.

Różnorodności etnicznej w Medan City nie można oddzielić od długiej historii plantacji w regionie. Firmy plantacyjne przyciągały imigrantów, którzy ostatecznie zdecydowali się zostać.

Dlatego nie jest zaskakujące, że w Medanie jest wiele grup etnicznych, takich jak Malajowie, Batak, Chińczycy, Jawajczycy, Acehowie, Sundajczycy, Hindusi i Arabowie.

Otwartość mieszkańców Medanu na różnorodność sprawia, że ​​odwiedzający miasto są bardzo gościnni. Ibrahim i Mari również to zrozumieli.

READ  Wyniki współpracy FIFA i EA Sports w zakresie gier wideo

Ze względu na ciepłe powitanie, jakie otrzymywali wszędzie, gdzie się pojawili, żadne z nich nie czuło się jak outsiderzy.

Przyjazna atmosfera zachęciła ich do zorganizowania różnych zajęć w Medan w dniach 25-26 czerwca 2023 r.

Na przykład w poniedziałek Mari prowadziła warsztaty kulinarne w Madden 14 Vocational School, gdzie ściśle współpracowała z dziesiątkami uczniów gotowych zadawać pytania.

Przygotowując katarskie danie Sago, zachęcał uczniów, by nigdy nie rezygnowali z dążenia do kulinarnych marzeń.

Według Mari, która po wydarzeniu z radością zrobiła sobie zdjęcia z uczniami i nauczycielami: „Gotuj, co lubisz. Nie słuchaj negatywnych komentarzy.

Tego samego dnia Ibrahim udał się do domu rodziny Naingolan, aby skosztować potraw Padak.

Po przybyciu kucharz natychmiast otrzymał ulos, tradycyjne ubranie padaka, jako znak akceptacji jako dobrego przyjaciela rodziny, co było dla niego bardzo pochlebne.

Później zapoznał się z wieloma daniami Padaka, takimi jak arsik ikan mas (danie z karpia), ikan mas na niura (danie z karpia gotowane bez użycia ognia), kulai ayam (curry z kurczaka), dali ni horbo (mleko bawole). Lappet cake to ciasto w kształcie piramidy zawinięte w liście bananowca, zrobione z mąki ryżowej i czasami wypełnione cukrem palmowym.

Oprócz tego, że nauczył się gotować te potrawy, rozwinął także znaczenie tych potraw w kulturze Padak.

Ze względu na swoje zainteresowanie tymi potrawami, Ibrahim wpadł na pomysł zmieszania ich z katarskim daniem o nazwie „Qatari Zee”, które przygotowywał bezpośrednio tam.

Qatari Gee to jasnobrązowa płynna żywność wytwarzana ze zbóż, masła, daktyli i szafranu.

Po ugotowaniu szef kuchni miesza ją z bawolim mlekiem i curry z kurczaka. Zaprosił obecnych do spróbowania.

Toga Nainggolan, przedstawicielka rodziny, która jest kulinarną obserwatorką Pataków, chwaliła smak potraw z różnych kultur. Zaproponował również nazwanie dania „Batak-Qatar food”, na co Ibrahim odpowiedział śmiechem.

READ  Kesung przyznał, że otrzymał błogosławieństwo od Jokowi na wstąpienie do PSI

Przyjazna atmosfera była odczuwalna nawet wtedy, gdy Ibrahim jadł obiad z rodziną Nainggolan. Ludzie Pataków zwykle jedzą razem, gdy zbierają się ze swoimi krewnymi.

Jego twarz rozjaśniła się po kolacji. Nie zostawia nic na swoim talerzu.

WIADOMOŚCI POWIĄZANE: Kulinarna scena Maddena Ikona kultury: Założyciel ACMI

Historie stojące za jedzeniem
Wyjazd kulinarny do Medan był dla Ibrahima niezapomnianym przeżyciem. Dla niego jedzenie to nie tylko smak, ale także historie, które się za nim kryją i miłość, która towarzyszy jego tworzeniu.

„Jedliśmy razem, rozmawialiśmy i cieszę się, że wszyscy mnie przyjęli” – powiedział ANTARA.

Obiecał, że spróbuje przygotować więcej dań Medan, w tym dania Padak w Katarze. Kupił już trochę przypraw na targu Petisa podczas swojej niedzielnej wizyty.

Ibrahim, który odwiedził Papuę przed wyprawą do Medan, wyraził nadzieję, że relacje między Katarem a Indonezją zacieśnią się w innych obszarach niż sektor kulinarny.

Indonezja i Katar mają wiele podobieństw kulturowych, co pomoże wzmocnić poczucie braterstwa między tymi dwoma krajami.

Ocenił, że Indonezja i Katar powinny bardziej współpracować nie tylko w sektorze kulinarnym, ale także biznesowym i innych, aby mieszkańcy obu krajów mogli utrzymywać ze sobą kontakt i poszerzać swoją wiedzę.

Podobnego zdania była Shanti Serat, koordynatorka programowa Iftar and Culinary Tour oraz jedna z założycielek społeczności Qatar-Indonesia I Love Indonesian Food (ACMI).

Podkreślił, że jedzenie jest językiem przyjaźni, który każdy człowiek może zrozumieć i którym może się posługiwać.

Ta idea stanowi esencję dorocznej kulturalnej wycieczki kulinarnej Katar-Indonezja 2023. Poza Medanem, podróż obejmie dwa inne kierunki: Papuę w dniach 19-24 czerwca 2023 roku oraz Bali w dniach 27 czerwca-2 lipca.

Powiązane wiadomości: Tradycyjne rynki są siłą napędową współpracy Indonezji i Kataru

Powiązane wiadomości: Szef kuchni z Kataru odwiedza Papuę, aby obserwować produkcję sago

READ  Szefowie kontra. Steelers zdobywa punkty: Kansas City pogrzeba Pittsburgh za pięcioma podaniami Patricka Mahomsa przy przyziemieniu

Przetłumaczone przez: Michael Ciahan, Raga Adji
Autor: Uni Arisanti Sinaga
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *