IRS pozwala teraz podatnikom zrezygnować z rozpoznawania twarzy po luzie

IRS ogłosił w poniedziałek, że ludzie, którzy chcą uniknąć przekazania swoich danych biometrycznych w ramach procesu logowania, mogą teraz rozmawiać z człowiekiem za pośrednictwem czatu wideo, aby udowodnić, że są tym, za kogo się podają.

Przeprowadzka następuje dwa tygodnie później IRS powiedział, że zatrzyma plan wymagałoby to nowego procesu weryfikacji, obejmującego technologię rozpoznawania twarzy, w celu zalogowania się na jego stronie internetowej począwszy od tego lata. Ta zmiana nastąpiła ciśnienie od działaczy na rzecz prywatności i praw cyfrowych oraz prawodawców.

Pierwotny plan wymagałby tych, którzy chcieli uzyskać dostęp do niektórych usług IRS online, aby najpierw przesłać zdjęcie dokumentu tożsamości ze zdjęciem, a następnie zrobić selfie wideo smartfonem lub komputerem, dzięki czemu rozpoznawanie twarzy oprogramowanie może porównać te dwa. Ta jednorazowa procedura byłaby konieczna, aby na przykład zażądać odpisu podatkowego online lub wyświetlić informacje o płatnościach podatkowych.

Proces weryfikacji jest oferowany w ramach partnerstwa pomiędzy IRS a firmą zewnętrzną o nazwie ID.jaktóry już współpracuje z wieloma agencjami federalnymi USA i ponad połową agencji zatrudnienia wszystkich stanów. Miał wcześniej były opcjonalne dla podatników którzy mieli już nazwę użytkownika i hasło IRS, ale te miały przestać działać tego lata.
W oświadczenie w poniedziałekIRS powiedział, że podatnicy nadal mogą na razie korzystać z automatycznego procesu weryfikacji ID.me, ale „żadne dane biometryczne – w tym rozpoznawanie twarzy – nie będą wymagane, jeśli podatnicy zdecydują się uwierzytelnić swoją tożsamość za pomocą wirtualnego wywiadu”.

IRS powiedział, że współpracuje z General Services Administration w celu używania Login.Gov, metody jednokrotnego logowania używanej w wielu witrynach rządu federalnego, po tym sezonie podatkowym.

W przypadku osób, które zdecydują się skorzystać z automatycznego procesu weryfikacji tożsamości, IRS stwierdził również, że wymaga teraz usunięcia selfie przesłanego przez podatnika do ID.me po utworzeniu przez nich konta, chociaż IRS nie powiedział, ile czasu to potrwa dopóki to się nie stanie. IRS poinformował również, że wszelkie informacje biometryczne, które zostały już przesłane przez osoby weryfikujące swoją tożsamość w celu uzyskania dostępu do konta internetowego, zostaną usunięte w ciągu najbliższych kilku tygodni.

READ  Najlepszym rozwiązaniem socjalnym jest Islamski Fundusz Społeczny

Rząd federalny nie ma przepisów regulujących korzystanie z oprogramowania do rozpoznawania twarzy, ale technologia ta znalazła się pod ostrzałem grup zajmujących się ochroną prywatności, które sprzeciwiają się jej ze względu na problemy z prywatnością i inne potencjalne zagrożenia. Wykazano na przykład, że technologia ta jest mniej dokładna przy identyfikowaniu osób o innym kolorze skóry, a przynajmniej kilku czarnoskórych mężczyzn zostało niesłusznie aresztowanych z powodu użycia rozpoznawania twarzy.

Jeramie Scott, starszy doradca Electronic Privacy Information Center, które należało do grup protestujących przeciwko używaniu przez IRS oprogramowania do rozpoznawania twarzy, powiedział, że to dobrze, że agencja odchodzi od tej technologii. Uważa jednak, że byłoby lepiej, gdyby IRS natychmiast wstrzymał jego stosowanie, ponieważ jego ciągła dostępność „od podmiotu rządowego” może sugerować ludziom, że jest bezpieczny i w porządku w użyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *